Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – Tom 16

Stadt-Pfarrei München 1869
Parafia martwe miasta Munich 11 /1869 – 11 /1870
5. czerwca 2017
Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – Tom 24
12. czerwca 2017

Niektóre fragmenty książki „Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – tom 16”. Staramy się kontynuować listę.

Źródło: Przodkowie niemieckiej grupy chłopskiej 16 – 1936
„Horst Rechenbach” (pod redakcją Johannesa HARMSA)
Berlin: Wydawca Reichsnährstand, 1936

Wyświetlane są 102 plemiona przodków, 125 FN są wymienione w katalogu nazw. Głównym celem AL jest dzisiejsza Turyngia .


Ponieważ pojawiają się główne miejsca przodków:

Bellstedt, Bothenheilingen, Clettstedt (Klettstedt), Grossbrüchter, Großurleben, Großwelsbach, Hohenbergen, Hohenebra, Kirchheilingen, Körner, Neunheilingen, Oberspier, Rohnstedt, Schernberg

Głównie dotyczy miejscowości w centralnej Turyngii (dorzecze Turyngii), w dawnym księstwie Saxonia Gotha, w księstwie Schwarzburg Sondershausen oraz w saksońskim biurze Langensalza.

 

2. Rechenbach Otto
z oo 07.02.1893 w Hohenebra z
3. Wenkel Christine Wilhelmine Aline Hedwig
* 23.05.1872 w Hohenebra

4. Rechenbach Christoph Emil , rolnik z Hohenbergen
* 03.04.1836 w Körner + 12.03.1920 w Hohenbergen
oo 20.07.1860 w Hohenbergen
5. Ojciec dziecka Friederike Wilhelmine Christiane
Hohenbergen 17.04.1839 + 19.06.1933 Hohenbergen

6. Wenkel Otto Günther Eduard , właściciel ziemski, książęcy komornik, członek parlamentu
* 16.06.1836 w Hohenebra + 18.04.1900 w Hohenebra
oo 10.01.1864 w Abtsbessingen
7. Hatsius Lina

8. Rechenbach Bernhard Christoph , napinacz i Unterbackhausbesitzer w ziarnie
~ Ziarna 06.09.1787 + ziarna 04.08.1858
oo I. Körner 28.02.1813 z Anną Marią Schaefer , Johannem Bernhardem Schaeferem , rezydentem i Meierem do Grossgrabe, jedyną córką drugiego małżeństwa, * około 1791 r.
z oo II ziarna 30.04.1826 z
9. Snowman Anna Marie
* Bothenheilingen 10.04.1801 + ziarna 02.06.1899

10. Ojciec dziecka Johann Friedrich , Anspänner, przedstawiciel gminy i lider społeczności
Hohenbergen 09.05.1805 + Hohenbergen 30.08.1887
z oo Hohenbergen 01.07.1838 z
11. Seifarth Amalie Christiane Friederike
* Hohenbergen 24.10.1814 + Hohenbergen 28.10.1900

12. Wenkel, Johann Christoph Friedrich , właściciel ziemski i burmistrz
* 22.07.1802 w Schernberg + 28.02.1867 w Hohenebra
oo 14.11.1827 w Hohenebra z
13. Kühmstedt Johanne Eleonore Christine
* 03.05.1806 w Hohenebra + 23.04.1854 w Hohenebra

14. Hatzius Johann Friedrich , właściciel wolny
Abtsbessingen 11.05.1815 + Abtsbessingen 29.09.1889
oo 10.01.1841 w Bellstedt z
15. Kühmstedt Johanna Marie Friederike
* 06.09.1819 w Bellstedt + 01.04.1898 w Abtsbessingen

16. Rechenbach Adam Christoph
~ Ziarna 15.03.1760 + ziarna 05.08.1821
z oo zboża 07.0485 z
17. Kiel (klin) Anna Elisabeth
~ Ziarna 17.07.1766 + 02.08.1843

18. Bałwan „górny” właściciel Johanna Friedricha w Bothenheilingen
~ (10.01.1753) + Bothenheilingen 29.09.1834
oo Bothenheilingen 20.10.1784 z
19. Paul Martha Maria
* Bothenheiligne 06.10.1765 + Bothenheilingen 25.09.1834

20. Dziecko Ojciec Georg Friedrich , Anspänner i Gerichtsschöppe
* Hohenbergen 16.02.1761 + Hohenbergen 14.03.1831
oo 27.10.1790 w Hohenbergen z
21. Chamberlain (Christina Elisabeth)
* 26.04.1771 w Kleinbruechter + 14.10.1840 w Hohenbergen

22. Seifarth Christian Konrad, Ackermann
~ Hohenbergen 04.05.1783 + Hohenbergen 20.08.1853
z oo Hohenbergen 17.12.1809 z
23. Pot Anna Elisabeth
* Hohenbergen 17.04.1791 + Hohenbergen 20.06.1862

24. Wenkel Andreas Danie l, Anspänner
* 08.09.1776 w Schernberg + 20.11.1802 w Schernberg
z oo 21.05.1800 w Schernberg
25. Gotuj Marię Magdalenę
~ Hohenebra 26.12.1780 + Schernberg 27.06.1855

26. Kühmstedt Johann Friedrich August , właściciel gospodarstwa
* 19.01.1777 w Hohenebra + 11.04.1845 w Hohenebra
oo 14.01.1801 w Hohenebra z
27. Fellcht Marie Eleonore
* 22.03.1784 w Hohenebra + 23.12.1844 w Hohenebra

28. Hatzius Johann Christoph , napinacz
Abtsbessingen 25.03.1787 + 11.05.1854
oo Kirchheilingen 03.08.1814 z
29. Uprząż Johanna Elisabeth
~ Kirchheilingen 21.02.1794 + Abtsbessingen 20.10.1861

30. Kühmstedt Johann Friedrich Christian , Anspänner
* 16.11.1799 w Bellstedt + 21.02.1860 w Abtsbessingen
oo I. 22.11.1818 w Hohenebra z
31. Hochheim Marie Friederike
* Hohenebra 25.03.1799 + Bellstedt 05.07.1822
oo II Hohenebra 09.02.1825 z Hüttner

32. Rechenbach Johann Christoph , Schneider
~ Körner 27.09.1729 Pogrzeb: Körner 22.07.1761
oo ziarna 19.01.1758 z
33. Na szczycie Martha Sabina
~ Ziarna 26.12.1739 + (ziarna)
oo II Herbsleben 15.0464 z Schmidtem Johannem , synem Georga Christiana Schmidta , mieszkańca Hersleben

34. Kiel Georg Andreas , rolnik
~ Ziarna 05.01.1723
oo I. Körner 13.01.1756 ze Schmidtem Floriane Sabiną , córką Euriacusa Schmidta (* około 1730 + ziarna 29.12.1757)
z oo II ziarna 18.07.1758 z
35. Görlach (Gerlach) Maria Elisabeth
~ Ziarna 13.08.1732

36. Bałwan Johann Andreas , właściciel dworu i wasal Schwarzburg-Sondershäuser
~ Bleicherode 21.09.1722 + Bothenheilingen 02.03.1806
I. Organizacja z Dorotheą Margarethą Echtermeuer
z oo II 23.05.1752 z
37th Poss (autobusy) Maria Katharina verw. Spengel z Grimmderode (?)

38. Paul Nicolaus Christian , starszy obywatel i napinacz
+ Bothenheilingen 01.06.1776
oo Bothenheilingen 28.11.1764 z
39. Gotuj Anna Martha
* Bothenheilingen 16.11.1743

40. Ojciec dziecka Paul Christoph , Anspänner
~ Großwelsbach 13.10.1731 + Hohenbergen 23.08.1789
z oo Hohenbergen 29.05.1759 z
41. Kieser Anna Dorothea
* Hohenbergen 01.12.1737 + Hohenbergen 14.04.1819

42. Kammerer (Cammerer) Heinrich Konrad , mieszkańcy i Anspänner oraz jurorzy w Kleinbruechter
* 19.10.1734 w Kleinbruechter + 03.10.1818 w Kleinbruechter
oo I. 07.11.1758 w Kleinbruechter z
Schönstedt Maria Elisabet
* (około 1735) Pogrzeb: 16.09.1759 w Kleinbruechter
oo II 15.06.1762 w Großbrüchter z
43. Kohn (Kühn) Helene Dorothea Sophia
* 26.11.1745 na pogrzebie Großbrüchter: 30.10.1807 w Großbrüchter
+ prawdopodobnie 27.10.1807

44. Seifarth Balthasar Christoph , Anspänner
~ Hohenbergen 09.03.1742 + Hohenbergen 24.08.1826
z oo Hohenbergen 20.07.1773 z
45. Schwartzkopf Martha Maria
~ Issersheilingen 20.04.1753 Pogrzeb: Hohenbergen 31.01.1814

46th Pot Balthasar Christoph , Anspänner
* 25.09.1758 w Hohenbergen + 09.01.1840 w Hohenbergen
oo 15.04.1788 w Hohenbergen
47. Nehbold Susanna Magdalena
~ Großmehlra 08.01.1769 Pogrzeb: Hohenbergen 24.12.1836

48. Wenkel (Wenckel) Johann Christoph , Anspänner i Schulze
* 26.09.1748 w Schernberg + 28.12.1814 w Schernberg
oo I. 29.11.1769 z
49. noga Anna Magdalena
oo II 06.02.1803 z

50. Szef kuchni Johann Christian Friedrich , Anspänner i Gerichtsschöppe
~ Hohenebra 20.04.1759 + Hohenebra 08.05.1836
oo I. Hohenebra 06.0478 z
51. Freytag Christiane Maria
* Hohenebra 02.10.1755 + Hohenebra 06.07.1793

52. Kühmstedt Johann August Christoph
+ 11.05.1807 w Hohenebra
z oo 21.11.1770 w Hohenebra
53. Szef kuchni Maria Magdalena
~ 29.04.1753 w Hohenebra + 02.06.1824 w Hohenebra

54. Felcht Heinrich Christoph (II) , Anspänner i jurorzy
~ 27.11.1752 w Hohenebra + 28.09.1797 w Hohenebra
oo 16.11.1774 w Hohenebra z
55. Felhad Susanna Magdalena
~ 31.12.1754 w Hohenebra + 12.10.1797 w Hohenebra

56. Hatzius Johann Christoph (lub Christian) , Anspänner i jurorzy
* 25.05.1759 w Abtsbessingen + 08.01.1847 w Abtsbessingen
oo 08 ..?. 1786 w Abtsbessingen z
57. Mehrstedt Susanna Maria
* (Blankenburg około 1765) + 04.02.1823 w Abtsbessingen

58. Uprząż Georg Christoph , dziedziczna, feudalna i Freisasse
* 17.02.1764 w Kirchheilingen + 09.11.1838 w Kirchheilingen
oo 18.01.1791 w Kirchheilingen z
59. Blankenburg Johanna Elisabeth
* 21.03.1775 w Kirchheilingen + 23.10.1844 w Kirchheiligen

60. Kühmstedt Johann Christian , Anspänner
* 13.09.1772 w Hohenebra + 25.11.1844
z oo 23,01.1799 w Bellstedt z
61. Rod Johanna Dorothea Elisabeth
z oo II 23.08.1806 w Bellstedt z
Wickenhagen Anna Maria

62. Hochheim Heinrich Christoph , Anspänner i jurorzy, Dorsteher
* 30.10.1776 w Hohenebra + 23.10.1829 w Hohenebra
oo 21.02.1988 w Hohenebra
63. Felcht Dorothea Christine
~ Hohenebra 09.10.1776 + Hohenebra 20.06.1826

64. Rechenbach Johann Konrad , murarz i muzyk
~ 03.11.1691 w Körner Funeral: 06.07.1741 w Körner
z oo 27.11.1725 w ziarnach z
65. Pressel Maria Elisabeth
~ Körner 12.04.1707 Pogrzeb: Körner 15.07.1737

66. Na górze Johann Konrad
~ Kleinmehlra 08.11.1696 Pogrzeb: Körner 17.02.1754
z oo I. ziarna 02.11.1728 z
67. Schröter Anna Maria
~ Ziarna 30.04.1710 + ziarna 25.08.1792

68. Kiel Johann Georg
~ Körner 18.11.1688 Pogrzeb: Körner 06.03.1741
oo ziarna 19.11.1715 z
69. Haltenhoff Anna Christina
~ Körner 17.06.1689 Pogrzeb: Körner 13.12.1761

70. Görlach (Gerlach) Heinrich Christoph , krawiec, starszy i opiekun społeczności
~ Ziarna 16.09.1703 pogrzeb: zboża 17.02.1775
z oo ziarna 22.11.1731 z
71. Frick Maria Katharina
~ Ziarna 08.06.1711 pogrzeb: zboża 08.03.1775

76. Paul Georg Martin , Anspänner
+ (przed 13.01.1786)
oo Bothenheilingen 16.0435 z
77. Engelhard Anna Katharina, pokojówka Ebeleben
* (1714) + Bothenheilingen 13.01.1786

78. Chef Hans Heinrich , Ackermann
Bothenheilingen 26.09.1703 + Bothenheilingen 02.02.1780
oo Bothenheilingen 21.09.1736 z
79. Schmidt (kowal) Martha Elisabeth
+ Bothenheilingen 09.05.1781

80. Ojciec dziecka Christoph Friedrich , syndic
+ 17.01.1753 w Großwelsbach
oo I. 04.11.1726 w Großwelsbach z
Bellstedt Johanna Barbar a, córka Johanna Friedricha Bellstedta, Ludimagistei Jubstitutus (= asystent nauczyciela)
~ 13.03.1705 w Großwelsbach Pogrzeb: 10.11.1727 w Großwelsbach
oo II 21.11.1729 w Großwelsbach z
81. Bellstädt Anna Sabina
Bothenheilingen 22.06.1710

82. Kieser Johann Georg , sklepikarz, rolnik i furman
~ Hohenbergen 31.03.1708 + Hohenbergen 02.10.1788
z oo 01.09.1737 w Hohenbergen
83. Höltzer Martha Elisabeth
~ 14.12.1701 w Körner + 25.03.1756 w Hohenbergen

84. Chamberlain Hans Valentin , mieszkańcy i Anspänner w Kleinbrückhter
~ 24.03.1696 w Toba Buried: 22.04.1781 w Kleinbruechter
oo 11.11.1727 w Kleibrüchter z
85. Breitenstein Anna Christine
* 15.04.1702 w pogrzebie Kleinbruechter 13.07.1767

86. Kohn Johann Jakob , właściciel nieruchomości
~ (Styczeń 1614) + Grossbruechter 14.10.1760
oo Grossbruechter 02.03.1745 z
87. Rasemann Dorothea Maria
Grossbruechter 08.12.1725

88. Seuffart Balthasar , rolnik
~ Hohenbergen 02.04.1704 + Hohenbergen 03.11.1772
z oo Hohenbergen 24.07.1736 z
89. Wcześnie rano Anna Katharina
~ Issersheilingen 03.03.1715 + Hohenbergen 13.03.1742

90. Schwartzkopf Johann Andreas , sądowy sędzia, Steuereinnehmer u. Adjudant (w KirchenthoreI
* Issersheilingen (kwiecień 1713) pogrzeb Issersheilingen 15.11.1791
oo I.
II. Issersheilingen 08.01.1751 z
91. Hellwig Anna Martha
* (Großengottern) pogrzeb Issersheilingen 21.02.1788

92. pot (f) Andreas , mieszkaniec Hohenbergen
~ Großkeula 25.07.1720 + Hohenbergen 05.03.1793
z oo Hohenbergen 13.02.1748 z
93. Fritzschler Martha Elisabeth
~ Körner 24.08.1721 + Hohenbergen 10.10.1800

94. Nehbold Johann Heinrich , burmistrz
~ Großmehlra 27.12.1722 Pogrzeb: Großmehlra 19.09.1794

96. Wenkel (Wenckel) Hans Andreas (II) , Anspänner
~ 25.10.1724 w Schernberg + 13.09.1785 w Schernberg
z oo 15.11.1747 w Schernberg
97. Schmidt Anna Maria
* 12.11.1723 w Großbrüchter + 15.08.1774 w Schernberg

98. Leg Hans Martin
~ Schernberg 08.05.1709 Pogrzeb: Schernberg 11.09.1772
z oo Schernberg 14.11.1742 z
99. Rhodius Barbara Katharina
~ Schernberg 25.04.1725 + Schernberg 22.12.1775

 

Dalsze dane na temat tego tomu można znaleźć na naszym forum pod nagłówkiem genealogia w ogóle

Comments are closed.