Reply To: Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950

Dom Forums Prusy Wschodnie leaf – nekrologi Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950 Reply To: Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950

#16629

Ahnen-Forscher
Administrator
    • Beiträge: 1321
    • ★★★★★

    Strona 47
    Dopiero teraz otrzymałem urzędnika, dla mnie tak bolesną wiadomością, że mój drogi, dobry człowiek, nasz drogi brat, szwagier i wujek Karl Heppner były szef sztabu pokojowego służby Angerburg Ostpr. zmarł w dniu 5 kwietnia 1945 roku w wieku 54 lat w (mot.) Kriegslazarett 937 i pochowany w duńskim porcie Fredericia / Jutlandii. W głębokim cierpieniu Martha Heppner i wszyscy krewni, Wiesbaden, Moritzstraße 31

    Po ciężkiej chorobie zmarł daleko od domu w dniu 14. 2. 1950 nasz drogi, dobry ojciec, teść. Dziadek Potter Mistrz Gustaw Daniel z Johannisburg / Ostpr. w wieku 83 lat. W imieniu moich sióstr urodziła się Emmy Witte. Daniel
    Binz Rügen, w lutym 1950 r. Dom “Emma”, dawniej Johannisburg / Ostpr.

    Przekazuję bolesną wiadomość wszystkim naszym przyjaciołom i znajomym, że mój drogi mąż Max Borchert (poprzednio Königsberg Pr., Przedstawiciel Thyssen) zmarł 20 grudnia 1949 r. Z dala od swojego ukochanego domu. Urodził się Anni Borchert. Breuksch , obecnie Lörrach (Baden), Luisenstraße 19

    Wszyscy krewni u. Zapoznaliśmy znajomych z tym, że nasz drogi, troskliwy ojciec, teść i dziadek Karl Horn udali się do jego wiecznego domu 11 marca 1949 roku, po krótkiej i poważnej chorobie w wieku 81 lat. Iz. 35, 10. Elise i Maria Horn , Mengsberg, Deacons Minna Horn , Friedrichsruh / Hamburg, Friedrich Lap s u. Pani Anna Horn , Appenhain, Ruth, Manfred, Erika
    Mengsberg ponad. Treysa, okręg Kassel, dawniej Schwaighöfen, Kreis Schlossberg Ostpr.

    We wrześniu 1947 r. Zmarł w jej rodzinnym mieście Königsberg-Pr. w wyniku głodu i niedostatku urodziła się nasza ukochana teściowa i babcia wdowa Elise Meierfeldt. Urodził się Wiechert . 15 czerwca 1872 r. W spokojnym wspomnieniu w imię pogrążonej w żałobie pani Edith Meierfeldt . Kaesler, Wilhelm Meierfeldt . Kilonia, Fröbelstraße 12, dawniej Labiau Ostpr.

    Po latach niepewności otrzymaliśmy smutną wiadomość, że urodziła się moja droga żona i dwóch synów, nasza córka i wnuki, moja droga siostra i nasza ciocia Dora Wannovius. Knof 29 lat, Georg Wannovius 9 lat, Ernst Wannovius 6 lat zmarł w Prusach Wschodnich z powodu nędzy i trudów w latach 1945/46. W cichej żałobie Eugen Wannovius , z. Zt. Kiel, Ahlmannstr. 8, dawniej Wehlau, Franz Knof, Charlotte Knof, Annette Wielitzko ur. Knof i dzieci, z. Zt. Lauenburg / Elbe, Albinusstraße 26, dawniej Gumbinnen;

    15 lutego 1950 r. Mój drogi, wierny człowiek, nasz dobry syn, brat, brat, wujek i inspektor podatkowy Hermann Blumenstengel zmarli zbyt wcześnie i niespodziewanie w wieku 54 lat. W imię smutnych krewnych Anna Blumenstengel geb. Lamprecht , dawniej Gumbinnen, obecnie Geesthacht Elbe, Osterkamp la

    Z dala od mojej ukochanej ojczyzny, 21 stycznia 50, nasz dobroduszny ojciec, dziadek, brat, wujek i szwagier, farmer Johann Sanio, zmarł nagle i niespodziewanie w wieku 80 lat. Jego życie było pracą i życzliwością. W cichym żałobie: Jego dzieci i krewni, dawniej zasady, Kr. Lyck, teraz Gehrden Hannover, Steinweg 26

    W piątek, 24 lutego 1950 roku, mój drogi mąż, nasz dobry ojciec i dziadek Hegemeister IR Franz Begler, zasnął w wieku 85 lat. W cichym smutku; Urodziła się pani Helene Begler. Becker i rodzina Kraunus . Ernsthausen, Kr. Frankenberg, powiat Kassel, dawniej Heiligenbeil-Rosenberg / Ostpr., Rastenburg, leśniczy Kekitten

    13 lutego 1950 r. Mój drogi i niezapomniany syn, mój ukochany oblubieniec, zasnął po długiej i trudnej chorobie. Zięć Erwin Kanert w wieku 28 lat. W głębokim smutku: Wwe. Grete Broschk geb. Wrubel , Margot Boelter , Berlin, Family Boelter , Völkenrode 70 i Brunswick, dawniej Mohrungen, Veltstr. la

    Po długim cierpieniu z cierpliwą cierpliwością przeszła 11. 2. 50 nasza droga jedyna córka, wnuczka, siostrzenica i baza Jutta Rippke zmarła w wieku 21 lat. Teraz odpoczywa od wszelkich ziemskich cierpień aż do ponownego połączenia w lepszym czasie. Bolesni rodzice Fritz i Anna Rippke geb. Rudat i wszyscy krewni. (20a) Neubokel nad Gifhorn, dawniej Allenberg-Wehlau / Ostpr.

    Po 5 latach niepewności otrzymaliśmy szokującą wiadomość, że mój drogi mąż, nasz dobry ojciec, teść, dziadek, mój drogi bracie. Georg Kublitz w 63 roku życia na 25. 4. 45 na transporcie na Ural do wieczności. W cichym żałobie: W imię pogrążonej w żałobie Meta Kublitz . Bodenfelde, 18 lutego 1950 r

    Po niespokojnej niepewności w lutym 1946 roku otrzymaliśmy bolesną wiadomość, że mój ukochany mąż, nasz życzliwy, lojalny ojciec, kochający brat, szwagier i wujek, mistrz Gend. August Kohnke , Palmnicken – duże drzewo żyjące w rybach (Samland) w przykładowym spełnieniu obowiązku w 1945 r. W 55. upadku Lebensjahre. W imię pogrążonej w żałobie pani Gertrud Kohnke i córki Ursuli , Zitzschen, Kr. Merseburg, Alfred Kohnke , tęsknię . O., Dietrich Kohnke , Münster iW Burkhard Kohnke , Erkrath – Zitzschen, w styczniu 1950 r.

    7 lutego 1950 r., Po krótkiej i ciężkiej chorobie w Nöda / Thür, w wieku 69 lat, Pożegnanie ukochanego domu, Gołdap, nasz drogi ojciec, zięć, brat, szwagier i wujek Heinrich Weiß . W imieniu wszystkich pogrążonych w żałobie krewnych: Ernst Weiß, dawniej Gołdap, z. Zt. Stellenfelde, Post Posthausen, Bez Bremen

    Ogłaszamy wszystkim przyjaciołom naszej ojczyzny, że nasz ojciec, teść i dziadek Gottlieb Rudat z Saugen, Kr. Heydekrug, 28 lutego 1950 roku, w wieku prawie 82 lat, delikatnie spali w Bad Pyrmont, gdzie został złożony na wieczny odpoczynek. W cichej żałobie: Gertrud Rudat, Meta Chmielewski b. Rudat i dzieci, Frenke ov. Hameln, Margarete i Paul Rudat i syn, Coburg, Kanonenweg 21

    25 marca 1945 r., W Niedzielę Palmową, zmarł w Gotenhafen w zamachu bombowym nasza ukochana siostra, szwagierka, ciotka i ciotka Miss Margarete Hoffmann . 9 kwietnia 1876 r. Była członkiem zarządu Evang. Frauenhilfe II Królowej – Luise – Gedächtniskirche Hufen. W cichej pamięci w imieniu rodziny Hedwig Hoffmann , Hachenhausen o Seesen / Harz dawniej Königsberg-Pr., Claaßstraße 7a

    Wszyscy przyjaciele i znajomi uznajemy następnie, że boski. Zbawiciel, nasz dobry, serdeczny mąż i ojciec, mistrz łowów ziemi. R. Andreas Bleise podjął się 8 marca 1945 r. W Świnoujściu w wyniku trudów i trudności w wieku 76 lat w jego wiecznym królestwie. W żałobie chrześcijańskiej: Emma Bleise i córka Irmgard , Irene Hopmann i rodzina, Kaiserslautern, Mainzerstr. 44, dawniej Königsberg, Ziegelstr. 17a

    Po długiej niepewności otrzymaliśmy smutną wiadomość, że mój drogi mąż, nasz najdroższy ukochany ojciec, mistrz stolarz Franz Behrendt z Wolfsdorf, powiat Heilsberg (Ostpr.), Born. 25 listopada 1892 r., Uprowadzony 4 lutego 1945 r., W którym zginął transport do Rosji. W cichym smutku; Urodziła się Rosa Behrendt. Tolksdorf, Ursula Behrendt , Trier / Mosel, Szpital Herz Jesu, Maria Behrendt , Paderborn, Landes-Hospital.
    Lügde Westf., Luty 1950. Mittlere Straße 29

    Moja droga żona, moja dobra matka, pani Frida Lenz. Urodzony Wehnert . 22. 11. 1887 w Tiegenhof zmarł w dniu 9 marca 1945 r. W Schwerinie / Meklemburgii z wyczerpania. Nauczyciel l. R. Bernhard Lenz , Regina Lenz, Bad Pyrmont, Drakestr. 12 (Jäglack i Elbing, Kantstr. 3)

    Po prawie sześciu latach oczekiwania na szokującą wiadomość, że mój syn Bruno Hintz , Ltn. 8. 44 spadło. Jego matka, moja droga żona, poszła za nim do wieczności 24/11/45. W głębokiej żałobie w imieniu osób pogrążonych w żałobie: Hintz , dawniej Domnauswalde, Kr. Bartenstein / Ostpr., Now (21a) Ostenfelde, Kr. Warendorf, Bez. Münster / Westf