Löwenberg 1863
25. January 2018
Preußisch Eylau 1888
Poborowych Pruskiej Eylau 1888
10. February 2018
Preußisch Eylau 1886

Preußische Soldaten beim Verlassen Berlins, August 1914 - weitere Informationen hier

Poborowych z powiatu Preußisch Eylau w 1886 roku (źródło „Suplement do Preuss. Eylauer Okólnik nr. 36 z 05 maja 1886”)

 

Pruski Eylau The 27 kwietnia 1886
Nachstehent sprowadzę katalog, który Militairplichtigen które mają być przedstawione w tifsem lat najwyższej zastępczej Kaommission, ogólną Knntinß.
Dier Landrath

 

A. Zespoły, które mają być przedstawione w dniu 17 maja rano 6 pół godziny.

Prezentacja wykaz A

001. Pracownicy Eugen Emil Pobeth, Kaliningrad – * 08-ty 08. 1865 w Schönwiese

Prezentacja Wykaz B

001. Ziegler syn Gustaw Schwarz, Bönkeim wieś – * 24-ty 10. 1857 w Schromdehnen
002. piekarz Carl Anton Robert Bigoroux, Albrechtsdorf – * 12 04. 1865 w Friedland
003. poprawa tłum Carl Ferdinand Zimmermann, Wielka Peisten – * 25-ty 11 1866 w Stanach Peisten
004. sługa Ferdinand August Reimann, Beisleiden – * 04-ty 04. 1864 w Beisleiden
005. Stellmacher uczeń, Friedrich Wilhelm Pätzke, Landsberg – * 03. 04. 1864 w Blumstein
006. poprawa tłum Carl Ausgust Ehlert, Bönkeim – * 24-te 10. 1864 w Stockheim powiatu Friedland
007. Wirthensohn Otto Leopold Arndt, Cavern – * 17-ty 11. 1864 w Creuzburg
008. sługa Ferdinand Franz Schlicht, Creuzburg – * 11. 11. 1864 w Creuzburg
009. poprawa tłum sierpnia Gustav Mertsch, Creuzburg – * 23-ty 11. 1864 w Prappeln dzielnica Królewca
010. sługa Adolf Wilhelm Fleischmann, tłumienie Witten – * 08-ty 07, 1964 w Oak
Uczeń 011. murarskie Julius Emil Plohnke, pruski Eylau – * 17-ty 07. 1864 w pruskiej Eylau
012. Wirthensohn Anton Thiel, zięby – * 23-ty 10. 1864 zięba
013. sługa Carl Hermann Waschkau, Freudenthal – * 07-te 11. 1864 w Freudenthal
014. Miller Ludwig Conrad Gronwald, Globuhnen – * 25-te 05. 1864 w Neuendorf dzielnica Królewca
015. Wirthssohn Augst Borz, Grünwalde – * 28. 01. 1864 w Grünwalde
016. Syn gospodarza Hermann Otto Borz, Grünwalde – * 27. 11. 1864 w Grünwalde
017. Uczeń Wheelera August Lukatis, Grünwalde – * 08. 08. 1864 w Grünwalde
018. Nauczyciel Wilhelm Schmidtke, Warschkeiten – * 26. 05. 1864 w Grünwalde
019. Sługa Johann Gottlieb Krause, Hanshagen – * 12. 01. 1864 w Hanshagen
020. Pracownik Gustav August Döblitz, Klein Sausgarten – * 17. 09. 1864 w Heinrichsbruch
021. Sługa Albert August Knorr, Landsberg – * 01. 01. 1864 w Hoofe
022. Knecht Ernst Franz Engelbrecht, Kromargen Gut – * 25. 02. 1864 w Kromatgen
023. Sługa August Wilhelm Plehn, Prusacy Eylau – * 26. 03. 1864 w Kusitten
024. Commis Robert Gustav Otto Großmann, Prussian Eylau – * 17. 04. 1864 w Landsbergu
025. syn mieszkańca Albert Hermann Mathai, Landsberg – * 28. 03. 1864 w Landsbergu
026. Scharwerker Johann Friedrich Groß, Groß Lauth – * 25. 06. 1864 w okręgu Seligenfeld Königsberg
027. Czeladnik krawiecki Carl August Marks, Schmoditten – * 25. 10. 1864 w zarodku Leidt
028. Sługa Wilhelm Adolf Schulz, Loschen Gut – * 14. 12. 1864 w Loschen
029. Czeladnik Mueller Christoph Heinrich Breffem, Ackerau – * 14. 07. 1864 w Moddien
030. Czeladnik Böttcher Carl Wilhelm Pawlack, Blumstein – * 20. 08. 1864 w Mühlhausen
031. Sługa Carl Friedrich Freiwald, Jesau – * 10. 11 1864 w Packerau
032. Sługa Julius Gustaw Karause, Dixen – * 22. 07. 1864 w Groß Peisten
033. Sługa Gustaw Unger, Tolks – * 17. 05. 1864 w Pillwen
034. Knecht Carl August Venohr, Prusacy Eylau – * 06. 06. 1864 w grzybach
035. Schuhmachergeslle Gustav Staschick, Rositten – * 16. 06. 1864 w Rositten
036. Scharwerker Hermann Gottlieb Gnass, Jerlauken – * 10. 12. 1864 w Schewecken
037, sługa Friedrich Johann Ramme, Marguhnen – * 04. 03. 1864 w zarodniku Tappel
038. Syn właściciela: Carl Hermann Neumann, Thomsdorf – * 03. 08. 1864 w Borchersdorf Kreis Königsberg
039. Knecht Wilhelm August Quiatowski, Spittehnen – * 22. 11. 1864 w Tolks
040. woźnica Carl Christoph Ernst, 40 lat – * 05. 01. 1864 w Trinkheim
041. Scharwerker Friedrich Wilhelm Bahr, Kusitten – * 27. 09. 1864 w Woyditten koło Heiligenbeil
042. Sługa Friedrich August Schulz, Liebhausen – * 08. 08. 1864 w Worglitten
043. Knecht Rudolf Albert Groß, Tiefenthal – * 05. 01. 1865 w Cawern
044. Syn gospodarza Carl Gotthilf Feyerabend, Eichen – * 14. 03. 1865 w dębach
045. Pracownik Wilhelm Albert Lakies, Prusacy Eylau – * 05. 06. 1865 w dzielnicy Heydekrug Königsberg
046. Sługa Gustaw Pilger, Kohsten – * 27. 11. 1865 w Grünwalde
047. Knecht Carl August Kreusch, Groß Haferbeck – * 21. 04. 1865 w dzielnicy Groß Fritschienen Wehlau
048. Eigenkäthnersohn Carl Ludwig Ficht, Hussehnen – * 23. 05. 1865 w Hussehnen
049. Pracownik Emil Otto Thiel, Landsberg – * 12. 02. 1865 w Landsbergu
050. Korbmacherlehrling Ferdinand Julius Podehl, Landsberg – * 08. 03. 1865 w okręgu Worglack Rössel
051. Robotnik Johann Mursat, Landsberg – * 06. 01. 1865 w okręgu Schwentainen w Ortelsburgu
052. Sługa August Carl Kinski, Lewitten – * 12. 02. 1865 w Lewitten
053. Riemergeselle Carl Albert Mäckelburg, Reddenau – * 07. 09. 1865 w Friedland
054. Knecht Gustav Neumann, Moddien – * 31. 03. 1865 w okręgu Oberteich Friedland
055. Sługa chłopiec Albert Adolf Birkmann, Pompicken – * 04. 01. 1865 w Seeten
056. Knecht Heinrich Hermann Hinzmann, Tiefenthal – * 05. 05. 1865 w Zinten
057. Landbrief przewoźnik Ernst Gustav Plehn, Prusacki Eylau – * 11. 06. 1865 w Uderwangen
058. Sługa Hermann Friedrich Wulf, Groß Lauth – * 18. 07. 1865 w Vierzighuben
059. Knecht Johann Christoph Kuhn, mały Waldeck – * 08. 09. 1866 w Adschwangen
060. Wirthssohn Friedrich Wilhelm Behnert, Albrechtsdorf – * 21. 05. 1866 w Albrechtsdorf
061. Sługa Carl Friedrich Weiß, albrechtsdorf – * 07. 01. 1866 w Zandersdorf koło Rastenburg
062. Czeladnik krawiecki Carl Hermann Opfermann, Althof – * 09. 11. 1866 w Althof
063. Knecht Carl August Lange, Canditten – * 05. 02. 1866 w wiosce Borken
064. Sługa Augusta Hermanna Gerlacha, Bornehnen – * 20. 03. 1866 w kręgu Schönrade Heiligenbeil
065. Knecht Ernst Krause, Tiefenthal – * 22. 08. 1866 w Cavern
066. Asystent Biura Lucas Georg Carl Kirstein, Prusacy Eylau – * 29. 11. 1866 w Creuzburg
067. sługa Carl Ludwig Schulz Creuzburg – * 23-ty 11. 1866 w Creuzburg
068. sługa sierpnia Rautenberg, Hoofe – * 01. 08. 1866 w zielonym lesie
069. sługa Ferdinand Gustav Peter Hans Hagen – * 18-ty 09. 1866 w Hanshagen
070. Shoemaker Gottfried Scheffler, działania Cherry – * 20-ci 04. 1866 w Kraphausen
071. sługa Johann Gottlieb Schwenteck, Kraphausen – * 12 01. 1866 w Kraphausen
072. Kowal uczeń Carl Ernst Eduard Maleyke, mały ogród Sauer – * 06-ty 09 1866 w Stanach Lauth
073. poprawa tłum Hermann Westphal, esearching dobry – * 09-ty 10. 1866 w Ludwig Hoff
074. asystent drukarka Gustav Emil Bartel, pruski Eylau – * 16-ty 01. 1866 w Mulhouse
075. Müller Uczeń August Friedrich Erdmann Hess, pruski Eylau – * 28-te 08. 1866 w Mulhouse
076. sługa Friedrich Gottlieb Klein, Schewecken – * 15-ty 05. 1866 w Mulhouse
077. Lokalne Słabe Friedrich Wilhelm Neumann, Hussehen – * 10-ty 07. 1866 w esearching Dobry
078. czeladnik stolarz Ferdinand Hoffmann, pruski Eylau – * 18-te 10. 1866 w Papperten
079. August Heinrich Knecht Böhnke Sang działania – * 08-cia 10. 1866 w Sang działalność
080. poprawa tłum Johann August Eisenberg, Paustern – * 09-ty 08. 1866 w Sang działalność
081. sługa Rudolf Behrend, Schönwiese wieś – * 16-ty 01. 1866 w Schönwiese wsi
082. Müller Carl August Schonfeld, Schrombehnen – * 03. 01. 1866 w Domnau
083. poprawa tłum sierpnia Kruger, Schwollmen – * 08-ty 01. 1866 w Park Koło działań Heilsberg
084. poprawa tłum Friedrich Hermann Krause, Wielka Steegen – * 29-ty 03. 1866 w Eichholz powiat Heiligenbeil
085. poprawa tłum Ernst Franz Ostrowski, Supplitten – * 29-ty 10. 1866 w Schwengels koło Heiligenbeil
086. poprawa tłum Friedrich August Axnik, Sossehen – * 04-ty 11. 1866 w Thomsdorf
087. sługa Carl Grünheid, piasek – * 03. 11. 1866 w Tolks
088. sługa Friedrich Ernst Springer, Wielka Haferbeck – * 05-ty 06. 1866 w równowadze

 

Przedstawienie listy C

001. sługa August Hermann Falk, Schloditten – * 11. 06. 1863 w grzyby
002. 2. Sługa Gustav Albert Krause, Albrechtsdorf – * 28. 03. 1864 w Bartelsdorf
003. Scharwerker Otto Gustav Stein, Lewitten – * 31. 01. 1864 w Vavern
004. Sługa Wilhelm Julius Kluike, Pompicken – * 22. 07. 1864 w pruskim Eylau
Carpenter Carl August Bewernick, Prussian Eylau – * 21. 10. 1864 w Langendorf koło Friedland
006. Sługa Augusta Rosenberga, Glandau – * 27. 10. 1864 w Glandau
007. Sługa Friedrich Wilhelm Schmidtke, Althof – * 29. 09. 1864 w Görken
008. Sługa Anton Witt, Heinriettenhof – * 14. 03. 1864 w kręgu Walkeim Rössel
009. Sługa Gottfried august Kanritz, Klein Peisten – * 30. 01. 1864 w Hoofe
010. Sługa Gottfried Ernst Witt, Althof – * 08. 03. 1864 w Jesau
011. Sługa Carl Wilhelm Schmidt, Eichhorn – * 10. 03. 1864 w Kumkeim
012. praktykant Butcher Julius Albert Braun, Prusacy Eylau – * 25. 07. 1864 w Landsbergu
013. Robotnik Johann Gottlieb Theodor Neumann, Parosken – * 05. 11. 1864 w Parosken
014. Sługa Hermann Brandt, Claussen – * 26. 01. 1864 w Schlauthienen
015. Sługa Friedrich August Will, Zipperken – * 01. 01. 1864 w miejscowości Schönwiese
016. Sługa Fryderyk Wilhelm Klein, wieś Sollnicken – * 23. 04. 1864 w powiecie Wernsdorf Königsberg
017. Sługa Carl August Rosenbaum, Tiefenthal – * 24. 04. 1864 w Tiefensthal
018. Sługa Friedrich Tobies, Blumstein – * 15. 12. 1864 w Blumstein
019. Sługa Gustav Gottfried Springer, Canditten – * 01. 04. 1864 w Canditten
020. Scharwerker Gustav Adolf Kirstein, Neukrug – * 17. 08. 1864 w Grünwalde
021. Sługa Carl Ferdinand Dengel, Ardappen – * 23.06. 1864 w kręgu Liesken Friedland

 

Lista wprowadzająca D

001. Praktykant leśny Benson, Prusacki Eylau
002. Forstlehrling Engelbrecht, Prussian Eylau
003. Leśny uczeń Kuhr, Prusacki Eylau
004. Commis Hermann Emil Blank, Prusacy Eylau – * 13. 11. 1866 w pruskim Eylau
005. Czeladnik krawiecki August Carl Thoms, Groß Sausgarten – * 07. 10. 1866 w Groß Lauth, 16. 04. 1886 król. Policja Pref. Koniec Königsberg
006. Knecht Heinrich August Strehl, Schlauthienen – * 06. 02. 1866 w Schlauthienen
007. Reitknecht Carl Hermann Pletz, Wogau – * 27. 09. 1866 w Nowym Posmahlen
008. Sługa Gustav Albert Hamann, Great Dexen – * 11. 01. 1866 w Great Dexen
009. Scharwerker Hermann Adolf Marklein, Kustrausen – * 07. 02. 1866 w Neukrug
010. Syn gospodarza Hermann Adolf Louis Kern, Thomsdorf – * 18. 12. 1866 w dzielnicy Heiligenwalde Königsberg
011. Kamień Striker Carl Hermann uprzejmy, Wilmsdorf – * 14-ty 05. 1866 w Wilmsdorf
012. sługa William Schmidtke, Glauthienen – * 04-ty 09. 1866 w Domtau
013. Riemer czeladnik Friedrich Gustav Grünheid, Rösken – * 11. 11. 1866 w Reddenau
014. Instrukcja syn Carl Franz Gutzeit, Frisching – * 10-ty 12. 1866 w Fries Ching
015. Właściciel syn Gustav Ernst Stinorth, Packerau – * 10-ty 03. 1866 w Packerau
016. sługa Friedrich August Heaske, Romitten – * 22-ty 11. 1866 w Louisenthal powiatu Friedland
017. sługa August Hermann Kleinfeld, Bekarten – * 09-te 03. 1866 w Schwadtken Waldhaus
018. Wirthschaftler Julius Otto Sperber, Arnsberg – * 16-ty 02. 1866 w Tölteninken okręgu Wehlau
019. urzędnik Carl Schulz, Landsberg – * 04-ty 04. 1866 w Papperten
020. sługa sierpnia Martin Penat, zielony las -. * 11 11. 1866 w Landsberg
021. sługa Friedrich Leopold Butschkau, Pillwen – * 15-ty 06. 1866 w Albrechtsdorf
022. sługa Gottlieb Neumann, Canditten – * 20-ty 04. 1866 w Bo? aehnen
023. sługa Rudolf Carl Herrenkind, Great Park – * 01. 10. 1866 w Great Park
024. biznesmen Carl Albert Wichmann, Landsberg – * 02. 01. 1866 w Landsberg
025. Köllmersohn Johann Friedrich August Tiltmann, Frisching – * 03. 12. 1866 w Frisching
026. szewc Franz Otto Wenk, Uderwangen – * 07-ty 07. 1866 w Thomsdorf
027. sługa Carl Adolf Venohr Sly Thienen – * 06-ty 10. 1866 w Wackern
028. sługa Johann August Kohnert, pruski Eylau – * 08-ty 04 1866 w Stanach Dexen
029. Wirthensohn August Heinrich Knöpke, Schewecken – * 25-ty 04. 1866 w Schewecken
030. zegarmistrz asystent Ernst Gutzeit, Creuzburg – * 22-ta 5. 1866 w Darkehnen
031. Wirthensohn Friedrich Albert Hartmann, Reddenau – * 17-te 04. 1866 w Reddenau
032. szewc Hermann Auerbach, Landsberg – 12 * 11. 1866 w Dronczewa w Polsce
033. sługa Julius Kroll, grzyby – * 08-ty 11. 1866 w Saraunen
034. Uczeń murarz Hermann Heinrich Hess, Packerau – * 22-te 07. 1866 w Packerau
035. Działanie uczeń Carl August Grimm, Abschwangen – * 13. 02. 1866 in Almenhausen
036. ślusarz Carl Albert Kruger, Frisching – * 08-te 02. 1866 w Frisching
037. Stellmacher czeladnik Gottfried Schmidtmann, zielony las – * 22-ty 03. 1866 w zielonym lesie
038. Pracownicy Gustav Albert wiśnia nick, Packerau – * 06-ty 03. 1866 w Packerau
039. Backer czeladnik Hermann sierpień Mattutat, pruski Eylau – * 26-ty 04. 1866 w Kętrzynie
? 040. seminarzysta August Hermann Krömke par sken – * 12 04. 1863 w Worschienen
041. Stallbursche Hermann Julius Langhans, Tolks – * 20-ty 09. 1863 w Tolks
042. mason Friedrich Schirmacher, Saraunen – * 20-ty 05 1864 w ośmiu Huben
043. Wirthensohn Frederick czarny, zielony las – * 22-ty 12. 1864 w zielonym lesie
044. sługa Ferdinand Hermann, Albrechtsdorf – * 11. 09. 1864 w Landskron powiatu Friedland
045. Schneidergeslle Rudolf Wilhelm Hauer moda, Rezekne – * 22-te 04. 1864 w tłumieniu Witten
046. sługa Ferdinand Maack, Arnsberg – * 13. 01. 1864 w Dykrigehnen
syn 047. instrukcja Carl Herrmann, Neuendorf – * 04-ty 12. 1864 w Neuendorfu
048. Kowal czeladnik Gustav Adolf Müller, Roditte – 931. 03. 1864 w Diedtken okręgu Fischhausen
049. seminarzysta Franz Hermann Schwarz, Lichtenfelde – * 12 03. 1864 w Lichtenfelde
050. sługa Franz Rudolf Behrend, Eichhorn – * 17-ty 08. 1864 w Eichhorn
051. czeladnik stolarz Franz Hoffmann, pruski Eylau – * 04-ty 11. 1864 w North Castle District Gerdauen
052. Nauczyciel Paul Gustav Stobbe, Schönwiese wieś – * 29-te 04. 1864 w Kukowken okręgu Oletzko
053. sługa Gottfried Kroll, Graventhien – * 21-ty 07. 1864 w Woymanns
054. Knecht Hermann Emil Witt, Wümsdorf – * 29-ty 08. 1864 w Zinten
055. Wirthensohn Gustav Rockel, Rezekne – * 31. 12. 1864 w Rzeżyca
056. sługa Friedrich Reimann, wieś Woymanns – * 22-te 02 1864 w Woymanns wsi
057. stolarz Gustav Ferdinand Rehberg, pruski Eylau – * 26-ty 01. 1864 w Tapiau okręgu Wehlau
058. Pracownicy Albert Wohlgemuth, pruski Eylau – * 22-ty 09. 1864 w Worienen
059. Wirthensohn Rudolf Efraim Matern, Hoofe – * 22-ty 04. 1864 w Hoofe
060. sługa Carl August Salewsky, Abschwangen – * 12 01. 1864 w Garbnicken powiatu Friedland
061. Gerbergeslle Robert Franz GORKE, pruski Eylau – * 08-ty 02. 1864 w pruskiej Eylau
062. Maurergeslle sierpnia Schirmann, wiśnia Ittendorf – * 06-ty 12. 1864 w Cherry Ittendorf
063. sługa Carl Ludwig Kluike, Schewecken – * 15-ty 08. 1864 w Klein Dexen
064. sierpnia Knecht wapno Köllm. Toll kiełków – * 25-te 10. 1864 w Lampasch
065. sługa Robert Brien, Hussehen – * 01. 10. 1864 w Stablack Vorwerk
066. ogrodnik Robert Carl Apple Louisenhof do małej Steegen – * 01. 10. 1864 w Worlack
067. Wirthensohn Gottfried Herrmann Müller, Canditten – * 24-ty 04. 1864 w Canditten
068. Knecht Hermann Gustav Stinsky Sang działania – * 21-cia 03. 1864 w Sang działalność
069. Hooper czeladnik Friedrich August Dulz, pruski Eylau – * 03. 10. 1864 w Friedland
070. poprawa tłum Hermann Gustav Dahl, Liepnicken – * 10-ty 10. 1864 w Ludwig Walde dzielnica Królewca
071. sługa Julius Hermann Schmidtke, Schönwiese wieś – * 24-ty 07. 1864 w Glomsienen
072. szewc Otto Hermann Zander, Landsberg – * 01. 11. 1864 w Landsberg
073. Commis Oskar Albert Brown, Creuzburg – * 20-ty 10. 1864 w Friedland
074. rolnik Gustav Martin Salewski, Althof – * 12 11. 1864 w Althof
075. poprawa tłum August Wilhelm Burczeck Peter Hagen – * 07-ty 02. 1864 w Nerfken
076. sługa Fryderyk Wilhelm Schulz Reddenau – * 14-ty 03. 1864 w Hanshagen
077. Schuster Christian Ludwig Mehrwald, Blumstein – * 18-ty 02. 1864 w Waltersdorf powiatu Morągu
078. Zimmermann Adolf Otto Gottfr. Graniczna, cel nod wieś – * 01. 09. 1864 w miejscowości nominalnej nod
079. Wirthensohn Friedrich Wilhelm Wiosna Kamień, lalki Städt wieś – * 31. wieś 12 1864 Doll Städt
080. Właściciel syn Gottfried Wurk, Dixen – * 21-ty 11. 1864 w Dixen
081. Riemer uczeń August Friedrich War, Creuzburg – * 23-ty 11. 1864 w Creuzburg
082. sługa Ferdinand Heinrich Westphal, Neuendorf – * 03. 10. 1864 w Hoofe
083. sługa Gottfried Hermann Adebar, Jesau – * 17-ty 11. 1864 w Jesau
084. sługa Friedrich Franz Krause, Hans Hagen – * 22-ty 11. 1864 w Hanshagen
085. sługa Rudolf Carl Gottfried piasek, wieś Loschen – * 04-ty 11. 1864 w Schönwiese wsi
086. Wirthensohn sierpnia Christoph Albrecht, Stork Nest – * 02. 08. 1864 w Domtau
087. sługa Carl Hermann Borz, Lohsten – * 06-ty 06. 1864 w Hoofe
088. Wirthensohn Carl August Rehberg, dęby – * 19-ty 06. 1864 w Canditten
089. sługa Ferdinand August Zwalnia, Abschwangen – * 20-ty 10. 1864 w Domnau
090 muzyk Otto Buchhorn, Canditten – * 24-ty 11. 1864 w Canditten
091. Carl Heinrich Knecht Borz, Nerfken – * 04-ty 01 1864 Pudel kiełków
092. Nauczyciele Christian Franz Mienert, Althof – * 21-te 10. 1864 w Mehlkehmen okręgu Stallupönen
093. sługa Heinrich August Pirschler, Ernsthof – * 24-ty 03. 1864 w Tharaw Dobry
094. sługa Franz Gottfried Machein, pruski Eylau – * 15-ty 10. 1864 w pruskiej Eylau
095. Kowal uczeń Andreas Bonke, Nerfken – * 19-te 10. 1864 u kotów koło Heilsberg
096. sługa Johann Friedrich dove Tolks – * 21-te 11. 1864 w Charlottenberg powiat Friedland
097. sługa Johann Carl Grohnert, zachęcam Sion – * 06-ty 08. 1864 w Nowym Posmahlen
098. Knecht Hermann Gustav Schiller, Globuhnen – * 05-ty 10. 1864 w Hollstädt
099. Wirthensohn Otto Robert Teichert, Reddenau – * 09-te 08 1864 w miejscowości Grauichienen
100. Kowal uczeń Gustav Neumann, Weskeim – * 04-ty 06. 1864 w Weskeim
101. rolnik Otto Julius Hugo Feyerabend, Creuzburg – * 04-ty 02. 1864 w Globuhnen
102. sługa sierpnia Leopold Elf, Wielka Peisten – * 08-ty 08. 1864 w Klein Steegen
103. sługa Carl Ludwig Geisau, Schnakeinen – * 04-ty 12. 1864 w Tiefenthal
104. Miller Gustav Adolf Passarge światło Weißenfeldt – * 22-ty 09. 1864 w Domnau
105. Wirthensohn Friedrich Hermann Anton, Hoppe wieś – * 19-te 02. 1864 w Hoppe Dorf
106. Sługa Hermann Adolf Neumann, Hussehnen – * 06. 11. 1864 w Cavern
107. Syn gospodarza Heinrich Wilhelm Fischer, Mühlhausen – * 31. 01. 1864 w Mühlhausen
108. Schneidergeslle Ernst Gotthard Eichloff, Uderwangen – * 11. 02. 1864 w Uderwangen, 19. 04. 1886 r. Ers. -Com. miasta Danzig przytłacza
109. stolarz Carl Rudolf Hilgermann, Creuzburg – * 28. 07. 1864 w Kobbelbude powiat Königsberg
110. Czeladnik szewc Friedrich Ernst Hamann, Mühlhausen – * 15. 02. 1864 w Mühlhausen
111. Sługa Friedrich Wilhelm Scheffler, Schonklitten – * 31. 01. 1864 w kręgu Kegla Friedland
112. Uczeń Millera Carl Rudolf Lehmann, Wittenberg – * 26. 05. 1864 w Wilmsdorf
113. Sługa Gottfried Eduard Bernstein, Lampasch – * 20. 01. 1864 w Schloditten
114. Syn gospodarza Heinrich Benjamin Politt, Buchholz – * 29. 02. 1864 w Buchholz
115. Knecht Carl August Adebahr, Creuzburg – * 12. 02. 1864 w Creuzburg
116. stażysta stolarza Carl Ludwig Degenhardt, Prussian Eylau – * 11. 07. 1864 w Johannisburg
117. Knecht Carl Birth, Jerlauken – * 01. 06. 1864 w Augam
118. Knecht Friedrich Hermann Hochfeld, Dichtenwalde – * 19. 06. 1864 w okręgu Eisenhof Königsberg
119. Postmistress Carl Johann Alfred Loeper, Wittenberg – * 10. 05. 1864 w Morągu
120. Syn właściciela, Friedrich Wilhelm August Rieß-Trinkheim – * 15. 08. 1864 w Groß Haferbeck
121. Knecht August Gottfried Arnd, Schultitten – * 29. 09. 1864 w Schultitten
122. Sługa August Rosenbaum, Domtau – * 01. 08. 1864 w Hussehnen
123. Knecht Wilhelm Friedrich Plehn, Zohlen – * 09. 07. 1864 w wiosce Warschkeiten
124. Sługa Hermann Gustaw Reimann, Losszcz Dobrze – * 24. 09. 1864 w wiosce Mollwitten
125. Syn właściciela August Rudolf Schirmacher, Sangschnitten – * 23. 02. 1864 w okręgu Rauschbach Heiligenbeil
126. Sługa Wilhelm Gustaw Katzmann, Augam – * 21. 01. 1864 w Quehnen
127. Sługa Gottfried August Zoblack, Kissitten Good – * 16. 01. 1864 w Kissitten Good
128. Knecht Johann Julius Heller, Uderwangen – * 04. 07. 1864 w Uderwangen
129. Sługa Wilhelm Reinhold Mathors, Carwinden – * 30. 03. 1864 w Olku
130-szy szklany czeladnik Paul Gottlieb Emil Urban, Prusacy Eylau – * 18. 12. 1864 w Gumbinnen
131. Syn gospodarza Carl August Wittstein, Reddenau – * 18. 04. 1864 w Reddenau
132. Pracownik Friedrich Fischer, Klein Peisten – * 10. 10. 1864 w Klein Peisten
133. Scharwerker Hermann Fuhr, Papperten – * 14. 09. 1864 w Papperten
134. Sługa Gustaw Hermann Klein, Landsberg – * 09. 10. 1864 w wiosce Woymanns
135. Uczeń krawiecki Carl Ernst Knorr, Canditten – * 12. 02. 1864 w Canditten
136. czeladnik stolarski Friedrich Wilhelm Kahnert, Uderwangen – * 16. 04. 1864 w Uderwangen
137. Tischlergeslle Joseph Jessat, Prussian Eylau – * 22. 03. 1864 w kręgu Bilderweitschen Stallupöen
138. Scharwerker Friedrich August Polkehn, Groß Lauth – * 24. 11. 1864 w Schrombehnen Dobrze
139. Seminarium Friedrich Ludwig Bittihn, Groß Peisten – * 03. 11. 1864 w Groß Peisten
140. Knecht Leopold Eduard Brey, Wittenberg – * 02. 01. 1864 w Ernsthof
141. Knecht Friedrich Hermann Springer, Canditten – * 04. 03. 1864 w Canditten
142. Knecht Carl Rudolf Rekitzki, Parosken – * 29. 04. 1864 w pruskim Eylau
143. Scharwerker Emil Gustav Klang, Ernsthof – * 12. 02. 1864 w Zinten
144. Syn gospodarza Rudolf Albert Sahm, Roditten – * 09. 07. 1864 w Roditten
145. Syn gospodarza Albert Hermann Steinau, Ardappen – * 26. 01. 1864 w Petershagen
146. Knecht Otto Carl Klischewski, Landsberg – * 09. 10. 1864 w Johannishof do Landsberg
147. czeladnik siodłowy Friedrich Wilhelm Bolowski, Creuzburg – * 10. 02. 1864 w Creuzburg
148. Wirthssohn Wilhelm Langhans, Kirschitten village – * 08. 07. 1864 w wiosce Kirschitten
149. Uczeń szewca August Kohn, Landsberg – * 31. 08. 1864 w Canditten
150. Maurergeselle Gustav Carl Zilian, Albrechtsdorf – * 04. 04. 1864 w Albrechtsdorf
151. Knecht Hermann Kunz, Weischnuren – * 28. 12. 1864 w Weskeim
152. Sługa August Ferdinand Flügge, Mühlhausen – * 16. 08. 1864 w Leißen
153. Syn gospodarza Gustav Klein, Rositten – * 23. 07. 1864 w Rositten
154. Sługa Franz Hermann Albert Krause, Skerwitten – * 20. 05. 1864 w Saagen
155. Scharwerker Hermann Elias Horn, Wangnick – * 09. 12. 1864 w ukłonach w miłości
156. Scharwerker Friedrich August Prussat, Groß Lauth – * 20. 10. 1864 w Groß Lauth
157. Czeladnik krawiecki Friedrich August Hödtke, Dixen – * 05. 08. 1864 w Dixen
158. Uczeń Masona Carl Gustaw Fellmann, Prusacy Eylau – * 20. 12. 1864 w pruskim Eylau
159. Syn gospodarza Friedrich Wilhelm Klein, wieś Dollstädt – * 18. 05. 1864 w wiosce Dollstädt
160. Sługa Friedrich Wilhelm Färber, Spittehnen – * 07. 02. 1864 w okręgu Plensen Friedland
161. Czeladnik kowali Carl August Fenselau, Mühlhausen – * 16. 08. 1864 w dębach
162 sługa August Lebrke, Uderwangen – * 25. 05. 1864 w Uderwangen
163. Pracownik Wilhelm Heinrich Scheffler, Guttenfeld – * 19. 04. 1864 w Guttenfeld
164. Riemergeselle Gustav Wienert, Bartelsdorf – * 21. 11. 1864 w piasku
165. Uczeń krawiecki Gustav Riemasch, Grünwalde – * 28. 06. 1864 w Grünwalde
166. Sługa Carl Friedrich Licht, Roditten – * 19. 01. 1864 w Parosken
167. Sługa Carl Wilhelm Bedder, Barslack – * 23. 03. 1864 w Ludwigswalde powiat Königsberg
168. Schuhmachergeslle Otto Hermann Eisenheim, Creuzburg – * 12. 01. 1864 w Creuzburg
169. Sługa Heinrich Albert Schultz, Loschen Gut – * 19. 07. 1864 w Loschen Dobrze
170. Czeladnik krawiecki Hermann Gustaw Dietrich, Wormen Waldh. – * 06. 09. 1864 w Neu Rosenthal Kreis Rastenburg
171. Sługa August Adolf Leopold Venohr, Pompicken – * 03. 09. 1864 w Wackern
172. Knecht Carl Hermann Krause, Pobyty – * 31. 10. 1864 w Perkuiken
173. Sługa Friedrich Wilhelm Freudenberg, Petershagen – * 07. 06. 1864 w zarodku pudla
174. Sługa Ernst August Quednau, Frisching – * 21. 08. 1864 w Frisching
175. Knecht Carl Ludwig Heidemann, Grünbaum – * 22. 03. 1864 w Domnau
176. Sługa Carl Hermann Erdmann Czarny, bilans – * 25. 12. 1864 w kręgu Weißenstein Königsberg
177. Sługa Ernst Friedrich Tobien, Uderwangen – * 30. 11. 1864 w Frisching
178. Sługa August Franz Laskowski, Wittenberg – * 17. 12. 1864 w Friederikenthal
179. Shepherd Knecht Gottlieb Andreas Marienfeld, Urges – * 14. 10. 1864 w Nusswalde
180. Knecht Carl August Vogel, Globuhnen – * 07. 01. 1864 w Globuhnen
181. Syn właściciela, Gustav Otto Philipp, wieś Ackerau – * 22. 10. 1864 w wiosce ackerau
182. Pasterz Christian Gustav Schawohl, Klein Haferbeck – * 17. 12. 1864 w kręgu Lenkeuingken Insterburg
183. Sługa August Rudolf Lange, New Posmahlen – * 24. 03. 1864 w Peuken
184. Sługa August Hermann Reinhold, Seeben Vorwerk – * 29. 08. 1864 w Seeben Vorwerke
185. Scharwerker Julius Engelbert Weidenberg, Landsberg – * 02. 07. 1864 w Buchholz
186. Sługa Hermann August Dunkel, Thomsdorf – * 10. 05. 1864 w Jesau
187. Uczeń szewca August Otto Hofmann, Canditten – * 14. 08. 1864 w Canditten
188. Riemergeselle Carl Leopold Bönke, Rositten – * 18. 03. 1864 w Rositten
189. Sługa Rudolf Hermann Lapsien, Tiefenthal – * 24. 08. 1864 w dzielnicy Milgen Königsberg
190. Syn gospodarza Hermann Kaulbars, Rositten – * 16. 08. 1864 w Rositten
191. Scharwerker Friedrich Gotthard Rußke, Barslack – * 14. 03. 1864 w dużych kulach
192. Sługa Friedrich Wilhelm Winkelmann, Neuken – * 30. 03. 1864 w Lampasch
193. Sługa Friedrich Wilhelm Pohl, Pillwen – * 11. 12. 1864 w Kustrausen
194. syn kupca Bernhard Bensch, wieś Schönwiese – * 21. 03. 1864 w miejscowości Schönwiese
195. Sługa Rudolf Hermann Aust, Klein Lauth – * 16. 12. 1864 w Romlau
196. Syn właściciela, Carl Hermann Gorlewski, Frisching – * 21. 04. 1864 w Frisching
197. Uczeń Szewca Otto August Taube, Landsberg – * 10. 01. 1864 w Landsbergu
198. Sługa Augusta Alberta Lukaschewskiego – Louisenthal – * 23. 08. 1864 w wiosce Mollwitten
199. Czeladnik szewc Anton Reimann, Prusacy Eylau – * 13. 10. 1864 w Braunsberg
200. Sługa Friedrich Christian Matern, Dulzen – * 24. 12. 1864 w Dulzen
201. Maurergesleel Leopold Schirrmann, Kirchitten village – * 29. 02. 1864 w wiosce Kirschitten
202. Czeladnik Forge August Friedrich Busoll, Hussehnen – * 25. 11. 1864 w Hussehnen
203. Uczeń szewca August Carl Krause, Guttenfeld – * 04. 06. 1864 w kręgu Hermsdorfa Heiligenbeil
204. Sługa Emil Erdmann David, Wittenberg – * 21. 10. 1864 w kręgu Klausitten Heiligenbeil
205. Trener Hermann Gustav Kroll, Graventhien – * 25. 03. 1864 w Saraunen
206. Rolnik syn Carl August Dunkel, Landsberg – * 27. 05. 1864 w Landsbergu
207. Carpenter Ferdinand Gottlieb Domnowski, Blumstein – * 13. 06. 1864 w Blumstein
208. Sługa Carl Rudolf Herrenkind, Creuzburg – * 06. 02. 1864 w Carlshof do Kilgis
209. Sługa Leopold Rudolf Wottke; Kilgis – * 04. 03. 1864 w Neu Sollau



B. Drużyny, które muszą zostać utworzone rano 18 maja o godzinie 6:30

210. Praktykant Millera August Hermann Mey, Rositten – * 20. 03. 1865 w Landsbergu
211. Butcher Joel Gottlieb Koppenhagen, Prussian Eylau – * 25. 01. 1865 w Kutten koło Angerburg
212. Knecht Wilhelm Hermann Alisch, wieś Sollnicken – * 14. 07. 1865 w Tiefenthal
213. Sługa Carl August Mohrke, Tiefenthal – * 05. 12. 1865 w Tiefenthal
214. Scharwerker Ferdiand August Schipull, Groß Peisten – * 29. 05. 1865 w Groß Peisten
215. Seminarium Albert Otto Schulz, Albrechtsdorf – * 12. 05. 1865 w Albrechtsdorf
216. Knecht Leopold Kohn, Schlauthienen – * 25. 02. 1865 w Wackern
217. Pracownik Ferdynand Lange, Powarschen – * 18. 11. 1865 w Powarschen
218. Scharwerker Friedrich Ludwig Scheffler, Tykrigehnen – * 06. 03. 1865 w okręgu Albenort Heiligenbeil
219. Knecht Friedrich Carl Reimann, Kohsten – * 12. 08. 1865 w Reddenau
220. Pracownik Friedrich Hermann Schwerin, Groß Haferbeck – * 27. 11. 1865 w Groß Haferbeck
221. Knecht Carl Gustav Braun, Guttenfeld – * 05. 07. 1865 w Guttenfeld
222. Knecht Friedrich Julius Hasenpusch, Sand Village – * 20. 02. 1865 w miejscowości Sand
223. Knecht Hermann Lappuse, Kumkeim – * 08. 11. 1865 w Wokellen
224. Knecht Friedrich Standt, Abschwangen – * 08. 02. 1865 w małym porcie Beck
225. Zimmerlehrling Eduard Julius Heske, Groß Lauth – * 23. 07. 1865 w dzielnicy Raulitt Königsberg
226. Sługa Gustaw Heinrich Lauschinski, Wöterkeim – * 28. 12. 1865 w Nusswalde
227. Knecht August Gottfried Harnack, Beisleiden – * 02. 03. 1865 w Bartenstein
228. Knecht Carl Ludwig Bleyer, Oaks – * 21. 01. 1865 w dębach
229. szewc Hermann Gustav Schrade, Parosken – * 14. 10. 1865 w Parosken
230. Syn gospodarza Hermann Ferdinand Theodor Schröder, Hussehen – * 06. 09. 1865 w Hussehnen
231. Sługa Gotthard Bernhard Seidler, Uderwangen – * 09. 01. 1865 w Lewitten
232. Wirthssohn Gottfried Rudolf Podehl, Schnakeinen – * 15. 07. 1865 w Schnakeinen
233. Sługa Friedrich August Stobbe, Uderwangen – * 27. 04. 1865 w Uderwangen, 28. 04. 1886 r. Pol. -Präs. Königsberg przeniesiony
234. Sługa Carl Ludwig Braun, Beisleiden – * 17. 11. 1865 w Beisleiden
235. Sługa Carl Franz Biester, Pompicken – * 18. 05. 1865 w Bornehnen
236. Sługa Friedrich August Kroos, Groß Lauth – * 28. 08. 1865 w Groß Lauth
237. szklany czeladnik Theodor Albert Rund, Creuzburg – * 18. 12. 1865 w Creuzburg
238. Sługa Johann Heinrich Zimmermann, Glomsien – * 17. 06. 1865 w Tepprienen
239. Sługa August Franz Thulke, Abschwangen – * 02. 11. 1865 w Naukritten County Friedland
240. Sługa August Heinrich Wohlert, Guttenfeld – * 05. 11. 1865 w okręgu Lichtenfeld Heiligenbeil
241. Sługa Gustaw August Albert Hermann, Saagen – * 07. 09. 1865 w regionie Králový hradec
242. Sługa Friedrich Konrad, Müggen – * 29. 01. 1865 w Hoofe
243. Rolniczy syn Ernst Tiedtke, Landsberg – * 18. 12. 1865 w Landsbergu
244. Sługa August Ferdinand Bornowski, Neu Sollau – * 27. 10. 1865 w łukach
245. Sługa Gottfried Ernst Kohnert, Lewitten – * 07. 05. 1865 w Lewitten
246. Ceglany czeladnik Otto Albert Walter, Landsberg – * 09. 01. 1865 w Landsbergu
247. Sługa August Ferdinand Schäfer, Creuzburg – * 23. 01. 1865 w okręgu Mahnsfeld w Królewcu
248. Pracownik Anton Hahnke, Groß Lauth – * 09. 12. 1865 w Braunsberg
249. Hunter Julius Otto Stiemert, Bönkeim – * 10. 07. 1865 w Balbitten koło Heiligenbeil
250. Nauczyciel Friedrich Gustav Eduard Hennig, Tenkschnitten – * 23. 05. 1865 w wiosce Arnau Königsberg
251. Kowal Carl Ludwig Reinhold, Graventhien – * 04. 03. 1865 w okręgu Seligenfeld Rastenburg
252. Sługa August Friedrich Löwenberg, Tykrigehnen – * 24. 04. 1865 w okręgu Pattanken koło Heligenbeil
253. Saddler Otto Hermann Carl Malzahn, Groß Lauth – * 07. 03. 1865 w Kosinie koło Tuchel
254. Syn gospodarza Gottlieb Rogall, Weischnuren – * 07. 10. 1866 w Weischuren
255. Syn właściciela Julius Hermann Glandien, Kissitten village – * 17. 02. 1866 w miejscowości Kissitten
256. Sługa Franciszek Friedrich Barnell, Abschwangen – * 11. 02. 1866 w Knauten
257. Sługa Friedrich Gustaw Michel, Ackerau Dorf – * 27. 02. 1866 w okręgu Seligenfeld Königsberg
258. Sługa Heinrich Rudolf Lau, Sodehnen – * 17. 09. 1866 w Quehnen
259. praktykant stolarza Carl Hermann Bremse, Creuzburg – * 01. 12 1866 w Creuzburg
260. Forge Friedrich Carl Binder, Grünwalde – * 05. 06. 1866 w Petershagen
261. Scharwerker Carl Gottfried Böhnke, Schwadtken Good – * 25. 02. 1866 w Canditten
262. Kaufmann Gustav Rudolf Westphal, Creuzburg – * 19. 08. 1866 w Porschkeim
263. Muzyk Rudolf Pohl, Worglitten – * 28. 05. 1866 w Worglitten
264. Wirthssohn Hermann Krause, Albrechtsdorf – * 06. 09. 1866 w Albrechtsdorf
265. stolarz-czeladnik Johann Hermann Weiß, Landsberg – * 25. 06. 1866 w Papperten
266. Commis Ferdinand Ludwig Plew, Prussian Eylau – * 10. 01. 1866 w Domnau
267. Sługa Friedrich Wilhelm Bortz, Petershagen – * 05. 03. 1866 w Nerfken
268. Seminarium Paul Bernhard Holländer, Landsberg – * 03. 03. 1866 w Landsbergu
269. Uczeń Butchera Rudolf August Hermann Hellwig, Landsberg – * 06. 05. 1866 w Angam
270. Sługa Friedrich August Schönfeld, Cavern – * 25. 10. 1866 w Struwe
271. Knecht Hermann Carl Kürbis, Worien – * 17. 02. 1866 w Worienen
272. Knecht Hermann Otto, wieś Kromargen – * 01. 04. 1866 W kręgu Heinrichsdorf Friedland
273. Sługa Friedrich Rudolf Schäfer, Leidtkeim – * 16. 02. 1866 w Schmoditten
274. czeladnik siodłowy Emil August Ludwig, Wittenberg – * 22. 05. 1866 w okręgu Naundorf koło Gerdauen
275. Sługa Carl August Scheffler, Canditten – * 25. 03. 1866 w Buchholz
276. Coopers Frederick Hermann Taulien, Rositten – * 13. 08. 1866 w Rositten
277. Sługa Friedrich Leopold Krause, Althof- * 07. 04. 1866 w Graventhien
278. Czeladnik Mueller Hermann August Erdmann, Hanshagen – * 04. 05. 1866 w Orschen Good
279. Sługa Friedrich August Bierfreund, Groß Lauth – * 10. 02. 1866 w Altenbergu koło Königsberg
280. Sługa Hermann Heinrich Klingbeil, Frisching – * 04. 03. 1866 w Groß Ottenhagen Kreis Königsberg
281. Rzeźnicy Friedrich Wilhelm Kuschnereit, Prusacy Eylau – * 15. 11. 1866 w okręgu Louisenwerth koło Gerdauen
282. Sługa Leopold August Lindenau, Spittehnen – * 13. 03. 1866 w Bartelsdorf
283. Scharwerker Friedrich Wilhelm Willemeit, sardynki – * 03. 03. 1866 w Rettauen, okręg Friedland
284. Syn gospodarza Otto Hermann Springer, Guttenfeld – * 02. 10. 1866 w Guttenfeld
285. stażysta stażysta friedrich August Kaminski, Landsberg – 19. 03. 1866 w Landsberg
286. Rzeźnik Otto Lindenau, Parosken – * 20. 09. 1866 w Canditten
287. Sługa Eduard Hermann Buchhorn, Landsberg – * 22. 05. 1866 w Landsbergu
288. Sługa Friedrich Carl Kösling, Pompicken – * 31. 10. 1866 w Packerau
289. Sługa Heinrich Hermann Wieck, Rimlack – * 12. 07. 1866 w kręgu Kupgallena Heiligenbeil
290. Scharwerker Otto Hein, Liebenau – * 14. 10. 1866 w Frisching
291. Sługa Ferdinand Linde, Petershagen – * 02. 11. 1866 w zarodku pudla
292. Uczeń Butchera Friedrich Albert Malchin, Landsberg – * 18. 10. 1866 w Worschienen
293. Sługa Gottfried August Wunderlich, Groß Sausgarten – * 04. 06. 1866 w Lampasch
294. Sługa August Wilhelm Fabian, Klein Lauth – * 31. 12 1866 w Klein Lauth
295. Sługa Augusta Hermanna Ewald, Cavern – * 21. 03. 1866 w Tiefenthal
296. stażysta stolarza Albert Julius Pohl, Grünwalde – * 06. 08. 1866 w Worglitten
297. Uczeń Millera Carl Rudolf Quoß, Trinkheim – * 13. 04. 1866 w Tharau Dobrze
298. Muzyk Carl Gottfried Schröder, Canditten – * 14. 04. 1865 w Quehnen
299. Sługa Fryderyk Wilhelm Buchholz, Globuhnen – * 09. 11. 1865 w Heyde
300. Sługa Hermann Gottfried Westphal, Neu Sollau – * 12. 11. 1865 w Creuzburg
301. Sługa Carl Albert Laurien, Tolks – * 24. 03. 1865 w Tolks
302. Scharwerker Carl August David, Worien – * 28. 08. 1865 w Worienen
303. Scharwerker Albert Carl Grenz, Buchholz – * 10. 09. 1865 w wiosce finches
304. Zimmerlehrling August Otto Korsch, Dixen – * 14. 10. 1865 w Dixen
305. Syn gospodarza Ferdinand Gustav Pitschner, Kirschitten village – * 06. 02. 1865 w wiosce Kirschitten
306. Sługa Friedrich Neumann, Zohlen – * 17. 05. 1865 w Dulzen
307. Arbieter Carl Ludwik Jezork, Bandele – * 28. 03. 1865 w Groß Peisten
308. Sługa Heinrich Kirstein, Bandels – * 17. 01. 1865 w Worglitten
309. Scharwerker Hermann Julius Arndt, Ackerau Gut – * 16. 01. 1865 w powiecie Klein Lindenau w Królewcu
310. Sługa Friedrich Hermann Dietrich, Hussehnen – * 23. 06. 1865 w Creuzburg
311. Sługa Carl Wilhelm Tolksdorf, Reddenau – * 19. 02. 1865 w Hanshagen
312. Syn gospodarza Friedrich Wilhelm Fabricius, Albrechtsdorf – * 03. 03. 1865 w kręgu Bieberswalde Wehlau
313. Sługa Otto Julius Lapuse, Worlack – * 20. 07. 1865 w Gallingen
314. Forge Friedrich August Paul Kreutz, Landsberg – * 18. 12. 1865 w Worienen
315. Sługa Hermann Link, Canditten – * 10. 04. 1865 w Halbendorf
316. Scharwerker Ernst Gustav Böhnke, Klein Lauth – * 29. 06. 1865 w Uderwangen
317. Sługa Carl August Frank, kgl. Sollau – * 04. 09. 1865 w Arnsberg
318. Sługa Carl Ludwig Krause, Marienhöh – * 14. 03. 1865 w Packerau
319. Sługa Carl August Krause, Creuzburg – * 10. 04. 1865 w Globuhnen
320. Wirthssohn Johann Behlau – Buchholz – * 27. 12. 1865 w Buchholz
321. Sługa Ernst Eduard Matern, Schnakeinen – * 24. 10. 1865 w Royal Sollau
322. Sługa Ludwig Albert Schulz, Blumstein – * 17. 09. 1865 w Groß Steegen
323. Kowal Friedrich August Binder, Albrechtsdorf – * 09. 07. 1865 w Buhholz, 29. 04. 1886 przeniesiony do Landrathsamt Domnau
324. Sługa Albert Friedrich Scheffler, Kohsten – * 15. 03. 1865 w Albrechtsdorf
325. Sługa Hermann Gustaw Kohn, Neuendorf – * 28. 03. 1865 r. U krów
326. Sługa August Gottlieb Schütz, Poschloschen – * 18. 05. 1865 w Althof
327. Sługa Friedricha Hermanna Fuchsa, Domtau – * 22. 03. 1865 w Sangschnitten
328. Forge Friedrich Wilhelm Frenzel, Landsberg – * 04. 12. 1865 w Landsbergu
329. Sługa Emil Otto Knorr, Liepnicken – * 12. 07. 1865 w Buchholz
330. Sługa Julius Rudolf Schulz, Groß Labehnen – * 03. 07. 1865 w dużych kulach
331. Sługa Gustawa Rudolfa Zimmermanna, Luisenhof do Klein Steegen – * 30. 03. 1865 w Louisenhof
332. Sługa Hermann Streiber, Grünwalde – * 11. 10. 1865 w piasku
333. Sługa Fryderyk Albert Dawid, Leidtkeim – * 14. 02. 1865 w Fabiansfelde
334. Sługa Friedrich Wilhelm Link, kula Kirchenhufen – * 27. 06. 1865 w Groß Dexen
335. Sługa Hermann Neumann, Albrechtsdorf – * 27. 05. 1865 w wiosce Borken
336. Sługa Carl Ludwig Decker, Packerau – * 13. 01. 1865 w Packerau
337. Sługa Ludwig Hermann Altenberg, Hus – * 30. 05. 1865 w Tiefenthal
338. Sługa Johann Friedrich Lube, wieś Sollnicken – * 14. 04. 1865 w okręgu Amalienwalde Heiligenbeil
339. czeladnik siodłowy Friedrich Hermann Worch, Cavern – * 23. 10. 1865 w Zinten
340. Sługa Carl Friedrich Anton, Topprien – * 22. 06. 1865 w dębach
341. Syn właściciela August August Reinhold Biester, Althof – * 03. 04. 1865 w Althof
342. Sługa Carl Hermann Marklein, Kumkeim – * 01. 05. 1865 w miejscowości Schönwiese
343. Syn gospodarza Rudolfa Herrmanna, Guttenfeld – * 08. 06. 1865 w Guttenfeld
344. Sługa Hermann Julius Dunst, Mühlhausen – * 23. 04. 1865 w Bönkeim
345. Syn gospodarza Albert Rudolf Neumann, Buchholz – * 16. 12. 1865 w Buchholz
346. Sługa Friedrich Otto Barrabas, Dittchenhöfen – * 25. 10. 1865 w zarodku pudla
347. Sługa Gottfried Matern, Albrechtsdorf – * 19. 02. 1865 w Skerwitten
348. Sługa Carl August Bessel, Trinkheim – * 07. 03. 1865 w Schwellienen
349. Forge Ferdinand Friedrich Wilhelm Lehmann, Canditten – * 30. 01. 1865 w Canditten
350. Sługa Robert Hermann Trampenau, Legden – * 02. 03. 1865 w Wielkiej Wolli
351. Czeladnik Gerber Friedrich Wilhelm Negge, Prusacy Eylau – * 16. 03. 1865 w powiecie Minkstimmen Gumbinnen
352. Syn gospodarza Wilhelm Gustaw Albert Kohn, wieś Sollnicken – * 06. 08. 1865 w miejscowości Sollnicken
353. Uczeń myśliwego August Richard Scheffler, Stablack Försterei – * 14. 02. 1865 w Blumstein
354. Sługa Emil Wilhelm Krause – Petershagen – * 17. 02. 1865 w Buchholz
355. Sługa Carl Richard Wosan, Canditten – * 04. 05. 1865 w okręgu Lauterbach Heiligenbeil
356. Sługa Franz Gustav Scheffler, Hanshagen – * 07. 12. 1865 w Hanshagen
357. Scharwerker Carl August Grönling, Klein Lauth – * 05. 02. 1865 w Posmahlen
358. Scharwerker Gustav Adolf Jäckel, Buchholz – * 12. 06. 1865 w majątku Woymanns
359. Sługa August Julius Hess, Carlshof zu Schultitten – * 09. 07. 1865 w Romitten
360. Cukiernik czeladnik Friedrich Rudolf Pokall, Prusacki Eylau – * 15. 01. 1865 w Great Dexen
361. Sługa Carl Böttcher, Mollwitten Dorf – * 05. 08. 1865 w hrabstwie Loyden Friedland
362. Sługa Ernst Gottlieb Berszuck, Grünbaum – * 11. 04. 1865 w Grünbaum
363. Sługa Julius Lange, Hoofe – * 31. 12. 1865 w Wokellen
364. Sługa Otto Hermann Rudolf Brandt, Landsberg – * 15. 02. 1865 w Landsbergu
365. Firma piekarnicza Hermann Hugo Ruppach, Landsberg – * 30. 04. 1864 w Schippenbeil
366. Sługa Gottlieb Heinrich Schiemann, Blankenau Good – * 01. 11. 1864 w wiosce Mollwitten
367. Sługa August Heinrich Kroll, Prusacy Eylau – * 12. 07. 1864 w Roditten
368. Sługa Ferdinand Pahl, Prusacy Eylau – * 26. 08. 1864 w Kapsitten powiecie Friedland
369. Sługa Friedrich Julius Judel, Abschwangen – * 30. 05. 1864 w Uberwangen
370. Czeladnik Mueller Richard Friedrich Tolkmitt, Tharau Dorf – * 01. 06. 1864 w powiecie Matzkahlen Königsberg
371. Sługa Friedrich Wilhelm Buchholz, Wöterkeim – * 24. 05. 1864 w Sossehnen
372. Czeladnik stolarski Friedrich Wilhelm Karioth, Uderwangen – * 10. 04. 1864 w Dompendehl koło Friedland
373. Sługa Gottfried Hermann Damerau, Stettinnen – * 28. 02. 1864 w Warszawie kiełków
374. Czeladnik Kuźni Gustav Reinhold Riemann, Lewitten – * 18. 11. 1864 w powiecie Lisettenfeld Friedland
375. Rzeźnik Hermann Hermann Strimmer, Schmoditten – * 26.05. 1864 w Friedland

 

Lista wprowadzająca D

001. Wirthssohn Hermann Gottlieb Zilian, wieś Schönwiese – * 23. 04. 1864 w miejscowości Schönwiese
002. Nośnik pocztowy Johann Friedrich Gabriel, Pruski Eylau – * 25. 01. 1864 w pruskim Eylau
003. Syn gospodarza Franz Rudolf Huck, Creuzburg – * 10. 11. 1864 w Wonderful
004. Kowal Carl Otto Hermann Kreutz, Landsberg – * 16. 11. 1864 w Worienen
005. Wirthssohn Friedrich Ferdinand Schulz, Blumstein – * 30. 11. 1864 w Blumstein
006. Sługa Carl Otto Hohmann, Topprien – * 22. 10. 1863 w Pruskim Eylau
007. Syn gospodarza Gustav Hermann Witt, Eichen – * 24. 01. 1863 w dębach
008. Sługa Friedrich August Children, Hussehnen – * 07. 01. 1864 w okręgu Wargitten Heiligenbeil
009. Sługa Carl Gustav Wölk, Jesau – * 16. 01. 1864 w Wangnicken
010. Asystent ogrodnika Gustav Adolf Still, Blumstein – * 18. 04. 1864 w Blumstein
011. Sługa August Carl Lindenau, Guttenfeld – * 17. 02. 1864 w Stobbenbruch
012. Sługa Carl Hermann Klein, Spittehnen – * 19. 11. 1864 w Ardappen
013. Sługa Carl August Hesse, Packerau – * 29. 04. 1864 w Packerau
014. Sługa Carl Hermann Grabowsky, Kutschitten – * 19. 10. 1864 w Abschwangen
015. Syn gospodarza Wilhelm Franz Wohlgethan, Cavern – * 18. 07. 1864 w powiecie królewskim Königsberg
016. Syn gospodarza Wilhelm Hermann Krause, Papperten – * 25. 01. 1864 w Papperten, 28. 04. 1886 Pol. -Präs. Königsberg przeniesiony
017. Ogrodnik August Franz Pohl, Worglitten – * 13. 08. 1864 w Worglitten
018. Sługa Carl Christoph Kahnert, Thomsdorf – * 10. 10. 1864 w Uderwangen
019. Sługa Carl August Wölk, Posmahlen – * 19. 03. 1864 w Posmahlen
020. Sługa Carl Julius Selig, Schmerkstein – * 06. 07. 1864 w powiecie Wangnicken Königsberg
021. Sługa Ernst Friedrich Tobien, Uderwangen – * 30. 11. 1864 w Frisching
022. Syn gospodarza Friedrich August Feyerabend, Lewitten – * 01. 04. 1864 w Lewitten
023. Sługa Ernst Gustav Kiewitt, Trinkheim – * 26. 09. 1864 w Trinkheim
024. Sługa Gustaw Stuhlmacher, Storchnest – * 27. 11. 1864 w Parosken
025. Sługa Gustaw Gottschalk, Albrechtsdorf – * 23. 09. 1864 w Ardappen
026. Czeladnik krawiecki Gustav Ernst Handel, Bönkeim – * 23. 03. 1864 w Bönkeim
027. Sługa Friedrich Gustav Strauss, Abschwangen – * 17. 01. 1864 w łukach koło Friedland
028. Pracownik Gottlieb Folgmann, Sienken – * 08. 10. 1864 w Klein Peisten
029. Sługa Heinrich Körschnick, Blumstein – * 21. 01. 1864 w Blumstein
030. Scharwerker Friedrich Tietz, mały Waldeck – * 01. 11. 1864 w Abschwangen
031. Sługa Gottlieb Liedtke, Landsberg – * 16. 12. 1864 r. We wsi Schönwiese
032. Sługa Gotthard Gruhn, saldo – * 21. 04. 1864 w Trinkheim
033. Sługa Friedrich Hermann Mohrke, Tiefenthal – * 06. 02. 1864 w Tiefenthal
034. Syn gospodarza Rudolf Otto Moldenhauer, Rositten – * 04. 11. 1864 w Rositten
035. Pracownik Carl Hermann Judel, Rimlack – * 12. 04. 1864 w Rositten
036. Gospodarz syn Ferdinand Gustav Mäckelburg, Reddenau – * 01. 09. 1864 w Friedland
037. Sługa Gottfried Knoblauch, Quehnen – * 04. 11. 1864 w Schwadtken Dobra
038. Sługa Carl August Berszuck, Grünbaum – * 22. 09. 1864 w Grünbaum
039. Sługa Gottfried Krause, Spittehnen – * 30. 01. 1864 w Ernstwalde
040. Syn właściciela: Otto Hermann Ernst Vogel, Globuhnen – * 14. 09. 1864 w Globuhnen
041. Sługa Johann Ferdinand Buttke, Ernsthof – * 29. 10. 1864 w Groß Labehnen
042. Sługa Hermann August Reincke, Wokellen – * 15. 11. 1864 w Warszawie
043. Sługa Franz Gustaw Ramwinger, Romlau – * 29. 08. 1864 w Creuzburg
044. Sługa Friedrich Hermann Sterrmann, Liepnicken – * 20. 05. 1864 w Liepnicken
045. Scharwerker Heinrich Oskar Bahr, Loschen Good – * 24. 01. 1864 w Loschen Dobrze
046. Sługa Carl Ludwig Weber, Lengen – * 16. 10. 1864 w wiosce Kirschitten
047. Sługat Carl August Schmidtke, Frisching – * 04. 08. 1864 w Klein Ottenhagen Kreis Königsberg

048. Forge Friedrich Wilhelm Marzain, Reddenau – * 09. 02. 1864 w hrabstwie Passaria Friedland
049. Sługa August Ferdinand Hess, Groß Lauth – * 09. 12. 1865 w Vierzighuben
050. Sługa Carl Wilhelm Bunk, Moddien – * 14. 12. 1865 w Godelenen koło Königsberg
051. Sługa Ernst Rudolf Neumann, Lichtenfelde – * 19. 09. 1864 w Lichtenfelde
052. Sługa Albert Freiwald, Schnakeinen – * 07. 02. 1864 w Hoppendorf
053. Syn gospodarza Friedrich Otto Krause, Mühlhausen – * 03. 03. 1864 w Mühlhausen
054. Sługa Emil Ferdinand Liedtke, Perscheln – * 10. 04. 1864 w wiosce Woymanns
055. Knecht Carl Hermann Radtke, Tykeigehen – * 25. 12. 1865 w Wangnicken
056. Sługa August Wilhelm Hoffmeister, Almenhausen – * 09. 06. 1864 w Upper Blankenau
057. Sługa Heinrich Franz Zirlke, Groß Sausgarten – * 13. 06. 1864 w kartach
058. Syn gospodarza Julius Christian Prill, wieś Losczen – * 17. 12. 1864 w miejscowości Loschen
059. Sługa Carl August Krause, Warschkeiten – * 21. 11. 1864 w Kohsten
060. Sługa Gustav Braal, Vierzighuben – * 16. 07. 1864 w Louisenthal
061. Commis Theodor Friedrich Emil Kirchhof, Landsberg – * 30. 10. 1864 w Odder Kreis Heiligenbeil
062. Sługa Eduard Gustaw Korscheck, Kromargen Dobry – * 21. 05. 1864 w hrabstwie Galben Friedland
063. Syn Käthnera Hermann Franz Nelsch, Eichen – * 13. 09. 1864 w suplementach
064. czeladnik stolarz Carl Gottlieb Meier, Prusacy Eylau – * 24. 01. 1864 w powiecie Lomy Friedland
065. Sługa Heinrich Gustav Veit, Tiefenthal – * 29. 12. 1864 w Zinten
066. stażysta cieśla Friedrich Wilhelm Fabian, Tharau Gut – * 03. 09. 1864 w Tharau dobre
067. Syn właściciela Ernst Heinrich Wegner, Packerau – * 17. 03. 1864 w powiecie Altenberg Königsberg
068. Wirthssohn Gustav Wilhelm Knöpke, Strobehnen – * 30. 12. 1864 w Strobehnen
069. Commis Emil Paul Borchert, Creuzburg – * 06. 09. 1864 w Cavern
070. Czeladnik stolarza Carl Rudolf Taube, Thomsdorf – * 18. 07. 1864 w Dollstädt Vorwerk
071. Czeladnik wiklinowy Friedrich August Schäfer, Creuzburg – * 29. 01. 1864 w Creuzburg
072. stażysta stolarza August Wilhelm Emil Merkisch, Pruska Eylau – * 07. 11. 1864 w okręgu Almoyen Sensburg
073. Sługa Fryderyk Wilhelm Glonsky, pole podstawowe – * 09. 06. 1864 w Hussehnen
074. Sługa Wilhelm Jander, Rositten – * 09. 05. 1864 w kręgu Wehrwilten Friedland
075. Nauczyciel Gottlieb Leberecht Kankeleit, Tappelkeim – * 14. 11. 1864 w pruskiej Holandii
076. Sługa Friedrich August Krooß, Wöterkeim – * 16. 02. 1864 w Uderwangen

 

Suplement I.

001. Sługa Gustaw Adolf Springstein, Romitten – * 31. 05. 1862 w Globuhnen
002. Müller Friedrich Wilhelm Ruppach, Creuzburg – * 10. 02. 1861 w Schippenbeil
003. Sattler Gustav Adolf Rockel, Rositten – * 30. 03. 1864 w Rositten
004. Färber Otto Hermann Scheffler, Preußisch Eylau – * 24. 01. 1864 w Preußisch Eylau
005. Knecht Carl Gottfried Schwermer, Groß Lauth – * 15. 05. 1863 w Wolfsdorf Kreis Königsberg
006. Fleischergeselle Carl Otto Emil Wiandt, Preußisch Eylau – * 11.05. 1858 w Borawsken Kreis Oietzko

 

Suplement III.

001. Wirthschaftlseleve Max Weißer, Groß Bajohren – * 21. 04. 1866 w Ringethal Kreis Leipzig
002. Student Gustav Heinrich Zander, Stettinnen – * 18. 09. 1862 w Stettinnen

Komentarze są wyłączone.