Poborowych Pruskiej Eylau 1889
18. March 2018
Parafia martwe miasta Munich 11 /1847 – 11 /1848
13. April 2018
Preußisch Eylau 1890

Preußisch Landwehr - Original stahlstich gezeichnet von Hel Couché, gestochen von Reville.1820 - weitere Informationen hier

Poborowi z dystryktu pruskiego 1890 Eylau (źródło ‘Suplement do Preuß Eylauer Kreisblatt Nr 47 z 9 czerwca 1890 r’)

Powinien przytoczyć listę

żołnierzy, którzy muszą się zaprezentować 16 i 17 lipca roku o godzinie 6 w sklepie Ober-Ersatz w Pruskim Eylau przed hotelem Königgrätz.

W poniedziałek 16 czerwca musi wstać.

Lista A.

zawiera sługi wojskowe, których należy wyłączyć z służby w wojsku

Urodzony w 1866 roku

001. Sługa Gustaw Adolf Neumann – * 28.11. 1866 Paroske

 

Lista B.
zawiera trwale niepełnosprawnych wojskowych
a.) z powodu praw duchowych
b.) z powodu fizycznych dolegliwości

Urodzony w 1868 roku

001. Sługa Friedrich Hellwich lub Hellmich – Albrechtsdorf – 18. 09. 1868? Hrabstwo Friedland
002.? Mate Albert Friedrich Hermann Todtenhaupt – Prusacki Eylau – * 10. 04. 1868 Althof
003. Sługa Hermann Rudolf Otto Liedtke ,? – * 16. 06. 1868 Sztab farby
004. Nauczyciel Erich Julius Bartsch – Schönwiese – * 01. 10. 1868 Prusacki Eylau
005. Sługa Albert Friedrich Engel, Storchnest – * 15. 03. 1868 Gallingen
006. Uczeń Szewca Carl August Peter, Prusacy Eylau – * 14. 12. 1868 Przyszyty
007. Sługa Johann Ferdinand Karalus, Pieskeim – * 08. 09. 1868 D? Circle Darkehnen
008. Sługa Carl Ludwig Lehmann, Quehnen – * 30. 01. 1868 rozciąganie
009. Sługa Gustaw August Bitthien ?, Tiefenthal – * 10. 11. 1868 Tiefenthal
010. Sługa Johann Gottlieb Borchert, Frisching – * 21. ?. 1868?
011. Sługa Friedrich Wilhelm Le ?, Tenkschnitten – * 29.04. 1868?

 

Urodzony w 1869 roku

012. Sługa Friedrich Gustaw Dunst, Louisenthal – * 25. 12. 1869 A?
013. Sługa Franz Rosenbaum ,? – * 02. 02. 1869? krąg Heiligenbeil
014. Czeladnik szewc Friedrich August Reckel, Eichen – * 10. 08. 1869 dębów
015. Uczeń szewc Friedrich Hermann Betrawsky, Creuzburg – * 30. 09. 1869 Parosken
016. Sługa Gottfried K ?, Prusacy Eylau – * 14. 06. 1869 Ponownie
017. Sługa Fryderyk Wilhelm Haak, Hussehnen – * 25. 06. Sch?
018. Czeladnik krawiecki Carl Hermann Bressen ?, Uderwangen – * 11. 09. 1869? Hrabstwo Friedland

 

Urodzony w 1870 roku

019. Sługa Gustaw Koß ?, Abschwangen – * 08. 03. 1570? Circle of Sensburg
020. Instmann August Leopold ?,? Germ Good – * 02. 03. W? Hrabstwo Friedland
021. Sługa chłopca Gustav August Hasselberg, Good Tharau – * 31. 12. 1870 B?
022. Scharwerker Carl Gustav Stahl, Braxeinswalde – * 13. 04. 1870? Dzielnica Königsberg
023. Uczeń Schneidera Hermann Otto Franz Landien, Creuzburg – 27. 04. 1870 Canditten
024. Syn właściciela August Maaß, Dixen – * 10. 04. 1870 Dixen
025. Kuźnia uczeń Franz Leopold Do?, D? – * 27. 10. 1870 Wilknitt koło Heiligenbeil
026. Czeladnik krawiecki Heinrich Julius Matern, Prusacy Eylau – * 19. 08. 1870 Dulzen
027. Dyer Friedrich Robert Hugo Neumann, Prusacy Eylau – * 13. 02. 1870 Heiligenbeil
028. stażysta stolarza Ernst Wilhelm Kurt Schulz, Prusacy Eylau – * 28. 01. 1870 Obudź się? Powiat Labiau
029. Syn właściciela: Karl August Goczewski ?, Frisching – * 30. 03. 1870 Frisching
030. Asystent biura Friedrich Wilhelm Schwartinsky ?, Prusacy Eylau – * 24. 07. 1870 Glandau?
031. Czeladnik krawiecki Otto Hermann Böhnke, Landsberg – * 15. 04. 1870 Hoppendorf
032. Syn gospodarza Gustav Friedrich Besder ?, Weischnurren – * 25. 05. 1870 Landsberg
033. Pracownik Carl Ludwig Zimmermann, Landsberg – * 03. 05. 1870 Landsberg
034. Scharwerker Friedrich August Kriegsmann, Louisenhof – * 22. 05. 1870 Wermsdorf Kreis Königsberg
035. Uczeń Schneidera Johann Gottfried K ?, Prusacy Eylau – * 30. 05. 1870 Posmahlen
036. Sługa Ferdinand Carl Wölck, Posmahlen – * 15. 11. 1870 Posmahlen
037. Sługa Friedrich August Reske, Hussehnen – * 19. 01. 1870?
038. Bureaueleve Richard Emil Büttner, Prussian Eylau – * 29. 09. 1870 Rositten
039. Uczeń szewc Friedrich Wilhelm Rund ?, Creuzburg – * 05. 10. 1870 Seeben
040. B? Macher Friedrich Fitz, Albrechtsdorf – 03. 04. 1870 Tappelkeim
041. Trener Wilhelm Julius Bahr, Wallkaschken – * 21. 02. 1870 W? Hrabstwo Friedland
042. Scharwerker Friedrich Wilhelm Ay, Małe Labehnen – * 24. 12. 1870 Wilmsdorf
043. Schneider Carl Wilhelm Buchholz, Schmoditten – * 14. 07. 1870 Wielka Wassa?
044. Sługa Hermann Otto Specht, Worien – * 21. 02. 1870 Worien
045. Syn gospodarza August Otto Will, Wormen – * 24. 08. 1870 Wormen

 

Lista C.
zawiera sługi wojskowe zaproponowane do Landsturm
b.) ze względu na kondycję fizyczną lub z powodu redukcji

 

006. Gutsrendant Gustav Köhler, Gut Tharau – * 12. 1868 Cavern
007. Czeladnik krawiecki Carl Gottlieb Louis Wittrien, Eichhorn – * 07. 09. 1868 Eichhorn
008. Sługa Friedrich Carl B ?, K? – * 23. 01. 1868 Ernst wieś
009. Listonosz Wilhelma Gustawa S ?, Pruskiego Eylau – * 13. 10. 1868 Prusacki Eylau
010. Syn gospodarza Ernst Knoblauch, Finches – * 13. 07. 1868 zięby
011. Sługa Friedrich Albert Sager, Creuzburg – * 06. 02. 1868 Małe kule
012. Sługa Ferdinand Gottlieb Gippner, Strobehnen – * 05. 11. 1868 Kumkeim
013. Sługa Friedrich Hermann Koßmann, Wöterkeim – * 23. 06. 1868 Wielki Lauth
014. Sługa August Wilhelm Schäfer, Mühlhausen – * 05. 10. 1868 Mühlhausen
015. Sługa Carl August Holi ?, Zehlen – * 03. 05. 1868 Neuendorf
016. Sługa Gottlieb Hermann Behrend, Romitten – * 05. 09. 1868 Groß Sausgarten
017. Syn właściciela: Gustav Hermann Petter, Uderwangen – * 12. 09. 1868 Uderwangen
018. Sługa Johann Gottfried Borchert, Waldkeim – * 24. 06. 1868 zarodek leśny
019. Pracownik Carl Hermann Kohn, Achthuben – * 29. 11. 1868 Wangnik
020. Syn właściciela: Ludwig Albert Wendel, Wöterkeim – * 25. 06. 1868 Wöter germ
021. Sługa Hermann Scheffsky, Penken – * 06. 04. 1869 Alkehnen
022. Schmiedegeselle Julius Franz Frenckel, Prusacy Eylau – * 17. 11. 1869 Przerwanken powiat Angerburg
023. Syn właściciela: Friedrich Wilhelm Gottlieb Borchert, Grünbaum – * 09. 10. 1869 zielone drzewo
024. Stażysta stażysta Carl Ferdinand Zimmermann, Landsberg – * 05. 01. 1869 Landsberg
025. Komisarz Eduard Franz Dawert, Rimlack – * 30. 12. 1869 Lakier do obręczy
026. Syn Käthnera Friedrich Wilhelm Pohl, Schönwiese – * 17. 01. 1869 Schönwiese
027. Syn gospodarza Fridrich Martin Quandt, Adl. Sollau – * 11. 11. 1869 Adl. Sollau
028. Syn właściciela Rudolf Hermann Schwill, Tiefenthal – * 08. 01. 1869 Tiefenthal
029. Scharwerker Gustav Franz Radtke, Tykrigehnen – * 26. 09. 1869 Tykrigehnen
030. Sługa Friedrich Wilhelm Beyer, Trinkheim – * 15. 07. 1869 Uderwangen
031. Sługa August Carl Lau, Abschwangen – * 23. 08. 1870 Schwschwangen
032. Sługa Friedrich Hermann Krause, Hanshagen – * 13. 12. 1870 Hans Hagen
033. Młynarz Otto Venohr, Groß Lauth – * 15. 12. 1870 Stolzenberg koło Heiligenbeil
034. Sługa Heinrich Weinreich, Marguhnen – * 11. 10. 1870 Klein Schwansfeld Powiat Friedland
035. Sługa Friedrich Carl Johnke, Leidtkeim – * 08. 04. 1870 Thomsdorf
036. Sługa Carl August König, Creuzburg – * 19. 05. 1870 Tiefenthal
037. Sługa Ferdinand Wilhelm Minl, Creuzburg – * 04. 11. 1870 Tiefenthal
038. Scharwerker Carl August Birkhahn, Wangnicken – * 01. 03. 1870 Milgen powiat Königsberg

 

c. ) z powodu wczesnej niezdolności

039. Czeladnik krawiecki Emil Egbert Ewert, Prusacy Eylau – * 30. 12. 1868 Prusacki Eylau
040. Kraj listonosz Franz Krüger, Prussian Eylau – * 04. 08. 1868 Teistimmen Circle Rössel
041. Ceramik Rudolf Ferdinand Rohde – Preußisch Eylau – * 29. 08. 1868 Prusacki Eylau
042. Postunterbeamter Julius Ludwig Schröder, Prussian Eylau – * 12. 01. 1868 Schillehnen koło Pillkallen
043. Syn właściciela: Hermann Franz Krüger, Grünbaum – * 03. 09. 1868 zielone drzewo
044. Nauczyciel Edwin Theodor Albert Reimann, Hanshagen – * 28. 10. 1868 Zinten Kreis Heiligenbeil
045. Sługa Carl Gottfried Weinreich, Mühlhausen – * 19. 04. 1868 Zesau
046. Scharwerker Julius Rudolf Knorr, Groß Peisten – * 30. 10. 1868 Great Peisten
047. Pracownik Julius Robert Neumann, Wackern – * 01. 10. 1868 Rositten
048. Scharwerker Hermann Gottfried Junker, Groß Sausgarten – * 13. 10. 1868 lub 18. 10. 1868 Stecktienen koło Friedland
049. Syn właściciela August Schröder, Sodehnen – * 17. 03. 1868 Schönwiese
050. Listonosz Friedrich Gustav Rohde, Abschwangen – * 10. 10. 1868 nauki w szkole
051. Scharwerker Ernst Hermann Blaß, Cämmersbruch – * 06. 01. 1868 Uderwangen
052. Sługa Gustav Adolf Koppelin, Warschkeiten – * 23. 09. 1868 wojen
053. Syn gospodarza Franz Langhans, Weischnurren – * 17. 09. 1868 Weischnurren
054. Syn gospodarza Otto Friedrich Groß, Worglitten – * 08. 12. 1868 WORLEG

 

a,) ze względu na sytuację wewnętrzną

001. Autobus Saddlera Albert Gustaw Bokowski, Creuzburg – * 06. 12. 1868 Creuzburg
002. Syn gospodarza August Carl Hasselpusch, Kumkeim – * 04. 10. 1868 Kumkeim
003. Syn właściciela Hermann Albert Otto Peppel, Liepnicken – * 04. 05. 1868 Liepnicken
004. Syn gospodarza Carl Gustav Meyer, Poschloschen – * 31. 12. 1868 Poschloschen
005. Syn właściciela Max Gerhard Paul Herrmann, Globuhnen – * 14. 09. 1868 cięć nominalnych

 

Lista B.
A. Wolontariusze

 

Urodzony w 1870 roku

001. Aide Gustav Schrade, Prussian Eylau – * 10. 05. 1870 nowy dzban
002. Sługa Heinrich Otto Hermann Lange, Prusacy Eylau – * 27. 04. 1870 Parosken
003. Sługa Gustaw Adolf Przeciwnicy, Schlauthienen – * 13. 07. 1870 Hoofe
004. Ogrodnik Juliusz August Böhm, Müggen – * 16. 09. 1870 Weskeim
005. Riemer czeladnik Gustav Bernhard Krause, Lewitten – * 15. 08. 1870 Lewitten
006. Muzyk Ernst Gustav Kreutz, Buchholz – * 05. 05. 1870 Buchholz
007. Syn Käthnera Ernst Albert Mohr, Albrechtsdorf – * 19. 12. 1870 Stolzenberg koło Heiligenbeil
008. Trener Hermann Grude, Pillwen – * 21. 06. 1870 Lopden powiat Friedland
009. Syn gospodarza Hermann Rudolf Gustav Thiel, Sangschnitt – * 24. 10. 1870 Sangschnitt
010. Syn właściciela: Friedrich Albert Vitsch, Schnakeinen – * 02. 07. 1870 Schnakeinen

 

Urodzony w 1869 roku

011. Katastralny Max Leopold Lessing, Prusacki Eylau – * 10. 02. 1869 Pruskie Eylau
012. Kommis Heinrich Grube, Creuzburg – * 11. 07. 1869 Parosken
013. Syn gospodarza August Carl Riemann, Mostitten – * 30. 08. 1869 Mostitten
014. Sługa Franz Gottlob Traugott Gelfert, Fabiansfelde – * 19. 08. 1869 Fabiansfelde

 

Urodzony w 1868 roku

015. Syn gospodarza Ernst Theodor Reimann, Buchholz – * 06. 07. 1868 Buchholz
016. Syn gospodarza Hermann Gustav Böhnke, Kumkeim – * 19. 09. 1868 Kumkeim
017. Uczeń Millera Carl Gustav Adolf Möbus, Prusacy Eylau – * 16. 12. 1868 Clossa Kreis Schweidnitz
018. Syn właściciela Otto Richard August Wermke, Poschloschen – * 27. 04. Poschloschen

 



Wstępnie ustawiony – Vakat.
Vorzumerkende

Urodzony w 1868 roku

019. Łotr gospodyni Friedrich Martin Nelke, Blankenau – * 26. 10. 1868 Ober Blankenau
020. Sługa Ferdinand Ludwig Hess, Klein Sausgarten – * 14. 09. 1868 Prusacki Eylau
021. Sługa Gottfried Plaumann, Powarschen – * 13. 04. 1868 Great Kärthen, dzielnica Friedland
022. Ślusarz czeladnik Heinrich Gottfried Thal, Prusacy Eylau – * 14. 12. 1868 Prusacki Eylau
023. Sługa Franz Neumann, Augam – * 15. 12 1868 ?
024. Sługa Franz Albert Neumann, Reddenau – * 28. 05. 1868 Nerfken
025. Scharwerker Ferdinand K ?, Weischnurren – * 16. 05. 1868 Weskeim
026. Syn właściciela, Carl Adolf Müller, Tharau Dorf – * 12. 01. 1868? Itten koło? Hausen
027. Ślusarz czeladnik Gustav Adolf Ge ?, Reddenau – * 20. 06. 1868 Reddenau
028. Sługa Heinrich Albert Koschinski, Worlack – * 04. 10. 1868?
029. Scharwerker Friedrich Romahn, K? – * 16. 11. 1868?
030. Syn gospodarza August Johann Riemann, Kniepitten – * 2? 06. 1868 Kniepitten
031. Sługa Carl Gottlieb Heinrich, Abschwangen – * 03. 02. 1868?
032. Sługa Ferdinand Pohl, Bartelsdorf – * 27. 03. 1868 Bartelsdorf
033. Sługa Joseph Schimmelpfennig, Finken Grundmühle – * 21. 02. 1868 Lautern dzielnica Rössel
034. Sługa Hermann Hegen, Albrechtsdorf – * 21. 02. 1868 Bartelsdorf
035. Sługa Gustaw Carl Wegner, Pieskeim – * 09. 09. 1868 Galicja County Friedland
036. Sługa Leopold Gotthard L? Claussen – *? 6. 06. 1868 Penken
037. Syn właściciela: Carl Gustav Harmann, Vierzighuben – * 1? 10. 1868 Vierzighuben
038. Rolnik syn Friedrich Wilhelm Bütticher aka Bittcker, Landsberg – * 30. 12. 1868 Landsberg
039. Nauczyciel Otto Erdmann Johnke, Grünwalde – * 19. 11. 1868 Zinten Kreis Heiligenbeil
040. Syn gospodarza Rudolf Richard Schulz, Albrechsdorf – * 07. 11. 1868 Albrechtsdorf
041. Sługa Fryderyk Wilhelm Görge, G? – * 07. 03. 1868?
042. Syn Käthnera Gustav Prange, Albrechtsdorf – * 29. 09. 1868 Albrechtsdorf
043. Sługa Friedrich August Butke, Creuzburg – * 15. 03. 1868 Cavern
044. Syn gospodarza Friedrich August Dark, Tepprien – * 14. 12. 1868 Tepprienen
045. Sługa Augusta Hermanna Grunerta, Groß Lauth – * 13. 08. 1868? Schrombehnen
046. Sługa Friedrich Hermann Thulke, bilans – * 29. 08. 1868 Uderwangen
047. Syn gospodarza Christoph Krause, Worglitten – * 25. 09. 1868 Piasek
048. Sługa Albert Franz Behrendsdorf, Karaphausen – * 23. 02. 1868 B? Hrabstwo Friedland
049. Syn właściciela Heinrich Gustav Knöpke, Schewecken – * 14. 02. 1868? Schewecken
050. Listonosz Franz Emil L?, Sch? – * 1? 03. 1868 wieś Dollstadt
051. Sługa Carl Wilhelm Hübner, Serpallen – * 15. 07. 1868?
052. Murarz Hermann Pohl, Hoofe – * 26. 01. 1868 Canditten
053. Murarz czeladnik Julius Carl Krüger, Canditten – * 12. 10. 1868 Otten koło Heiligenbeil
054. Nauczyciel Carl Heinrich Fischer, Eichhorn – * 30. 09. 1868 H? Gswalde Kreis Heiligenbeil
055. Uczeń szewca Heinrich Franz Köhn, Eichen – * 2? ?. 1868 dębów
056. Inspektor Otto Theodor Schirrmann, Kumkeim – * 13. 10. 1868 Kumkeim
057. Syn gospodarza Wilhelm Gottfried Böhnke, Canditten – * 24. 11. 1868 Candits
058. Kowal Otto Friedrich Dingel, Roditten – * 16. 12. 1868? Roditten
059. Scharwerker Carl Rudolf Decker, Schwellienen – * 16. 07. 1868 Schultitten
060. Sługa Eduard Hermann Hilbrandt, Powarschen – * 15. 06. 1868 Louisenhof
061. Sługa Friedrich August Lemki, Canditten – * 07. 02. 1868? Canditten
062. Sługa Carl Wilhelm Herrmann, Gunten – * 04. 03. 1868 Weskeim
063. Sługa Gustaw Gottfried Glaan, Liepnicken – * 22. 01. 1868 Packerau
064. Nauczyciel Hermann Guttzeit, Hoofe – * 25. 12. 1868 powiat Domnau Friedland
065. Scharwerker Hermann Ferdinand Neumann, Woymanns – * 06. 08. 1868 Woymanns
066. Sługa Fryderyk Wilhelm Mindel, Tiefenthal – * 03. 05. 1868 Koło Cranzberga Heiligenbeil
067. Sługa Friedrich Wermke, Jerlauken – * 25. 12. 1868 Rositten
068. Nauczyciel Carl Franz Capellerm Mollwitten village – * 02. 02. 1868 okrąg Langallena Insterburg
069. Sługa Friedrich Hermann Nisius, Wittenberg – * 19. 01. 1868 Claussen
070. Sługa Gustaw Hermann Reimann, Klein Lauth – * 22. 04. 1868 Creuzburg
071. Młynarz Gustav Albert Schirrmacher, Creuzburg – * 10. 04. 1868 Heyde county Friedland
072. Uczeń Millera Hugo Kalakowski, Naaben – * 09. 07. 1868 Koło Labuscha Rössela
073. Wheelwrights czeladnik Michael Burbulla, Prusacy Eylau – * 31. 12. 1868 okręg Macharnen Sensburg

 

Urodzony w 1869 roku

074. Commis Richard Oskar Schmidt, Landsberg – * 26. 01. 1869 Landsberg
075. Sługa August Heinrich Aust, Pruski Eylau – 30. 05. 1869 Beisleiden
076. Syn gospodarza Otto Gustav August Borchert, Cavern – * 10. 04. 1869 Cavern
077. Gutsrendant Otto Martin Kröpke, Schrombehnen Good – * 09. 11. 1869 S?
078. Sługa Carl Rudolf Zander, Wangnicken – * 22. 02. 1869 Wilmsdorf
079. Sługa Heinrich Albert Malz, Packerau – * 07. 03. 1869 Packerau
080. Syn gospodarza Gottfried Friedrich Zöllner, Rositten – * 12. 02. 1869 Róże
081. Syn właściciela Ernst Albert Schwarzlos, wieś Ackerau – * 03. 09. 1869 Ackerau
082. Sługa Karl Friedrich Schwarz, Groß Lauth – * 19. 09. 1869 Wielki Lauth
083. Scharwerker Friedrich Albert Scheffler, Tykrigehnen – * 30. 04. 1869 Tykrigehnen
084. Sługa August Gottfried Grünheid, Kohsten – * 30. 04. 1869 Reddenau
085. Syn gospodarza Wilhelm Adolf Czwartek, Tappelkeim – *?. 01. 1869 Zarodek topoli
086. Inspektor Fritz Wilhelm John, Moritten Gut – * 26. 01. 1869 Pompicken
087. Sługa Rudolf Wilhelm Riesch, Seeben Vorwerk – * 03. 03. 1869 Arnsberg
088. Rzeźnik czeladnik Franz Adolf Otto Reinhard, Creuzburg – * 28. 07. 1869 Creuzburg
089. Gospodarz Carl Wilhelm Reimann, Buchholz – * 25. 03. 1869 Buchholz
090. Czeladnik kowalski August Gustaw Lischewski, Groß Waldeck – * 12. 05. 1869 Groß Klitten okręg Friedland
091. Sługa Carl Rudolf Assmann, Landsberg – * 12. 07. 1869 Neuendorf
092. Sługa Carl Gustav Scheffler, Kumkeim – * 24. 07. 1869 Egdeln
093. Sługa Julius Hermann Wolter, Reddenau – * 08. 07. 1869 Buchholz
094. Syn właściciela Albert Friedrich, Trinkheim – * 28. 03. 1869 Trinkheim
095. Sługa Carl August Werner, Groß Haferbeck – * 09. 07. 1869 decyzja Krąg Friedland
096. Uczeń Wheelera Augustin Stang, Landsberg – * 14. 10. 1869 Paulen koło Braunsberg
097. Kute czeladnik Carl Heinrich Pebling, Cavern – * 16. 01. 1869 Stolzenberg koło Heiligenbeil
098. Sługa Hermann August W esch, Creuzburg – * 21. 01. 1869 Porschkeim
099. Sługa Carl Rudolf Belgart, Perkuiken – * 22. 02. 1869 Suplitten
100. Sługa Carl August Hermann Groß, Penken – * 11. 03. 1869 Arnsberg
101. Sługa August Robert Wienert, Zohlen – * 10. 04. 1869 Albrechtsdorf
102. Sługa Hermann Gustaw Melchien, Groß Steegen – * 08. 11. 1869 Klein Steegen
103. Sługa Carl Wilhelm Tobien, Uderwangen – * 26. 12. 1869 Wiatry samochodowe
104. Syn właściciela, Carl Julius Schulz, Lewitten – * 18. 03. 1869 Lewitten
105. Syn gospodarza Hermann Grunenberg, Borchertsdorf – * 11. 07. 1869 Borchertsdorf
106. Pracownik Carl Friedrich Schadwinkel, Ackerau Dorf – * 26. 01. 1869 Berslack koło Wehlau
107. Sługa Ernst Feyerabend, Freudenthal – * 17. 01. 1869 Okręg Bethkeim Friedland
108. Sługa Hermann Gustaw Ewert, Prusacy Eylau – * 26. 10. 1869 Koty
109. Scharwerker Albert Friedrich Neumann, wieś Woymanna – * 15. 04. 1869 Gallingen
110. Syn gospodarza Hermann Langhans, Kirschitten – * 30. 01. 1869 Kirschitten
111. Sługa Friedrich Gustav Götz, Schnakeinen – * 06. 11. 1869 Beuthen koło Heiligenbeil
112. Sługa Gustaw Carl Grund, Claussen – * 29. 11. 1869 H? Dorf
113. Sługa Carl August Feierabend, Groß Park – * 05. 01. 1869 Wielki Park
114. Syn gospodarza Gottfried Albert Gottschalk, Reddenau – * 03. 07. 1869 Reddenau
115. Sługa Hermann Gottlieb Judel, Rimlack – * 19. 11. 1869 Lakier do obręczy
116. Sługa Carl August Stamm, Urges – * 31. 05. 1869 Zohlau
117. Sługa Ferdinand Carl Folgmann, Klein Peisten – * 29. 03. 1869 Mały Peisten
118. Uczeń szewc Friedrich Wilhelm Penske, Uderwangen – * 19. 12. 1869 Creussen powiat Königsberg
119. Uczeń Wheelera Gustav Albert Krause, Mühlhausen – * 15. 12. 1869 Mühlhausen
120. Sługa Carl August Bönke, Pompicken – * 24.05. 1869 Rositten

 

Urodzony w 1870 roku

121. Trener Friedrich Wilhelm Domnick, Zohlen – * 14. 12. 1870 Mollwitten Vorwerk
122. Sługa Paweł Gustaw Fritz Augustin, Penken – * 16. 10. 1870?
123. Sługa August Witt, Lewitten – * 09. 08. 1870 S?
124. Sługa Hermann Heinrich Witt, Haferbeck Försterei – * 03. 01. 1870 Nowy? Dzielnica Königsberg
125. Syn gospodarza Wilhelm Carl Schultz, wieś Hoppendorf – * 19.12. 1870 Hoppendorf

 

We wtorek, 17 czerwca tego roku musi wstać

Lista E. (zakończenie)

Urodzony w 1870 roku

126. Sługa Julius Ernst Will, Marguhnen – * 03. 07. 1870 Worien
127. Producent rowerów Ferdinand Carl Kühnapfel, Spittehnen – * 04. 01. 1870 Spittehnen
128. Sługa Friedrich August Lemke, Abschwangen – * 14. 12. 1870 Mulhouse
129. Czeladnik stolarski August Friedrich Baruth, Creuzburg – * 02. 04. 1870 C? Kreis Fischhausen
130. Ślusarz i kowal Carl Schwarz, Grünwalde – * 14. 04. 1870 Grünwalde
131. Syn gospodarza Gottlieb Benjamin Politt, Tappelkeim – * 24. 11. 1870 kiełkowanie zarodka
132. Sługa Rudolf Ernst Scheffler, Augam – * 23. 06. 1870 Lakier do obręczy
133. Sługa Franz Böhnke, Liebhausen – * 19. 12. 1870 Heilsberg
134. Syn właściciela Rudolf Otto Mettins, Creuzburg – * 23. 02. 1870 Creuzburg
135. Sługa Friedrich Wilhelm Albrecht, Rositten – * 21. 01. 1870 Görken
136. Sługa Friedrich Wilhelm Glandien, Lewitten – * 13. 04. 1870 Graventhien
137. Asystent malarza Georg Carl Wilhelm Fincke, Creuzburg – * 08. 11. 1870 Creuzburg
138. Sługa Carl Ferdinand Prange, Kumkeim – * 16. 05. 1870 Albrechtsdorf
139. Syn gospodyni Hermann Franz Growe, Vierzighuben – * 05. 09. 1870 Kuggen, dzielnica Königsberg
140. Sługa Wilhelm Schulz, Spittehnen – * 10. 06. 1870 Powiat Gallingen Friedland
141. Sługa Hermann Haak, Paulien – * 22. 12. 1870 P?
142. Rolnik Friedrich Wilhelm Neumann, Thomsdorf – * 03. 01. 1870 Berchertsdorf Kreis Königsberg
143. Sługa Johann Königsmann, Creuzburg – * 09. 11. 1870 okrąg Bredinken Rössel
144. Sługa Gustaw Adolf Kohn, Kumkeim – * 28. 02. 1870 Kumkeim
145. Sługa Gottlieb Nieswandt, Borken Gut – * 16. 01. 1870 Borken Dobrze
146. Sługa Friedrich August Dewitz, Trinkheim – * 23. 06. 1870 Schanwitz, dzielnica Königsberg
147. Sługa Gustaw Adolf Plaumann, Creuzburg – * 01. 11. 1870 Nowy Selien
148. Art ogrodnik Ernst Gustav Max Fischer, Schultitten – * 18. 03. 1870 Spittehnen
149. Sługa Karl Hermann Krause, Abschwangen – * 21. 03. 1870 Charlottenthal, dzielnica Friedland
150. Sługa Gustaw Eduard Nitsch, Klein Park – * 31. 12. 1870 Nowe Sollau
151. Scharwerker Gustav Wilhelm Krause, Gallehnen – * 19. 11. 1870 Gallehnen
152. Sługa Carl August Albert Mey, Heyde – * 24. 02. 1870 Pacerau
153. Sługa Wilhelm Rudolf Rehberg, Friedrichshof zu Groß Steegen – * 30. 10. 1870 Heppendorf
154. Syn właściciela: Gustav Richard Steinau, Dingort – * 02. 03. 1870 Dingort
155. Sługa August Hermann Krause, Borchertsdorf – * 11. 07. 1870 Petershagen
156. Sługa Christian Hermann Schink, Mostitten – * 04. 02. 1870 Żelazna wioska koło Friedland
157. Sługa August Reinhard Kohnert, Liebenau – * 14. 04. 1870 Lewitten
158. Sługa Hermann August Mohr, Sch? – * 14. 06. 1870 Sto? Enberg koło Friedland
159. Sługa Wilhelm August Mohnstein, Stilgen – * 18. 01. 1870 Stilgen
160. Butcher Cheese Gustav Otto Eisenmann, Landsberg – * 03. 02. 1870 Buchholz
161. Sługa August Carl Damerau, Reddenau – * 24. 06. 1870 Markhausen
162. Syn właściciela, Carl Friedrich Schwarz, Klein Döbnicken – * 09. 10. 1870 Lewitten
163. Sługa Hermann Reiß, Kirschitten village – * 05. 09. 1870 Kirschitten
164. Sługa August Ferdinand Buchholz, Kusitten – * 13. 03. 1870 Heyde
165. Inspektor Johann Julius von Zelaßnski, Klein crutches – * 04. 11. 1870 H? Powiat Angerburg
166. Trener Ludwig Eduard Ewert, Bönkeim – * 29. 03. 1870 r. Koło rubla farba Friedland
167. Sługa Gustaw Otto Borowski, Weisschnuren – * 01. 02. 1870 Weskeim
168. Dzbanek piekarniczy Gustav Julius Freudenberg, Augam – * 25. 04. 1870 Rositten
169. Gospodarz Carl Carl Knöpke, Schewecken – * 07. 04. 1870 owiec
170. Sługa Carl August Glandien, Penken – * 24. 12. 1870 Penken
171. Sługa Johann Julius Suplitt, Zwangshof – * 14. 09. 1870 Frisching
172. Sługa Hermann Hoffmann, Papperten – * 20. 06. 1870 karton
173. Czeladnik Mueller August Langanke, Alberechtsdorf – * 04. 01. 1870 Sauerschieren koło Friedland
174. Sługa Friedrich Albert Wohlgemuth, Albrechtsdorf – * 09. 01. 1870 Reddenau
175. Kowal Friedrich Gustaw Böhm, Reddenau – * 30. 12. 1870 Powers
176. Pracownik Otto Wilhelm Hartwich, Landsberg – * 28. 05. 1870 Landsberg
177. Czeladnik Muellera Carl August Fuß, Uderwangen – * 15. 01. 1870 Osiedlona dzielnica Friedland
178. Sługa Gustaw Adolf Frank, Landsberg – * 15. 02. 1870 Hans Hagen
179. Sługa Gottfried August Hegen, Albrechtsdorf – * 16. 07. 1870 Albrechtsdorf
180. Czeladnik krawiecki Friedrich Franz Müller, Creuzburg – * 04. 12. 1870 Creuzburg
181. Syn gospodarza Friedrich Hermann Ellenfeld, Tappelkeim – * 03. 05. 1870 Petershagen
182. Rzeźnik Carl August Franz Krause, Uderwangen – * 26. 11. 1870 D?
183. Listonosz Hermanna Rudolfa, Wittenberg – * 11. 03. 1870 B? Kreis Fischhausen
184. Syn właściciela: Friedrich Wilhelm Otto Wolf, Creuzburg – * 0?. 01. 1870 Creuzburg
185. Sługa August Gottfried Albrecht, Groß Bajohren – * 01. 01. 1870 Rositten
186. Sługa Carl Gustav Koscherr ?, Poschloschen – * 01. 06. 1870 Poschloschen
187. Sługa Carl Gustav Tobies, Stettinnen – * 21. 01. 1870 Albrechtsdorf
188. Sługa Carl Gottfried S?, W – * 07. 06. 1870 Poschloschen

 

Dostęp

001. Garbarz czeladnik Hermann Nitschel, Prusacy Eylau – * 03. 09. 1869 Rössel
002. Baker czeladnik Christian Reinhard Küssner, Posmahlen – * 21. 05. 1870 Posmahlen
003. Sługa Hermann Friedrich Feyer, Bartelsdorf – * 12. 09. 1870 Lengen
004. Sługa Ferdinand Julius Klein, Heinriettenhof – * 10. 09. 1869 Heinriettenhof

 

Lista D.
zawiera wojskowych żołnierzy proponowanych do rezerwy zastępczej
a. ) ze względu na warunki krajowe

 

Urodzony w 1868 roku

001. Rzeźnik czeladnik Gustav Carl Korsch, Prusacy Eylau – 30. 11. 1868 Prusacy Eylau
002. Rolnik Franz Albert Böttcher, Thomsdorf – * 20. 08. 1868 Thomsdorf
003. Syn właściciela, Carl Gustav Schulz, Lewitten – * 24. 02. 1868 Lewitten

 

b. ) z powodu drobnych błędów fizycznych lub z powodu niedociągnięć

 

Urodzony w 1868 roku

004. Sługa Ludwig Carl Mohnke, Legden – * 02. 05. 1868 K?
005. Sługa Friedrich Wilhelm Käsler, Elisenhof – * 23. 07. 1868 Heinriettenhof
006. Młynarz Gustav Heinrich Lindenau, Beisleiden – * 13. 09. 1868 P?
007. Sługa Carl August Zilian, Glamslack – * 20. 02. 1868 Pruscy Eylau
008. Scharwerker Friedrich August Schwärmer, Ernstwalde – * 06. 02. 1868 Ernstwalde
009. Syn Käthnera Ferdinand Kiehl, Albrechtsdorf – * 06. 10. 1868 Wehrwilten Powiat Friedland
010. Syn gospodarza Hermann Rudolf Rautenberg, Hussehnen – * 25. 06. 1868 Hussehnen
011. Syn gospodarza Friedrich Christoph Martsch, Blumstein – * 11. 09. 1868 Blumstein
012. Sługa Wilhelm Ernst R?, Pesken – * 21. 11. 1868 Domtau
013. Sługa Carl Gottlieb Prieß, Liepnicken – * 21. 09. 1868 Liepnicken
014. Sługa Gottfried Wilhelm Arnswald, Frisching – * 25. 01. 1868 Moddien
015. Sługa Friedrich August R ?, Rositten – * 07. 01. 1868 Rositten
016. Pracownik Heinrich August Scheffler, Blumstein – * 22. 10. 1868 Blumstein
017. Scharwerker Carl August Schlicht, Klein Döbricken – * 08. 10. 1868 duże koło Klingbeck Heiligenbeil
018. Sługa Ferdinand Kalbs, Schmoditten – * 2?. 10. 1868 Köllm. Tolkeim
019. Sługa Friedrich Wilhelm Wölk, Tharau Dorf – * 19. 01. 1868 Wioska Tharau
020. Syn gospodarza Friedrich Gustav Zipprick, Albrechtsdorf – * 25. 11. 1868 Albrechtsdorf
021. Sługa Carl Gustaw Klein, Kohsten – * 23. 11. 1868 Zarodek z Padel
022. Sługa Carl August Pahlke, Seophienhof – * 23. 10. 1868 Barthken Kreis Heiligenbeil
023. Syn właściciela, Carl August Hill, Cavern – * 13. 04. 1868 Cavern
024. Ogrodnik Rudolf Hermann Goldau, Pieskeim – * 22. 01. 1868 Papperten
025. Syn Käthnera Friedrich Theodor Herrmann, Glandau – * 29. 11. 1868 Hoppendorf
026. Czeladnik kowala August Carl Kühn, Schnakeinen – * 13. 11. 1868 Schnakeinen
027. Handlowiec Joseph Hirsch, Creuzburg – * 28. 07. 1868 Liebstadt
028. Sługa Julius Albert Böhnke, Landsberg – * 08. 04. 1868 Weisschnurren
029. Trener August Carl Schulz, Uderwangen – * 10. 04. 1868 Glauthienen
030. Pracownik Wilhelm Kosack, Groß Steegen – * 04. 08. 1868 Groß Steegen
031. Scharwerker Carl August Kreutz, Hanshagen – * 02. 01. 1868 Hans Hagen

 

c.) z powodu wczesnej niezdolności

 

Urodzony w 1867 roku

032. Murarz czeladnik Friedrich Otto Pletz, wiek – 27 lat. 08. 1867 Landsberg

 

Urodzony w 1868 roku

033. Sługa August Borz, Grünwalde – * 31. 12. 1868 Grünwalde
034. Sługa Albert Julius Petter, Kumkeim – * 16. 11. 1868 Prusacki Eylau
035. Sługa Hermann Gustav Günther Posch Loschen – * 20-ty 08. 1868 Wopen, okręg Friedland
036. Sługa August Carl Brandt, Worien – * 29. 08. 1868 Landsberg
037. Sługa Anton Ruhnau, Landsberg – * 01. 01. 1868 Großendorf, dzielnica Heilsberg
038. Sługa Carl Gustav Schulz, Domtau – * 20. 07. 1868 Rositten
039. Sługa Carl Albert Kohnert, Grünbaum – * 28. 11. 1868 Lewitten
040. Młynarz Friedrich Gustav Albert Nehrenheim, wieś Tharaw – * 17-te 12. 1868 Transau Kreis Fischhausen
041. Sługa Hermann Julius Grünheid, Neusorge – * 19. 07. 1868 Tolks
042. Barn lad Ernst Emil Langhans, Tolks – * 15. 06. 1868 Tolks
043. Syn gospodarza Carl Rudolf Döpner, Glandau – * 05. 02. 1868 Hoofe
044. Sługa Gottfried Hermann Langhans, Petershagen – * 11. 03. 1868 Spętanie kółek Heilsberg
045. Kowal czeladnik Carl Hermann Basold, Tiefenthal – * 04-te 07. 1868 Tiefenthal
046. Sługa August Hermann John, Beisleiden – * 02. 08. 1868 Mollwitten village
047. Poprawa tłum Friedrich Wilhelm Roereck, Eichhorn – * 28-ty 03. 1868 Prusacki Eylau

 

Suplement I.
zawiera zespoły odwołane według uznania organów zastępczych, na których ma zdecydować

 

a. ) zwolniony z powodu wcześniejszej niezdolności do służby

001. Krawiec Ernst Friedrich Schipper, Reddenau – * 24. 12. 1867 Zarodek topoli
002. Syn gospodarza Friedrich Wilhelm Knorr, Canditten – * 16. 01. 1868 Canditten
003. Sługa Rudolf Paul Rosenbaum, Tiefenthal – * 06. 12. 1868 Tiefenthal
004. Właściciel syn Gustav Hermann Lötzke, Abschwangen – * 18-ty 08. 1867 Schwschwangen
005. Sługa Christian Krause, Spitthenen – * 05. 01. 1867 Spittehnen
006. Wheelwright Otto Fuhr, Hoppendorf – * 15. 05. 1867 Hoppendorf
007. Syn właściciela, Franz Georg Teichert, Reddenau – * 28. 01. 1867 Szare odcienie

 

b. ) odwołany ze względu na sytuację wewnętrzną w sprawie reklamacji
Vacat

c. ) zwolniony za przestępstwa popełnione przed rekrutacją
Vacat

 

Suplement II.

zawiera rekrutów tymczasowo przebywających na urlopie w momencie zawierania transakcji

001. Syn gospodarza Rudolf Wilhelm Neumann, Buchholz – * 18. 03. 1869 Buchholz

 

Suplement III.
zawiera te roczne usługi wolontariuszy, które

a. ) składają wniosek o zwolnienie z obowiązku służby w związku z okolicznościami krajowymi

Vakat

b. ) są odrzucane przez wojska

001. Rolnik Johann Ernst Conrad Leinweber, Beisleiden – * 09. 09. 1866 duże koło nowotworowe Marienwerder

 

Komentarze są wyłączone.