Reply To: Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950

Dom Forums Prusy Wschodnie leaf – nekrologi Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950 Reply To: Arkusz Prusy Wschodnie -vintage 1 /odcinek 1 05 04 1950

#16630

Ahnen-Forscher
Administrator
    • Beiträge: 1321
    • ★★★★★

    Strona 48
    10.2.1950 dyrektor banku Max Querl z Tilsit (Ostpr.) Zmarł w Grone z powodu choroby serca w 69 roku życia. Zmarły należał przez wiele lat do zarządu klubu, późniejszego Volksbank Tilsit, e. G. mb H. aw trudnych i dobrych czasach zyskał największe zasługi dla banku, który prowadzi z najwyższym przymusem, sumiennością i ostrożnością. Wyposażony w doskonałe dary umysłu i serca, był dla nas przykładem najwierniejszego wykonania i drogi, niezapomniany przyjaciel, któremu zachowamy trwałą pamięć daleko poza jego grobem. Dla Zarządu i Rady Nadzorczej dawnego Volksbank Tilsit dr. Krantz

    20 marca 1950 r., Po długiej i ciężkiej chorobie w Szpitalu Eutin, w kwitnącym wieku dwudziestu ośmiu lat umarła moja umiłowana córka, szwagierka i ciocia, umarła moja umiłowana narzeczona DRK-siostra Hildegarda Grafa . W głębokim bólu w imieniu wszystkich pogrążonych w żałobie krewnych: Friedrich Graf , Majenfelde, Kr. Eutin, dawniej Labiau Ostpr.

    Po ciężkim cierpieniu i wielkiej rozpaczy Bóg zabrał nas na farmę kołchozów Heinrichshof w pobliżu Tapiau 7 maja 1947 r . Urodziła się nasza droga mama, mama Ilse Rose. Bitterkien , Meterau, ur. 17 lutego 1908 r. w Meterau. Dziś spoczywa na nas daleko w ojczystej ziemi. Rozpaczające dzieci: Renate Rose , b. 1933, wciąż zaginiona, Karin Rose , Meterau, wróciła z niewoli w listopadzie 1949 r., Teraz w Monachium, Manfred Rose , ur. 1947, przez sierociniec Königsberg w 1947 r. Do Rzeszy, od 1948 r. W Monachium, Heidrun Rose , urodzony 17 grudnia 1942 r., Przez sierocińca w Królewcu w 1947 r. Do Rzeszy, a od lutego 1948 r. W Monachium. Jako żałobnik: Arthur i Franziska Rohse, szwagier i szwagierka, (13b) Monachium, Maximilianstr.3 / I

    Po wszystkich trudach ucieczki i internowania w Danii, 21 d. Mts daleko od domu i jego ukochanego East Pr. Waldes po pracowitym życiu mój umiłowany, wierny ojciec i teść, nasz serdeczny Opapa, nasz przyjaciel ojcowski, leśnik państwowy IR Theodor Heisterhagen , dawne mury Forstamt strzały po krótkiej, ciężkiej chorobie, na miesiąc przed ukończeniem 88. roku życia. W cichej żałobie Else Zietlow b. Heisterhagen, Johannes Zietlow , urzędnik ds. Leśnictwa. D. Günther, Sigbert, Eberhard Zietlow , Family Zarnbach
    Ahlbershausen ü. Uslar-Land, Hanower, 25 lutego 1950 r

    Z woli Bożej, 16 marca 1950 roku, delikatnie i nieoczekiwanie, w wieku blisko siedemdziesięciu sześciu lat, po intensywnym życiu, daleko od ukochanego domu, mój drogi, dobry człowieku, mój ojciec, nasz teść i dziadek, właściciel ziemski Paul Döring Louisenberg, Kr. Bartenstein. W głębokiej żałobie imię pogrążonej w żałobie: urodziła się Elli Döring. Maeser. Rodewald, Kr. Neustadt a. Rbge./Hannover

    Wszyscy krewni u. Później zapoznaliśmy się z tym, że nasi ukochani rodzice Karl Jeromin urodzili się 26 września 1945 r. Auguste Jeromin. Michel 5. 5. 45 w Königsberg / Pr. umarłem. Early Reifschlägerstr. 2. W imieniu wszystkich pozostających przy życiu osób będących na utrzymaniu: Pani Helene Steffen b. Jeromin , dawniej Königsberg, Farenheidstr. 2, teraz Stade Elbe, Harburger Str. 191

    Z dala od drogiego domu, Wszechmogący zabrał nas 20 marca 1950 roku, 23 godziny, po krótkim, ciężkim cierpieniu, moja droga żona i dobra macocha, nasza jedyna siostra. Siostra, ciocia, kuzynka. Certyfikat sławy siostrzanej Hildegard geb. Keinke w wieku 41 lat do swojego wiecznego domu. Zmarła w St. Marienhospital w Bonn. W imię wszystkich żałobników w głębokiej żałobie: świadectwo słomy Friedricha, słoma Ilsena. Niederdrees, w marcu 1950 r., Dawniej Nordenburg Ostpr., Bergenthal.
    Pogrzeb odbył się w piątek 24 marca 1950 r. Na cmentarzu wspólnotowym w Obeidrees.

    Wszyscy Tilsitei Fieunden i Eekannte zauważyli następnie, że nasza droga ciocia pani Lina Weitkonitz geb. Ehlert w 76 roku życia na 18. 1. 1950 w domu odpoczynku w Landshut delikatnie zasypia. Pogrzeb odbył się spokojnie w Landshut. W milczeniu opłakuje Paul Ehlert jako bratanek, Else Ehlert. Wieżowiec , dawniej Tilsit, German Str. 31/32, Now Ingelfingen, Kreis Künzelsau Württembg.

    Po wielu cierpieniach moja droga żona, Martha Schareyka, zmarła 4 lutego 1950 roku, daleko od domu . Czykoll w wieku 53 lat. W głębokim smutku: Friedrich Schareyka i syn Siegfried, dawniej Rastenburg, Bahnhofstr. 37, teraz Stocksee, Post Plön / Holst

    Po długiej niepewności, otrzymaliśmy smutne wieści z naszego ukochanego domu, naszego kochanego i najdroższego. niezapomniani rodzice, teściowie i dziadkowie zmarli z głodu w Królewcu w 1945 roku. Urodził się Friedrich Jakubeit 5 listopada 1868 r., Berta Jakubeit b. Urodził się Mallusch 31. 1. 1869. Urodziła się nasza droga siostra, szwagierka i ciocia Hertha Jakubeit . 27. 5. 1905 r. Zagłodzono również w 1946 r. W Królewcu. W cichym żałobie w imieniu wszystkich krewnych. Walter Baltrusch i pani Emilie. Jakubeit

    Z dala od naszej drogiej ojczyzny Prus Wschodnich zasnęliśmy do lepszego życia 24.2 W wieku 85 lat Pani Anna Hintzke geb. Wenk , dawniej Brandenburg / Ostpr. W imieniu pogrążonych w żałobie krewnych : rodzina Hintzke . z. Obecnie w Sellmer , w Hoffeld nad Bordesholm / Schl.-Holstein

    1 lutego 1950 roku zmarł po krótkiej chorobie mój drogi mężu, nasz dobry wujek i stryjeczny, kaufm. Pracownicy Franz Sabalat , dawniej Schlossberg Ostpr. Schirwindterstr. 26. Wskazują one: Margarete Sabalat b. Groth , Burghagen o Perleberg, Marta Janzen b. Barth , Bruno Janzen, Klaus-Peter i Ilse , Möllenbeck 40 via Rinteln (Weser)

    pośmiertny
    Stało się dla nas jasne, że nasi drodzy rodzice, teściowie i tak dalej Dziadkowie Klempncrmeister Richard Krause i Amalie Krause b. Lutzemann z Wehlau / Ostpr., Kirchenstraße 29/30 zmarł po inwazji rosyjskiej w 1945 r. W ojczyźnie. Szanujemy twoją pamięć. Irmgard i Martin Liers i dzieci, Röhrigshof u. Hersfeld Hesse, Erich Krause , Landenhausen, Kr. Lauterbach, w marcu 1950 r

    Po latach oczekiwania i nadziei otrzymałem wiadomość, że mój drogi mąż, rolnik Eugen Pempeit, zmarł latem 1945 roku w obozie GPU w Graudenz w wieku 53 lat. 20 grudnia 47 r. Bóg powołał moją jedyną siostrę, Ella Buchholz, do wiecznego domu. Zmarła w wieku blisko 54 lat wyczerpania w obozie kwarantanny Meiningen tuż przed powrotem z Königsberg / Ostpr. W cichym cierpieniu: urodziła się Meta Pempeit. Buchholz , dawniej Gindwillen, Kr. Tilsit, obecnie Mannheim-Waldhof, Sandhoferstraße 160

    W domu spokojnej starości Völlinghausen koło Soest, nasza kochana ciocia Ottilie Knoepke z Heiligenbeil zmarła w wieku 10 lat. 2. 50 w wieku 88 lat. W tym samym czasie upamiętniamy naszą niezapomnianą matkę, panią Marię Bardischewski z Heiligenbeil, która zniknęła na Pomorzu w wieku 80 lat od końca listopada 1945 roku. Rodzina Waltera Grolla , Hanower, rodzina Otto Pazerat , Lägerdorf koło Itzehoe, Walter Bardischewski i żona, Itzehoe

    Nasz drogi, lojalny ojciec, teść i dziadek August Weber Hauptlehrer u. Organist a. D., dawniej Fließdorf Kreis Lyck, obecnie Tübingen, Gartenstraße 9 niespodziewanie odszedł do domu odwiecznego Boga w wieku 69 lat. Jego życie było pełne dobroci. W głębokim smutku Reinhold Weber i pani Lieselotte z dziećmi Bernd i Manfred , Halle Westf., Wertherstr. 19, Ilse Herberger b. Weber i Gottfried Herberger z dziećmi Peter, Joachim, Sabine u. Thomas , Tübingen, Gartenstraße 9