Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – Tom 24

Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – Tom 16
10. czerwca 2017
Nazwisko Arzberger – Dörflas
10. lipca 2017

Niektóre fragmenty książki „Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich - tom 24” z 1936 roku.

Niektóre fragmenty książki „Przodkowie niemieckich przywódców chłopskich – Tom 24”. Staramy się kontynuować listę.

Źródło: Przodkowie niemieckiego zespołu chłopskiego 24 – 1936
„Rudi Peuckert” (pod red. Waltera TRÖGE)
Berlin: Wydawca Reichsnährstand, 1936

1. Peuckert Werner Rudi , rolnik w Wiebelsdorf, przywódca rolników w Thuringia, Thür. State Council, MdR, SS-Standartenführer
* 18.08.1908 w Wiebelsdorf b. Auma (Thür.) + 03.10.1946 w Dachau
oo 15.12.1934 w Wiebelsdorf z
Fiedler Elisabeth
* 02.09.1909 w Stockhausen
Córka oficera kopalni Otto Fiedlera i jego żony Leni z domu Schricker
Syn: Manfred Peukert * 01.04.1930

2. Peuckert Leonhard Alban
* 17.06.1883 w Wiebelsdorf
oo 23.04.1907 w Wetzdorf
3. Daßler Alma Martha
* 18.11.1881 w Wetzdorf

4. Peuckert Oskar, rolnik w Wiebelsdorf
* 23.05.1853 w Wiebelsdorf
oo 08.11.1877 w Wöhlsdorf z
5. Heuschkel Emilie Pauline
* 09.08.1853 w Wiebelsdorf + 11.03.1929 w Wiebelsdorf

6. Daßler Johann Heinrich Gottlieb , rolnik i burmistrz
* 25.04.1845 w Kleinwolschendorf + 14.12.1909 w Wetzdorf
z oo 13.01.1873 w Wetzdorf z
7. Thoss Johanna Christiane
* 28.04.1839 w Wallengrün + 18.06.1902 w Wetzdorf
oo z
Triller Heinrich , rolnik w Wetzdorf
+ 09.07.1870 w Wetzdorf
3 dzieci (w tym 1 z pierwszego małżeństwa żony)

8. Peuckert Carl August , rolnik w Wiebelsdorf
* 20.07.1826 w Wiebelsdorf + 16.05.1898 w Wiebelsdorf
z oo (II) Wöhlsdorf 21.04.1850 z
9. Peuckert Johanna Christiane Dorothea
* 10.08.1827 w Solkwitz + 05.10.1855 w Wiebelsdorf

10. Hay-cock Johann Georg , rolnik
* 21.02.1809 w Wiebelsdorf + 19.08.1892 w Wiebelsdorf
oo 11.05.1840 w Schueptitz z
11. Schubert Christiane Erdmuthe
* 20.02.1819 w Schüptitz + 24.04.1875

12. Daßler Johannes , rolnik
* 20.12.1801 w Kleinwolschendorf + 04.02.1872 w Kleinwolschendorf
z oo 21.01.1836 w Pörmitz z
13. Geitner Hanna
* 21.11.1814 w Pörmitz + 18.10.1881 w Kleinwolschendorf

14. Thoss Johann Gottlieb , rolnik
* 25.09.1812 w Lind
oo 26.01.1834 w Leubnitz
15. Franz Christiane Erdmuthe
* 22.03.1815 w Oberpirk + 29.05.1899 w Wallensgrün

16. Peuckert Johann Christoph, rolnik i burmistrz w Wiebelsdorf
* 02.04.1803 w Wiebelsdorf + 22.08.1867 w Wiebelsdorf
oo 05.07.1824 w Wöhlsdorf
17. Muller Maria Rosina Erdmutha
* 06.07.1805 w Wiebelsdorf + 18.05.1869 w Wiebelsdorf

18. Peuckert Johann Gottlob , rolnik
* 04.02.1794 w Wiebelsdorf + 27.02.1864 w Solkwitz
z oo 04.1822 w Auma
19. Poser (Poßner) Johanna Christiana Sophia
* 04.02.1794 w Untendorf + 27.02. w Solkwitz

20. Heuschkel Johann Georg
* 24.10.1776 w Wiebelsdorf + 10.07.1837 w Wiebelsdorf
oo 21.04.1806 w Wöhlsdorf z
21. Meusel Johanna Christiane
* 01.02.1789 w Chursdorf + 10.05.1862 w Wiebelsdorf

22. Schubert Johann Gottlob
* 21.06.1787 w Schüptitz + 24.05.1839 w Schüptitz
oo 13.02.1816 w Döhlen z
23. Knittel Marie raisin
* 15.01.1795 w Dörtendorf + 03.01.1863 w Schüptitz

24. Daßler Johann David , rolnik
* 18.03.1763 w Kleinwolschendorf + 14.03.1841
oo z
25. Diersch Maria Elisabeth , z Ottersdorf
* w Ottersdorf (zapisy kościoła nie są już dostępne) + 21.02.1837 w Kleinwolschendorf

26. Geitner Johann Michael , rolnik
* 07.11.1780 w Pormitz + 19.06.1802 w Pormitz
oo 12.02.1805 w Pormitz
27. Bone Eva Maria
* 25.07.1785 w Ottersdorf + 25.01.1855 w Pörmitz

28. Thoss Johann Michael, rolnik w Linda
* 07.01.1780 w Linda + 03.02.1820 w Linda
oo 26.11.1811 w Thierbach
29. Hadlich Christiane
* 15.11.1786 w Wallengrün

30. Franz Johann Christoph , rolnik i urzędnik w Oberpirk
* 05.07.1776 w Oberpirk
z oo 1810 z
31. Schaller Anna Maria
* 06.01.1787 w Zwoschwitz + 26.01.1851 w Oberpirk

32. Peuckert Joh. Michael, właściciel gospodarstwa
* 24.04.1767 w Stolzendorf + 16.10.1833 w Wiebelsdorf
oo z
33. Köberlein Johanna Christiane
* 20.02.1770 w Moßbach + 02.12.1834 w Wiebelsdorf

34. Müller Johannes , rolnik w Wiebelsdorf
* 28.02.1752 w Wiebelsdorf 13.04.1829 w Wiebelsdorf
oo 18.06.1800 w Muntscha z
35. Köhler Maria Elisabeth
* 21.04.1777 w Muntscha + 04.12.1854 w Wiebelsdorf

36. Peuckert Joh. Michael , właściciel gospodarstwa
oo z
37. Köberlein Johanna Christiane
* 20.02.1770 + 02.12.1834 w Wiebelsdorf

38. Poßner Joh. Georg (Ehrhardt)
* 23.02.1769 + 20.04.1813 w Untendorf
oo 03.03.1794 w Krölpa z
39. Patzer Maria Elisabeth
* 12.04.1775 w Krölpa + 20.04.1813 w Auma

40. Heuschkel (Heischkel) Johann Georg , rolnik
* 1735 + 16.06.1786 w Wiebelsdorf
oo 16.05.1774 w Döhlen z
41. przyjaciel Maria Elisabeth
* 08.07.1746 w Göhren + 14.04.1809 w Wiebelsdorf

42. Meusel Johann Philipp , rolnik w Chursdorf
oo z
43. Bender Marie Rosine z Gütterlitz
* około 1760 + 13,03. w Chursdorf

44. Schubart Johann Andreas
* 11.10.1756 w Teichwitz + 21.03.1816 w Schüptitz
oo 16.04.1782 w Schüptitz z
45. Löffler Maria Elisabeth
* w Schüptitz + 10.0495 w Schüptitz

46. Knüttel Hans
* 13.12.1757 w Dörtendorf + 1? .08.1824 w Dörtendorf
oo 19.04.1790 w Dörtendorf z
47. Peter Marie Marie Elisabeth
* 26.04.1771 w Dörtendorf + 28.10.1816 w Dörtendorf

48. Daßler Johann Michael , rolnik
* 18.01.1723 w Kleinwolschendorf + 09.09.1791 w Kleinwolschendorf
z oo 17.04.1760 w Kleinwolschendorf z
49. Lautenschläger Maria Catharina

52. Geitner Johann Michael , rolnik w Pörmitz
* 06.10.1773 w Pörmitz + 13.10.1818 w Pörmitz
oo z
53. Broßmann Maria z Pörmitz

56. Doß (Thoß) Joh. Michael , rolnik w Linda b. Pausa
* w Dobia + 08.09.1831 w Wallengrün
z oo 10.02.1785 z
57. Holzmüller Marie Rosine
* 06.07.1768 w Linda b. Pausa + 10.06.1810 w Linda b. Pausa

58. Hadlich Johann Adam , mieszkaniec, Akwizytor i Schulze w Wallengrün
* 19.12.1748 w Wallengrün + 01.04.1813
oo 14.11.1779 w Wallengrün z
59. Nagler Maria
+ 14.12.1811 w Wallengrün

62. Schaller Johann Paul , Zwoschwitz
oo z
63. Krawiec Anna Sophia

64. Peukert (Beukert, Peickert) Johann Jakob , rolnik i Weidaischer magistrate w Wiebelsdorf
* 31.01.1734 + 12.05.1811 w Wiebelsdorf
z oo 18.02.1760 w Forstwolfersdorf
65. Wolschendorf Sabina

66. Köberlein Johann Michael , rolnik w Moßbach
* 07.08.1742 w Moßbach + 07.05.1773 w Moßbach
oo 19.06.1769 w Moßbach
67. Pohle Dorothea Elisabeth

68. Müller Bartholomew , w Wiebelsdorf
* 16.02.1717 w Wiebelsdorf + 13.03.1797 w Wiebelsdorf
z oo 28.11.1748 w Wohlsdorf z
69. Poser Justina

70. Köhler Johann Georg
oo 16.06.1766 w Stelzendorf
71. Daßler Maria Christiane
* 24.0445 w Stelzendorf + 08.08.1810 w Muntscha

76. Poßner Johann Georg , szkoła średnia w Steinbrücken
* 26.08.1743 w Linda (b. Neustadt a.O.)
z oo 15.06.1767
77. Trill Anna Maria z kamiennych mostów

78. Patzer Hans Georg , w Krölpa
oo z
79. Lippold Eva Elisabeth z Chursdorf
*? 10-cia. 1753

80. Heuschkel Baltzer , rolnik w Wibelsdorf
* 05.03.1699 w Wiebelsdorf + 06.06.1755 w Wiebelsdorf
z oo 22.11.1738 (lub 1729) z
81. Löffler Maria z Triebes
* 30.06.1710 + 30.01.1794 w Wiebelsdorf

82. Przyjaciel Georg , w Göhren
z oo 01.1729 z
83. Lange Maria z Neundorf
* 24.03.1707 w Neundorf + 24.11.1764 w Göhren

88. Schubert Georg , w Teichwitz, Landfuhrmann
* 28.04.17 w żartu z stawu
z oo w Naitschau
89. Dietzel Maria

90. Löffler Jacob
* 23.07.1691 w Schüptitz + 08.02.1759 w Schüptitz
oo 07/22/1737 w Schüptitz z
91. Serbser (Sürbser) Maria

92. Knüttel Justus , w Dörtensdorf, Landfuhrmann
* 26/12/1726
z oo 13.01.1750 z
93. Neupert Elisabeth

94. Peterlein Adam , rolnik w Dörtendorf
* 04.10.1734 w Dörtendorf
oo z
95. Długa Maria Christine

96. Daßler (Daasler) Hanns , rolnik
* 09.03.1693 w Kleinwolschendorf + 15.03.1762 w Kleinwolschendorf
oo z
97. Lautenschläger Eva

99. Prager

Dalsze dane na temat tego tomu można znaleźć na naszym forum pod nagłówkiem genealogia w ogóle

Komentarze są wyłączone.