Preußisch Eylau 1888
Poborowych Pruskiej Eylau 1888
10. February 2018
Preußisch Eylau 1890
Poborowych Pruskiej Eylau 1890
10. April 2018

Poborowi z dystryktu pruskiego 1889 Eylau (źródło ‘Suplement do Preuß Eylauer Kreisblatt nr 55 z 13 lipca 1889’)

Powinien przytoczyć listę

żołnierze wojskowi, którzy mają się spotkać w dniach 22, 23 i 24 lipca roku 7 rano z Ober-Ersatz-Geschaft w Pruskim Eylau przed Gasthauą Knitz’schen.

W poniedziałek 22 lipca trzeba wstać.

Lista A.

zawiera sługi wojskowe, których należy wyłączyć z służby w wojsku

Lista B.
zawiera trwale niepełnosprawnych wojskowych.
a.) z powodu choroby psychicznej
b.) z powodu fizycznych dolegliwości

Urodzony w 1867 roku

001. Sługa Gustaw Ernst Engelland, mały Waldeck – * 06. 11. 1867 Schwschwangen
002. Kowal Carl Albert Busolt, Hussehnen – * 27. 05. 1867 Hussehnen
003. Sługa Franz Albert, mały Hussehnen – * 21. 03. 1867 Hussehnen
004. Gospodarz Franz Carl Romahn, Beisleiden – * 29. 05. 1867 Stolzenfeld, okręg Friedland
005. Sługa Friedrich Hermann Neumann, Perguschen – * 15. 01. 1867 Perguschen
006. Syn gospodarza Friedrich Wilhelm Melchin-Worschienen – * 08.09. 1867 Worschienen

 

Urodzony w 1868 roku

007. Sługa Friedrich Carl Bekler, Knauten – * 23. 02. 1868 Ernsthof
008. Uczeń Schneidera Heinrich August Schernefski, Storchnest – * 12. 08. 1868 Glam farby
009. Pracownik Hermann Borz, Grünwalde – * 23. 06. 1868 Grünwalde
010. Syn gospodarza Hermann Rudolf Rautenberg, Hussehnen – * 25. 06. 1868 Hussehnen
011. Uczeń szewca Carl August Petter, Prusacy Eylau – * 14. 12. 1868 Lewitten
012. Sługa Ernst Wilhelm Kowalewski, Lichtenfelde Dorf – * 31. 03. 1868 Schönmohr powiat Königsberg
013. Sługa Carl Ludwig Lehmann, Augam – * 30. 01. 1868 rozciąganie
014. Syn Käthnera Carl August Lange, Hanshagen – * 20.07. 1868 Schwadtken

 

Urodzony w 1869 roku

015. Sługa Fryderyk Wilhelm Jullus, Klein Sand – * 02. 12. 1869 Albrechtsdorf
016. Asystent biura Albert Legarth, Prusacki Eylau – * 25. 05. 1869 Althof
017. Pasterz August Grunenberg, Reddenau – * 21. 08. 1869 Borchertsdorf
018. Syn gospodarza Rudolf Wilhelm Neumann, Buchholz – * 18. 03. 1869 Buchholz
019. Sługa Juliusz August Hermann Steinau, Buchholz – * 12. 07. 1869 Buchholz
020. Siechenhaus-Pensionair Anton Koztowski, Pruskie Eylau – * 12. 01. 1869 Klein Lengainen powiat Olsztyn
021. Sługa Hermann Adolf Schipper, Warschkeiten – * 29. 07. 1869 Glomsien
022. Czeladnik stolarski Franz Hermann Zander, Hanshagen – * 04. 05. 1869 Hans Hagen
023. Sługa Carl Steckler, Groß Steegen – * 12. 12. 1869 Hoppendorf
024. Sługa Gustaw Grünheid, Hanshagen – * 13. 02. 1869 Dradszewo w Poznaniu
025. Syn właściciela ziemskiego Ernst Friedrich Carl Porsch, Ludwigshof – * 04. 06. 1869 Ludwigshof
026. Gardener August Friedrich Borm, Vorwerk Mollwitten – * 09. 03. 1869 Mollwitten
027. Syn właściciela Emil Franz Zantop, Naunienen – 18. 04. 1869 Naunienen
028. Syn właściciela Gustav Zantop, Naunienen – 08. 02. 1869 Naunienen
029. Sługa Julius Ernst Neumann, Klein Peisten – * 15. 07. 1869 Mały Peisten
030. Sługa Robert Weng, Rösken – * 29. 08. 1869 Heilsberg
031. Scharwerker Gottlieb Ludwig Wunderlich, Romitten – * 28. 05. 1869 Romitten
032. Sługa Friedrich Wilhelm Haack, Hussehnen – * 25. 06. 1869 Schlauthienen
033. Kowal chłopak Friedrich Wilhelm Grunwald, Moritten village – 20. 07. 1869 Schönwiese
034. Szewc Friedrich Albert Wölk, Struwe – * 29. 06. 1869 Struwe
035. Uczeń ogrodnik Gustav Carl Lange, Wildenhof – * 24. 02. 1869 Grossendorf, dzielnica Heilsberg
036. Scharwerker Friedrich Carl Lewinski, Wogau – * 04. 12. 1869 Quednau, dzielnica Königsberg

 

Lista C.
zawiera bojowników wymaganych dla Landsturm
a. ) ze względu na warunki krajowe

 

Urodzony w 1867 roku

001. Syn właściciela Rudolf Gotthard Schwarz, Almenhausen – * 02. 03. 1867 Almenhausen
002. Syn gospodarza Otto Friedrich Scheffler, Canditten – * 27. 02. 1867 Canditten
003. Furrier Friedrich Wilhelm Ludwig Kalff, Prusacy Eylau – * 30. 10. 1867 Prusacki Eylau
004. Stolarz czeladnik Otto Franz Carus, Globuhnen – * 18. 10. 1867 Globuhnen
005. Uczeń szewca Carl Ferdinand Buchhorn, Landsberg – * 01. 01. 1867 Landsberg
006. Kathnersohn August Sagitzki, Albrechtsdorf – * 24. 02. 1867 Zarodek pudla
007. Kathnersohn Albert Heinrich Lemke, Schönwiese – * 21. 10. 1867 Schönwiese

 

b. ) ze względu na warunkową przydatność lub z powodu niedociągnięć

 

Urodzony w 1867 roku

008. Sługa Hermann Julius Neumann, Ackerau Dorf – * 02. 02. 1867 Nowa dzielnica Lindenau Königsberg
009. Syn właściciela Gustav Adolf Knaust, Althof – * 17. 02. 1867 Althof
010. Czeladnik krawiecki Franz Gustav Samland, Creuzburg – * 25. 01. 1867 Creuzburg
011. Sługa Carl August Görge, Glomsien – * 08. 03. 1867 Dörsen
012. Tokarz czeladnik Carl Ferdinand Machan, Prussian Eylau – * 11. 09. 1867 Lomp koło Friedland
013. Sługa Ernst Gustav Salewski, Zohlen – * 25. 02. 1867 Naukeitten koło Friedland
014. Scharwerker Julius Adolf Arend, Glandau – * 27. 07. 1867 Hoofe
015. Scharwerker Johann Friedrich Knorr, Groß Steegen – * 14. 08. 1867 Hoofe
016. Rzeźnik czeladnik Albert Ferdinand Braun, Prusacy Eylau – * 04. 01. 1867 Landsberg
017. Sługa Carl Ludwig Kern, Buchholz – * 19. 09. 1867 Landsberg
018. Czeladnik szewc Friedrich Salewski, Landsberg – * 01. 12. 1867 Koło Kotzargen Sensburg
019. Sługa Carl Ernst Drase, Lewitten – * 10. 11. 1867 Klein Lauth
020. Sługa August Neumann, Lewitten – * 03. 05. 1867 Lewitten
021. Sługa Friedrich Kirstein, Eichhorn – * 21. 08. 1867 Klein Maxkeim
022. Sługa Gustaw Adolf Lehmann, Mühlhausen – * 28. 08. 1867 Mühlhausen
023. Stolarz uczeń Gustav Adolf Kuhnke, Petershagen – * 16. 05. 1867 Petershagen
024. Sługa Hermann Julius Schmidtke, Groß Peisten – * 10. 06. 1867 Polassen
025. Sługa Franz Rudolf Lapus, Schmoditten – * 04. 10. 1867 Rositten
026. Sługa Friedrich Carl Klein, Rositten – * 09. 03. 1867 Skerwitten
027. Sługa Gottlieb Wieck, Spittehnen – * 17. 12. 1867 Krąg królewski Friedland
028. Scharwerker Ferdinand Braun, Reddenau – * 25. 09. 1867 Weischnuren
029. Sługa Friedrich Lehmke, Gottesgnade – * 26. 04. 1867 Worschienen

 

Urodzony w 1868 roku

030. Syn gospodarza August Wilhelm Funk, Albrechtsdorf – * 06. 08. 1868 Albrechtsdorf
031. Uczeń Wheelera, Carl August König, Althof – * 03. 02. 1868 Dörsch powiat Rastenburg
032. Köllmersohn Albert Carl Schulz, Blumstein – * 23. 03. 1868 Blumstein
033. Syn Käthnera Hermann Grunenberg, Borchertsdorf – * 23. 09. 1868 Borchertsdorf
034. Uczeń Masonów Hermann Pohl, Hoofe – * 26. 01. 1868 Canditten
035. Baker Paul Leopold Walter Hensel, Creuzburg – * 16. 07. 1868 Creuzburg
036. Sługa Friedrich Wilhelm Ohnsseit, Frisching – * 17. 02. 1868 Ottenhagen powiat Königsberg
037. Sługa Ferdinand Gottlieb Gippner, Strobehnen – * 05. 11. 1868 Kumkeim
038. Scharwerker Carl August Schlicht, Great Döbnicken – * 08. 10. 1868 duże koło Klingbeck Heiligenbeil
039. Sługa Friedrich Ferdinand Grohnert, Hussehnen – * 02. 05. 1868 Młyn Liebnicken
040. Krawiec Hugo Albert Steckler, Canditten – * 24. 03. 1868 Liebnicken
041. Sługa Friedrich Ferdinand Neumann, Schlawitten – * 18. 01. 1868 Waldh. Schwadtken
042. Sługa August Eduard Damerau, Gut Orschen – * 01. 09. 1868 Klein Steegen
043. Sługa Fryderyk Wilhelm Klein, Waldh. Schwadtken – * 28. 11. 1868 najlepszych nagród
044. Pracownik Carl Ernst Klingbeil, Verlorenwalde – * 23.12. 1868 Groß Ottenhagen Kreis Königsberg

 

Urodzony w 1869 roku

045. Sługa August Kahl, Albrechtsdorf – * 20. 01. 1869 Albrechtsdorf
046. Sługa August Rudolf Kinder, Kissitten per Creuzburg – * 27. 06. 1869 Augam
047. Sługa Fryderyk Wilhelm Teller, Uderwangen – * 29. 08. 1869 Cämmersbruch
048. Fleischergeselle Carl Bernhard Pakufius, Prussian Eylau – * 27. 05. 1869 Prusacki Eylau
049. Barn lad Friedrich Gustav Popp, Kustrausen – * 02. 01. 1869 Zamek Domnau koło Friedland
050. Sługa Carl Julius Harder, Kromargen – * 19. 07. 1869 Schönbruch koło Friedland
051. Sługa Fryderyk Wilhelm Werner, Leidtkeim – * 26. 10. 1869 Damerau, okręg Friedland
052. Pracownik Hermann Schulz, Papperten – * 28. 01. 1869 Papperten
053. Uczeń szewski, Gustav Neumann, Landsberg – * 18. 05. 1869 piasek
054. Sługa Gustaw Adolf Scheffler, Topprien – * 12. 12. 1869 Schönwiese
055. Wirthssohn Rudolf Gottlieb Glandien, k. Sollau – * 08. 01. 1869 kgl. Sollau
056. Sługa Fryderyk Wilhelm Zipprick, Marguhnen – * 30. 04. 1869 Zarodek topoli
057. Sługa Fryderyk Gustaw Ragotzki, Carwinden – * 04. 08. 1/869 Wioska Tharau
058. Sługa Friedrich Grunwald, Sortlack – * 05. 02. 1869 Tolks
059. Uczeń Smitha August Gustaw Lischewski, Groß Waldeck – * 12. 05. 1869 Groß Klitten okręg Friedland
060. Sługa Friedrich August Rosenberg, k. Sooau – * 07. 11. 1869 zarodek leśny
061. Sługa Augusta Hermanna Link, Wittenberg – * 05. 08. 1869 Wittenberg
062. Sługa Friedrich Gustaw Gedaschke, Fabiansfelde – * 17. 11. 1869 Wöter germ
063. Sługa Gustaw Kohnert, Weischnuren – * 22. 06. 1869 Wulgaryzowany
064. Sługa Carl Wilhelm Andres, najlepsi kolarze – * 12.02. 1869 Worschienen

 

c.) z powodu wczesnej niezdolności – vacat.

Lista D.

Zawiera wojskowych żołnierzy proponowanych do rezerwy zastępczej
a.) ze względu na warunki krajowe

 

Urodzony w 1867 roku

001. Syn właściciela, Carl August Harmann, Kniepitten – * 15. 08. 1867 Kniepitten
002. Uczeń szewca Gustav Albert Quednau, Neuendorf – * 09. 09. 1867 Neuendorf
003. Syn gospodarza Richard Block, Grünwalde – * 06. 02. 1867 Canditten
004. Syn właściciela Rudolf Gustav Heinrich, Almenhausen – * 27.03.1867 Almenhausen

 

b.) z powodu drobnych błędów fizycznych lub z powodu niedociągnięć

 

Urodzony w 1862 roku

005. Kupiec Aloys Gross, z. Zt. Bartenstein – * 07.10. 1862 Zandersdorf powiat Rastenburg

 

Urodzony w 1867 roku

006. Sługa Hermann Wilhelm Klaus, Jesau – * 22. 06. 1867 Wittenberg
007. Sługa Friedrich Ernst Matern, Kilais – * 01. 01. 1867 Creuzburg
008. Sługa Johann Rudolf Schimanski, Tiefenthal – * 23. 06. 1867 Sollnicken Good
009. Pracownik Gustav August Bangel, Parosken – * 24. 05. 1867 Parosken
010. Sługa Augusta Hermanna Rosmanna, Wilmsdorf – * 17. 02. 1867 Knyichen koło Heiligenbeil
011. Sługa Albert Ernst Herrmann, Kusitten – * 03. 12. 1867 Struwe
012. Sługa Julius Wilhelm Birkmann, Creuzburg – * 13. 06. 1867 Wieś Seeben
013. Komisarz Alexander Franz Feuerabend, Creuzburg – * 22. 03. 1867 post nods powiat Königsberg
014. Syn gospodarza Hermann Adolf Lehmann, Canditten – * 21. 12. 1867 Canditten
015. Sługa Gotthard Behrendt, Uderwangen – * 13. 08. 1867 Uderwangen
016. Sługa Carl August Franz Grabowski, Carlshof zu Schultitten – * 14. 08. 1867 Mühlhausen
017. Sługa Friedrich Wilhelm Kösling, New Park – * 25. 07. 1867 Packerau
018. Sługa Carl Sonnwald, Halbendorf – * 27. 12. 1867 Powiat Workeim Heilsberg
019. Sługa August Werlein, Tharau Gut – * 19. 08. 1867 Paustern
020. Prywatny nauczyciel Gustav Albert Krüger, Good Grey – * 03. 01. 1867 Bolandzen okrąża Ragnit
021. Syn właściciela Emil Gerhardt Döpner, Barslack – * 20. 12. 1867 farb barowych
022. Pracownik Carl Robert Springer, Parosken – * 01. 01. 1867 Parosken
023. Sługa Gottfried Krause, Gunten – * 11. 02. 1867 Weskeim
024. Pracownik Gustav Friedrich Siebert, Mühlhausen – * 01. 03. 1867 Mühlhausen
025. Sługa Carl Rudolf Wachtel, Creuzburg – * 27. 06. 1867 Tiefenthal
026. Stażysta stolarza Johannes Hermann Blank, Pruska Eylau – * 06. 07. 1867 dębów
027. Sługa Johann Gottfried Fleckenstein, Tolks – * 05. 02. 1867 Müggen
028. Scharwerker Albert Hermann Hillbrandt, Rappeln – * 13. 09. 1867 Augam
029. Sługa Augusta Hermanna Kraaßa, Freudenthal – * 24. 09. 1867 Powiat Domnau Friedland
030. Sługa Hermann Friedrich Christoph, Schnakeinen – * 06. 05. 1867 Zinten koło Heiligenbeil
031. Uczeń Schneidera Friedrich Ernst Stahl, Althof – * 13. 09. 1867 Wonderful
032. Sługa Friedrich Wilhelm Peschke, Zipperken – * 25. 01. 1867 Mollwitten
033. Sługa Carl Leopold Schulz, karty – * 10. 12. 1867 Domnau, okręg Friedland
034. Sługa Otto Franz Kunz, Rohrmühle – * 02. 12. 1867 Domnau, okręg Friedland

 

Urodzony w 1868 roku

035. Sługa Gottfried Daniel Scheffler, Warschkeiten – * 09. 06. 1868 Schewecken
036. Sługa Gotthard Gebert, Buchholz – * 24. 04. 1868 Buchholz
037. Sługa Carl Gottlieb Prieß, Liepnicken – * 21. 09. 1868 Liepnicken
038. Syn właściciela: Ludwig Albert Wendel, Wöterkeim – * 25. 06. 1868 Wöter germ
039. Sługa Augusta Hermanna Gronerta, Groß Lauth – * 13. 08. 1868 Schrombehnen
040. Sługa Friedrich Albert Sager, Tharau Gut – * 06. 02. 1868 Klein Krücken
041. Sługa Carl August Klein, Prusacy Eylau – * 17. 03. 1868 Warschkeiten

 

Urodzony w 1869 roku

042. Scharwerker August Hermann Störmer, Waldkeim – * 06. 06. 1869 Schnakeinen
043. Syn właściciela Albert Gustav Wermke, Liepnicken – * 20. 06. 1869 Kilgis
044. Sługa Hermann Friedrich Grube, Frisching – * 22. 10. 1869 Schönmohr powiat Königsberg
045. Woźnica Friedrich Dorsch, Schwadtken per Landsberg – * 13. 01. 1869 Bensen
046. Wheeler Apprentice Carl Ludwig Rohde, Creuzburg – * 18. 09. 1869 Jesau
047. Sługa Arthur Heinrich Kowalewski, Unruh – * 08. 06. 1869 Vierzighuben
048. Meie. Carl Emil Freudenberg, Uderwangen – * 06. 08. 1869 Schermeisel koło Ost-Sternberg
049. Sługa Gustav August Hasselpusch, siwowłosy – * 13. 06. 1869 Hoofe
050. Czeladnik krawiecki Hermann Ludwig Grunau, Uderwangen – * 09. 04. 1869 Böttchersdorf Powiat Friedland
051. Sługa Hermann August Carl Fröse, Kutschitten – * 13. 11. 1869 Pruskie Eylau
052. Sługa Carl August Puschke, Kilgis – * 17. 09. 1869 Ilkgis

 

c. ) z powodu wczesnej niezdolności

053. Sługa Friedrich Podschadly, Canditten – * 28. 06. 1869 Blumstein
054. Scharwerker Ferdinand Gustav Ewert, Ober-Blankenau – * 12. 08. Schwschwangen
055. Rolnik Carl Ernst Richard Lautsch, Heinriettenhof – 31. 12. 1869 Königsberg
056. Ogrodnik Gustaw Paul Neumann, Worlack – * 18. 11. 1869 Landsberg
057. Syn właściciela, Carl Gustav Pokall, Great Dexen – * 01. 07. 1869 Wielki Dexen
058. Syn gospodarza Wilhelm Gustav Färber, Grünwalde – * 23. 09. 1869 Schönlinde Kolo Heiligenbeil
059. Rolnik Robert Emil Schrade, Creuzburg – * 11. 01. 1869 Creuzburg
060. Czeladnik Forge Hermann Franz Plüschke, Domtau – * 21. 03. 1869 Althof
061. Uczeń Butchera August Richter, Landsberg – * 13. 12. 1869 Hoppendorf
062. Sługa Fryderyk Wilhelm Aust, Wittenberg – 16. 01. 1869 Wittenberg
063. Zegarmistrz Franz Heinrich Thiedmann, Prusacy Eylau – * 05. 10. 1869 Braunberg
064. Sługa Carl Albrecht, Schnakeinen – * 12. 06. 1869 Rositten
065. Sługa Carl Gnoss, Schonklitten – * 07. 11. 1869 Bartelsdorf
066. Sługa Carl August Eggert, Abschwangen – * 26. 08. 1869 Schwschwangen
067. Forge czeladnik Hugo August Carl Großmann, Prussian Eylau – * 27. 11. 1869 Landsberg
068. Sługa Carl August Wilhelm Machain, Schnakeinen – * 27. 09. 1869 Wieś Seeben
069. Piekarz czeladnik Gustav August John, Rositten – * 29. 07. 1869 Rositten
070. Kuśnierski Carl Emil Lauschke, Prusacki Eylau – * 10. 06. 1869 Toprienen
071. Sługa Carl Ludwig Aust, Klein Lauth – * 24. 08. 1869 Louisenhof



Suplement I.
Zastąpienie zespołów odwołanych według uznania władz zastępczych, na które należy zdecydować
a. ) zwolniony z powodu wcześniejszej niezdolności do służby

 

001. Sługa Wilhelm Julius Andres, Domtau – * 13. 05. 1866 Schlauthienen
002. Sługa August Friedrich Donath, Knauten – * 10. 08. 1866 Mühlhausen
003. Butcher Gustav Ewald Erdmann Stielow, Frisching – * 09. 11. 1866 Groß Lindenau Kreis Königsberg
004. Sługa Louis Heinrich Schönhof, Cavern – * 09. 05. 1868 Wernsdorf powiat Königsberg
005. Prywatny myśliwy Otto Julius Stiemert, wieś Vönkeim – * 10. 07. 1865 Bolbitten circle Heiligenbeil
006. Bednarz Friedrich Hermann Taulien, Rositten – * 13. 08. 1866 Rositten
007. Kelner Carl Gottfried Siebert, Landsberg – * 28. 01. 1866 Landsberg
008. Uczeń szewca Johann Friedrich Thiess, Landsberg – * 04. 12. 1866 Gumbinnen
009. Syn właściciela August Ludwig Pittwald, Bönkeim – * 28. 07. 1867 Bönkeim

 

b. ) odwołany ze względu na sytuację wewnętrzną w sprawie reklamacji

010. Syn gospodarza Hermann Gottlieb Zilian, wieś Schönwiese – * 23. 04. 1864 Schönwiese

 

c. ) zwolniony za przestępstwa popełnione przed rekrutacją

011. Sługa Carl August Winkler, Spittehnen – * 12. 01. 1867 Powiat Liebkeim Friedland

 

Suplement II.
Zawiera rekrutów tymczasowo przebywających na urlopie w momencie zatrudnienia

001. Syn gospodarza Adolf Herrmann, Grünwalde – * 29. 01. 1866 Grünwalde

 

Suplement III.
Zawierających osoby uprawnione do rocznej wolontariatu, które:
a. ) ubiegać się o zwolnienie z czynnego cła ze względu na warunki krajowe Vacat!
b. ) są odrzucane przez wojska

001. Akcja wolontariusz Hugo Jacob Petzall, Pruska Eylau – * 04. 04. 1866 Prusacki Eylau
002. Farmaceuta Oscar Gotthard Gerlach, Prusacy Eylau – * 03. 01. 1865 Königsberg
003. stud. Theol. Ernst Adolf Lamprecht, Landsberg – * 16. 12. 1865 Prusy Wschodnie Landsberg
004. stud. Juris August Albert Buchhorn, Great Dexen – * 19. 08. 1867 Great Dexen
005. Landwirt Gustav Adolf Wollrath Wehmeyer, Romitten – * 30. 07. 1867 Okrąg Piaten Insterburg

 

We wtorek 23 lipca musi wstać

Lista B.
A. Wolontariusze

 

Urodzony w 1869 roku

001. Właściciel nieruchomości Heinrich Albert Friedrich Badendreyer, Frisching – * 25. 09. 1869 Frisching
002. Stabilna drabina Friedrich Wilhelm Beier, Groß Lauth – * 07. 01. 1869 Zwangshof
003. Syn właściciela Theodor Friedrich Albrecht, Claußen – * 23. 05. 1869 Claußen
004. Commis Hermann Babbel, Landsberg – * 05. 06. 1869 Klein Schönau, dzielnica Friedland
005. Riemer czeladnik Gustav Wilhelm Samland, Creuzburg – * 25. 03. 1869 Creuzburg
006. Uczeń kominiarza Hermann Otto Peitsch, Landsberg – * 23. 06. 1869 Landsberg

 

Urodzony w 1868 roku

007. Scharwerker Johann Friedrich Gustav Sempf, Penken – * 12. 03. 1868 Wielki Labehnen
008. Sługa Gustawa Friedricha Augusta Eggerta, wieś Schrombehnen – * 08. 04. 1868 r. Demontaż okręgu Lindenau w Królewcu

 

Przewidywane zwolnienie!
Verzumerkende

 

Urodzony w 1866 roku

009. Piekarz czeladnik Franz Gottfried Witt, Prussian Eylau – * 23. 03. 1866 Prusacki Eylau
010. Sługa Gustav Hermann Wessel, Eichhorn, – * 10. 01. 1866 Tolks

 

Urodzony w 1867 roku

011. Sługa Friedrich Carl Krause, Canditten – * 01. 02. 1867 wiejskich szarych szyn
012. Sługa Franz August Venohr, Creuzburg – * 21. 10. 1867 Friedrichshof Kreis Königsberg
013. Czeladnik stolarski Otto Teichert, Petershagen – * 10. 12. 1867 Schönwiese
014. Syn gospodarza August Hermann Sohn, Petershagen – * 12. 02. 1867 Grünwalde
015. Dzień rzeźnika Augusta Paula Borcherta, Tharau Dorf – * 23. 08. 1867 Glauthienen
016. Czeladnik stolarski Friedrich Carl Lindenau, Glauthienen – * 02. 09. 1867 Wilmsdorf
017. Sługa Carl Graeber, Liebnicken – * 17. 01. 1867 Zipperken
018. Woźnica Valentin Königstein, Rösken – * 19. 03. 1867 Spętanie kółek Heilsberg
019. Sługa Heinrich Julius Kroß, Ober Blankenau – * 10. 07. 1867 Dobry Bönkeim
020. Syn gospodarza Hermann Ernst Klein, Mühlhausen – * 01. 02. 1867 Mühlhausen
021. Sługa Joseph Tietz, Borchertsdorf – * 12. 11. 1867 Borchertsdorf
022. Sługa Carl Robert Seeck, Hanshagen – * 16. 05. 1867 Papperten
023. Syn właściciela, Carl Wilhelm Tiedtke, Landsberg – * 11. 06. 1867 Landsberg
024. Scharwerker Friedrich Wilhelm Köhler, Sangschnitt – * 26. 10. 1867 Eichholz koło Heiligenbeil
025. Sługa Hermann Julius Krieger, Canditten – * 15. 07. 1867 Landsberg
026. Sługa Gustaw Damerau, Reddenau – * 11. 08. 1867 Markhausen
027. Käthnersohn Gustav Schirrmann, Kirschitten village – * 14. 01. 1867 Kirschitten
028. Syn gospodarza Hermann Friedrich Neumann, Albrechtsdorf – * 22. 03. 1867 Albrechtsdorf
029. Sługa Carl Ludwig Holzke, Sangschnitt – * 04. 07. 1867 Hoppendorf
030. Sługa Carl Wilhelm Melzer, Petershagen – * 31. 03. 1867 Petershagen
031. Antheilsbesitzersohn Wilhelm Pirwaß, Schönwiese – * 25. 04. 1867 Schönwiese
032. Sługa Ernst Michael Marklein, Creuzburg – * 16. 09. 1867 kgl. Sollau
033. Sługa Gottfried Fromm, Rositten – * 13. 01. 1867 Rositten
034. Sługa Carl Ludwig Hein, Tharau Dorf – * 08. 07. 1867 Wioska Tharau
035. Nauczyciel Gustaw Ludwig Gutzeit, Hanshagen – * 30. 11. 1867 Kackheim koło Gerdauen
036. Sługa August Ferdinand Winkler, Prusacy Eylau – * 25. 12. 1867 Wotterlack
037. Sługa Carl Friedrich August Sommer, Sollnicken – * 02. 02. 1867 Pohren koło Heiligenbeil
038. Komisarz Carl Eduard Unruh, Landsberg – * 10. 10. 1867 Kahlholz koło Heiligenbeil
039. Syn gospodarza Friedrich Gustav Carl Nieswandt, Spittehnen – * 30. 05. 1867 Spittehnen
040. Scharwerker Friedrich August Dingler, Carwinden – * 21. 11. 1867 Trinkheim
041. Sługa Fryderyk Wilhelm Wohlgefahrt, Rositten – * 21. 12. 1867 Canditten
042. Syn gospodarza Julius Schulz, Canditten – * 19. 11. 1867 Glanden koło Braunsberg
043. Sługa Carl Julius Hödtke, Dixen – * 22. 07. 1867 Dixen
044. Nauczyciel Albert Gustav Sommer, Heyde – * 16. 04. 1867 wieś Blankenau
045. Scharwerker Friedrich Carl Reimann, Upper Blankenau – * 18. 11. 1867 straconego lasu
046. Sługa August Rudolf Ollersdorf, Groß Dexen – * 03. 10. 1867 Klein Klitten okręg Friedland
047. Syn gospodarza Friedrich Adolf Küssner, Posmahlen – * 22. 08. 1867 Posmahlen
048. Rzeźnik czeladnik Gustav Emil Kaminski, Prusacy Eylau – * 13. 02. 1867 Prusacki Eylau
049. Sługa Julius Gerigk, Hoppendorf – * 17. 09. 1867 Woyen Kreis Braunsberg
050. Sługa Gottfried Sommerfeld, Albrechtsdorf – * 23. 06. 1867 Reddenau
051. Scharwerker Friedrich Borchert, Penken – * 09. 11. 1867 wieś Schönwiese
052. Kute czeladnik Otto Heinrich Kroll, Rositten – * 14. 10. 1867 Rositten
053. Sługa Gottfried Hermann Thulke, Uderwangen – * 27. 12. 1867 straconego lasu
054. Sługa Gustaw Hermann Schwarz, Neukrug – * 20. 09. 1867 Borchertsdorf Kreis Königsberg

 

Urodzony w 1868 roku

055. Sługa Gustaw Hermann Dunkel, Abschwangen – * 27. 09. 1868 Górna Blankenau
056. Sługa Friedrich Gustaw Klein, Henriettenhof – * 31. 05. 1868 Henriettenhof
057. Sługa Carl August Wermke, Kusitten – * 19. 12 1868 Globuhnen
058. Pracownicy Hans Albert Grund, Good Schwadtken – * 04. 04. 1868 Hoppendorf
059. Sługa Hermann Gustaw Buchhorn, Landsberg – * 30. 10. 1868 Landsberg
060. Czeladnik Kuźni Hermann Otto Klein, Globuhnen – * 16. 01. 1868 Globuhnen
061. Korbmacher Christoph Ferdinand Eisenblätter, Creuzburg – * 11. 01. 1869 Creuzburg
062. Scharwerker Ferdinand Kunz, Weskeim – * 16. 05. 1868 Weskeim
063. Czeladnik stolarz Albert Rudolf Prange, Prusacy Eylau – * 30. 08. 1868 Prusacki Eylau
064. Sługa Ernst Ferdinand Wohlgemuth, Thomsdorf – * 11. 01. 1868 Vierzighuben
065. Sługa Franz Gustav Schiemann, Trinkheim – * 15. 10. 1868 Thomsdorf
066. Sługa Albert Julius Vetter, Kumkeim – * 16. 11. 1868 Prusacki Eylau
067. Rzeźnicy czeladnik Heinrich Carl Romahn, Seeben – * 04. 10. 1868 Wieś Seeben
068. Syn gospodarza Ernst Theodor Reimann, Buchholz – * 06. 07. 1868 Buchholz
069. Ogrodnik Carl Gustav Krooß, Groß Sausgarten – * 29. 06. 1868 Eichhorn
070. Nauczyciel Heinrich Adolf Lenz, Buchholz – * 25. 01. 1868 Zinten koło Heiligenbeil
071. Sługa August Friedrich Kluike, Dulzen – * 23. 01. 1868 Leissen
072. Syn gospodarza Friedrich Christoph Martsch, Blumstein – * 11. 09. 1868 Blumstein
073. Sługa Carl Gottlieb Heinrich, Abschwangen – * 08. 02. 1868 Almenhausen
074. Sługa August Julius Bessel, Frisching, – * 04. 07. 1868 Bönkeim
075. Sługa Gustaw Carl Zachotzki, Blankenau Dorf – * 20. 02. 1868 Packerau
076. Sługa Gottfried Gustav Liedtke, Kirschitten – * 08. 02. 1868 Gallingen – dzielnica Fridland
077. Sługa Rudolf Paul Rosenbaum, Tiefenthal – * 06. 12. 1868 Tiefenthal
078. Nauczyciel Robert August Salomon, Albrechtsdorf – * 04. 07. 1868 Schönau koło Friedland
079. Syn gospodarza Friedrich Wilhelm Knorr, Canditten – * 16. 01. 1868 Canditten
080. Syn gospodarza Rudolfa Richarda Schulza, Albrechtsdorf – * 07. 11. 1868 Albrechtsdorf
081. Sługa Friedrich Carl Herrmann, Legden – * 16. 11. 1868 Toprienen
082. Sługa Carl Ludwig Skotcke, Carlshof zu Kilgis – * 07. 06. 1868 Neu Sollau
083. Syn Käthnera Friedrich Wilhelm Wohlgemuth, Albrechtsdorf – * 01. 08. 1868 Reddenau
084. Scharwerker Wilhelm Ernst Kroll, Good Woymanns – * 14. 01. 1868 Graventhien
085. Sługa Friedrich Wilhelm Hildebrand, Lichtenfelde Dorf – * 18. 03. 1868 Liebhausen
086. Syn gospodarza Hermann Gustav Böhnke, Kumkeim – * 13. 09. 1868 Kumkeim
087. Wirthssohn Christoph Krause, Worglitten – * 25. 09. 1868 Piasek
088. Sługa Fryderyk Wilhelm Wunderlich, Kutschitten – * 08. 12. 1868 Prusacki Eylau
089. Gerber czeladnik Franz Otto Gottlieb Junker – * 02. 08. 1868 r. W dzielnicy Petraczen Ragnit
090. Sługa Ernst Julius Will, saldo – * 05. 11. 1868 Uderwangen
091. Sługa Carl Hermann Groß, Schlauthienen – * 20. 05. 1868 Creuzburg
092. Sługa Carl Gustaw Klein, Kohsten – * 23. 11. 1868 kiełków pudla
093. Sługa Joseph Kauer, Gunten – * 05. 10. 1868 Borchertsdorf
094. Sługa Carl Wilhelm Hübner, Storchnest – * 16. 07. 1868 Bornehnen
095. Baker czeladnik Albert Hermann Borowski, Prusacy Eylau – * 13. 10. 1868 Prusacki Eylau
096. Murarz Julius Carl Krüger, Canditten – * 12. 10. 1868 Otten koło Heiligenbeil
097. Syn gospodarza Gottfried Albert Politt, Hanshagen – * 20. 10. 1868 Hans Hagen
098. Sługa Heinrich Gerlach, Wogan – * 08. 06. 1868 Schönrade koło Heiligenbeil
099. Syn gospodarza Wilhelm Gottfried Böhnke, Canditten – * 24. 11. 1868 Candits
100. Uczeń Smitha Otto Friedrich Dingel, Prusacy Eylau – * 16. 12. 1868 gryzoni
101. Sługa Otto Carl Hermann Wohlgefahrt, Schmerkstein – * 27. 08. 1868 zinten koło Heiligenbeil
102. Sługa Otto Weber, Kirschitten – * 10. 05. 1868 Wieś Kirschitten
103. Sługa  Friedrich August Lemki, Canditten – * 07. 02. 1868 Candits
104. Sługa Fryderyk Wilhelm Freiwald, Porschkeim – * 07. 09. 1868 Hollstädt
105. Sługa Carl Wilhelm Herrmann, Kohsten – * 04. 03. 1868 Weskeim
106. Brau Sługa Hermann Bollin, Worienen – * 04. 12. 1868 Worien
107. Sługa Johann Gottlieb Veit, Dollstädt Vorwerk – * 11. 04. 1868 Porschkeim
108. Sługa Gottfried August Aust, Kutschitten – * 23. 04. 1868 Prusacki Eylau

 

Urodzony w 1869 roku

109. Sługa Rudolf Langanke, Canditten – * 18. 04. 1869 Sieslack
110. Sługa August Hermann Hüll, Liepnicken – * 30. 01. 1869 Kobbelbude powiat Königsberg
111. Sługa Gustav Johann Schulz, Abschwangen – * 25. 10. 1869 Skoden County Friedland
112. Kowal Julius Albert Schink, Sossehnen – * 18. 08. 1869 Johnken
113. Syn właściciela Gottfried August Borchert, Frisching – * 07. 04. 1869 Frisching
114. Robotnik Ernst Valentin Witt, Liebenau – * 05. 04. 1869 Schwschwangen
115. Masone Hermann Schirrmann, Kirschitten – * 14. 03. 1869 Kirschitten
116. Sługa Johann Gottfried Politt, Bartelsdorf – * 01. 05. 1869 Bartelsdorf
117. Ekonomista Carl Adolf Leng, Warschkeiten – * 30. 01. 1869 wojen
118. Sługa Julius Albert Klein, Petershagen – * 25. 05. 1869 Petershagen
119. Sługa Carl Wilhelm Lewandowski, Ernsthof – * 27. 03. 1869 Pompicken
120. Scharwerker Fritz Trenz, Blankenau Good – * 13. 09. 1869 Blankenau Good
121. Sługa Hermann Johann August Riemann, wieś Ackerau – * 02. 05. 1869 Nowa dzielnica Lindenau Königsberg
122. Sługa Hermann Julius Krause, Wilhelmshöh – * 23. 07. 1869 Sperlack
123. Syn właściciela Ernst Albert Schwarzlos, Ackerau Dorf – * 03. 09. 1869 Wieś Ackerau
124. Sługa Ernst Heinrich August Philip, Grünbaum – * 17. 12. 1869 Klein Haferbeck
125. Sługa Carl Hermann Freudenberg, Petershagen – * 01. 09. 1869 Petershagen
126. Scharwerker Friedrich August Marienfeld, Kustrausen – * 06. 12. 1869 Reddenau
127. Sługa Hermann Gottfried Gehrmann, Palpasch – * 08. 03. 1869 Prusacki Eylau
128. Syn właściciela: Ludwig Ernst Plohnke, Serpallen – * 30. 10. 1869 serpałów
129. Sługa Ferdinand Julius Klein, Kutschitten – * 10. 09. 1869 Henriettenhof
130. Syn gospodarza Gotthold Küssner, Eichen – * 02. 09. 1869 dębów
131. Sługa Wilhelm Biester, Glomsien – * 05. 11. 1869 Perkniken
132. Rzeźbiarz Hugo Max Gutzeit, Prusacy Eylau – * 11. 05. 1869 Prusacki Eylau
133. Piekarze czeladnik Julius Hermann Rimmasch, Preußsch Eylau – * 27. 11. 1869 Müggen
134. Sługa August Ferdinand Pägert, Dulzen – * 14. 10. 1869 Orschen
135. Sługa Carl August Günther, Kusitten – * 15. 06. 1869 Sollnicken
136. Inspektor Fritz Wilhelm John, Moritten Dorf – * 26. 01. 1869 Pompicken
137. Trener Friedrich Hermann Scheffler, Groß Peisten – * 14. 04. 1869 Great Peisten
138. Syn gospodarza Gustav Hugo Lange, Papperten – * 05. 03. 1869 Papperten
139. Factor Friedrich August Schilski, Prussian Eylau – * 13. 06. 1869 Naukritten County Friedland
140. Kommis Friedrich Wilhelm Federmann, Prusacy Eylau – * 31. 03. 1869 Rantau Kreis Fischhausen
141. Sługa Adolf Franz Baumgart, Dollstadt Vorwerk – * 28. 12th 1869 Ernsthof
142. Trener Carl Rudolf Aust, Groß Steegen – * 18. 02. 1869 Hoppendorf
143. Sługa Rudolf Wilhelm Nitsch, Seeben Vorwerk – * 03. 09. 1869 Arnsberg
144. Sługa August Hermann Tiedemann, Prusacy Eylau – * 27. 01. 1869 Creuzburg
145. Syn Käthnera Albert Gottschalk, Albrechtsdorf – * 22. 12. 1869 Reddenau
146. Sługa Friedrich Wilhelm Jäckel, Trinkheim – * 02. 01. 1869 Johnken
147. Sługa Friedrich Ludwig Zimmermann, Althof – * 07. 06. 1869 Althof
148. Gospodarz Carl Wilhelm Reimann, Buchholz – * 25. 05. 1869 Buchholz
149. Kowal Friedrich Carl Küthning, Uderwangen – * 17. 09. 1869 Paterswalde koło Wehlau
150. Sługa Carl Johann Gotthard Neumann, nalega – * 24. 12. 1869 Prusacki Eylau
151. Uczeń Blacksmitha Carl Gustav Bönke, Roditten – * 30. 10. 1869 Rositten
152. Sługa Carl Rudolf Assmann, Landsberg – * 12. 07. 1869 Neuendorf
153. Sługa Fryderyk Gustaw Eichelbaum, Pompicken – * 25. 10. 1869 Heinrichsbruch
154. Servant Ferdinand Bottke, Blankenau Good – * 10. 02. 1869 Meisterfelde koło Friedland
155. Sługa Carl Gustav Scheffler, Kumkeim – * 24. 07. 1869 Egdeln
156. Scharwerker Carl Friedrich Krause, Bartelsdorf – * 13. 09. 1869 Landsberg
157. Sługa August Albert Ronigkeit, Uderwangen – * 06. 02. 1869 Wielka dzielnica Barten Königsberg
158. Sługa Ferdinand Carl Cohn, Graventhien – * 18. 04. 1869 Liebnicken
159. Sługa Friedrich August Koschorr, Poschloschen – * 14. 03. 1869 Poschloschen
160. Sługa Friedrich Gustaw Marklein, Landsberg – * 30. 10 1869 snopy
161. Sługa Julius Traugott Aschendorf, Marguhnen – * 17. 07. 1869 Dzielnica Thorms Friedland
162 Sługa Friedrich Julius Pülsch, Uderwangen – * 04. 01. 1869 Parosken
163. Syn właściciela, Gustav Engelbrecht, Spittehnen – * 11. 06. 1869 Spittehnen
164. Czeladnik krawiecki Franz Carl August Pusch, Eichhorn – * 13. 09. 1869 Eichhorn
165. Pracownik Carl Dawert, Sangschnitt – * 22. 01. 1869 Sangschnitt
166. Sługa Gottfried Schiemann, Kirschitten village – * 07. 03. 1869 Hrabstwo Loyden Friedland
167. Sługa Hermann Heinrich Skottke, Klein Park – * 22. 02. 1869 Vogelsang
168. Sługa Friedrich Wilhelm Sand, najlepsi kolarze – * 13. 05. 1869 Heinrichsbruch
169. Sługa Ernst Leopold Dröse, Neu Sollau – * 28. 03. 1869 Kilgis
170. Sługa Johann Ernst Plehn, Groß Haferbeck – * 11. 07. 1869 Groß Haferbeck
171. Kute czeladnik Carl Philipp Burßkies, Roditten – * 15. 11. 1869 Schillkojen krąg nizinny
172. Sługa August Hermann Kohnert, Kustrausen – * 09. 08. 1869 nowy dzban
173. Kute czeladnik Carl Heinrich Pohling, Cavern – * 16. 01. 1869 Stolzenberg koło Heiligenbeil
174. Syn właściciela Gustav Hermann Bangel, Barslack – * 15. 01. 1869 Bary malują
175. Sługa Carl August Tolk, Urges – * 30. 01. 1869 grzybów
176. Czeladnik Muellera Friedrich Liedtke, Mühlhausen – * 22. 10. 1869 Arklitten Kreis Gerdauen
177. Sługa Friedrich Wilhelm Kösling, Kromargen Gut – * 28. 04. 1869 Dzielnica Thorms Friedland
178. Trener Franz Albert Datki, Knauten – * 30. 10. 1869 Thomsdorf
179. Sługa Wilhelm Hermann Schulz, wieś Mollwitten – * 12. 02. 1869 Mollwitten
180. Czeladnik krawiecki Carl August Kriegsmann, Creuzburg – * 24. 08. 1869 Creuzburg
181. Syn Kruger Franz Wilhelm Baumgart, Dollstädt – * 13. 03. 1869 Dollstadt Vorwerk
182. Syn Käthnera Gustav Hermann Wohlert, Hoppendorf – * 17. 01. 1869 Lichtenfeld koło Heiligenbeil
183. Czeladnik piekarni Franz August Borchert, Prusacy Eylau – * 02. 08. 1869 Prusacki Eylau
184. Sługa Adolf Scheffler, Kumkeim – * 18. 02. 1869 Egdeln
185. Ogrodnik Hermann August Fröse, Gut Woymanns – * 17. 09. 1869 czarny posypany krąg Friedland
186. Sługa Ferdinand Depner, Weischnuren – * 28. 09. 1869 Reetich, dzielnica Heilsberg
187. Sługa Gustaw Adolf Schink, Wilhelmsberg – * 24. 02. 1869 Hohenfürst koło Heiligenbeil
188. Sługa Ernst Friedrich Peter, Guttenfeld – * 24. 03. 1869 Guttenfeld
189. Sługa Gustaw Rudolf Zahlmann, Sossehnen – * 23. 05. 1869 w hrabstwie Galben w Friedland
190. Listonosz Gottfried Georg Krepulat, Uderwangen – * 22. 04. 1869 duże koło Langwalde Rastenburg
191. Sługa Friedrich Franz Wischnewski, Schnakeinen – * 20. 03. 1869 wzywa
192. Syn gospodarza Wilhelm Engelbrecht, Spittehnen – * 29. 08. 1869 Spittehnen
193. Sługa Heinrich Schultz, Guttenfeld – * 24. 04. 1869 Guttenfeld
194. Sługa Carl August Hermann Groß, Zwangshof – * 11. 03. 1869 Arnsberg
195. Sługa Hermann Gustaw Melchin, wieś Hoppendorf – * 08. 11. 1869 Klein Steegen
196. Sługa Gottfried Zallmann, Groß Sausgarten – * 20. 06. 1869 Groß Sausgarten
197. Czeladnik krawiecki Julius Carl Reimann, Landsberg – * 24. 04. 1869 Landsberg
198. Mason chłopiec Ernst Rudolph Schön, Eichhorn – * 23. 03. 1869 Borken
199. Syn właściciela, Carl Julius Schulz, Lewitten – * 18. 03. 1869 Lewitten
200. Kommis Heinrich Grube, Creuzburg – * 11. 07. 1869 Parosken
201. Sługa Eduard Rudolph Hasenpusch, Gut Loschen – * 28. 01. 1869 Powiat Wicken Friedland
202. Scharwerker Albert Friedrich Neumann, Halbendorf – * 15. 04. 1869 Gallingen
203. Sługa Friedrich Carl Böhnke, Schmoditten – * 02. 02. 1869 Schmoditten
204. Sługa Gustaw Albert Schmidt, Dixen – * 21. 05. 1869 Eichhorn
205. Syn gospodarza Hermann Langhans, Kirschitten – * 20. 01. 1869 Kirschitten
206. Sługa Franz August Sämann, Wormen Dorf – * 19. 09. 1869 Canditten
207. Uczeń akcji Carl Otto Kraft, Prussian Eylau – * 27. 12. 1869 Toprienen
208. Syn gospodarza Carl Robert Springstein, Mühlhausen – * 30. 05. 1869 Mühlhausen
209. Sługa Gustaw Carl Grund, Claussen – * 29. 10. 1869 Halbendorf
210. Sługa Hermann Franz Herdramm, Frisching – * 25. 09. 1869 Groß Waldeck
211. Syn gospodarza Carl Gustav Teichert, Reddenau – * 06. 12. 1869 r. Wieś o siwych głowach
212. Syn gospodarza August Carl Riemann, Mostitten – * 30. 08. 1869 Mostitten
213. Syn gospodarza Anton Bludau, Hoofe – * 27. 08. 1869 Freimarkt, dzielnica Heilsberg
214. Syn gospodarza Gottfried Albert Gottschalk, Reddenau – * 03. 07. 1869 Reddenau
215. Sługa Hermann Thurau, Neukrug – * 03. 01. 1869 Worien
216. Sługa Hermann Ernst Otto Wölk, Panzhof – * 17. 11. 1869 Kuzyn
217. Sługa August Wilhelm Rosengarth, Poschloschen – * 13. 11. 1869 Poschloschen
218. Sługa Gustaw Franz Romahn, Abschwangen – * 03. 12. 1869 Haferbeck
219. Robotnik kolejowy Gustav Wilhelm Henke, Cavern – * 06. 06. 1869 Cavern
220. Sługa Gustaw Adolf Lau, Kromargen – * 06. 05. 1869 Polkitten Powiat Friedland
221. Sługa Hermann Liedtke, Stettinnen – * 15. 04. 1869 Hans Hagen
222. Stellmachergeselle Friedrich Wilhelm Puck, Landsberg – * 04. 05. 1869 Gromholz okręg Friedland
223. Sługa Carl Heinrich Lemke, Schnakeinen – * 17. 06. 1869 Alkehnen
224. Sługa Gustaw Will, Uderwangen – * 09. 02. 1869 Mulhouse
225. Syn gospodarza August Theodor Feyerabend, Eichen – * 14. 02. 1869 dębów
226. Scharwerker August Albert Klötzing, trzepot – * 25. 01. 1869 Sienks
227. Sługa Franz Gottlob Traugott Gelfert, Fabiansfelde – * 19. 03. 1869 Fabiansfelde
228. Wheeler Apprentice Gustav Albert Krause, Mühlhausen – * 15. 02. 1869 Mulhouse
229. Stolarz Hermann Gustav Will, Vorwerk Seeben – * 03. 02. 1869 Wormen village
230. Syn właściciela, Carl Gustav Schulz, Lewitten – * 24. 02. 1869 Lewitten
231. Sługa Carl Wilhelm Mintel, Tiefenthal – * 05. 05. 1869 Cranzberg koło Heiligenbeil
232. Sługa Carl Gottlieb Allenstein, Frisching – * 16. 12. 1869 zielone drzewo
233. Robotnik dniowy August Leopold Adebahr, Louisenhof – * 28. 02. 1869 Jesau
234. Syn gospodarza Ernst Hermann Rudolph Hahnke, Hoofe – * 13. 03. 1869 Hanswalde koło Heiligenbeil
235. Sługa Friedrich Hermann Nistus, Wittenberg – * 19. 01. 1869 Claussen
236. Sługa Carl Gustav Brien, Urges – * 11. 06. 1869 Knaut
237. Syn gospodarza Friedrich Albert Neumann, Marguhnen – * 26. 09. 1869 Roskeim powiat Friedland
238. Sługa Carl Ludwig Henske, Leidtkeim – * 26. 01. 1869 Orschen Good
239. Syn właściciela Hermann Max Otto Meder, Serpallen – * 31. 12. 1869 Serpallen
240. Sługa August Carl Kohn, Landsberg – * 19. 03. 1869 wieś Schönwiese
241. Sługa Carl Ludwig Toldorf, Woymanns Dorf – * 20. 01. 1869 Greys wieś pszczół
242. Sługa Fryderyk Wilhelm Neumann, Schnackeinen – * 27. 08. 1869 Globuhnen
243. Sługa Ferdinand Bäskau, Uderwangen – * 21. 06. 1869 Lewitten
244. Sługa Carl Gustav Volkmann, Borken Gut – * 23. 07. 1869 Borken
245. Sługa Hermann Redmann, Spittehnen – * 21. 04. 1869 Kustrausen
246. Sługa Julius Fritz Martin Höflich, Tiefenthal – * 11.11. 1869 Koło Wendelau Heiligenbeil

 

Urodzony w 1867 roku

247. Sługa Hermann Gustaw Blädtke, Petershagen – * 22. 02. 1867 Hans Hagen
248. Sługa Gottfried Rudolf Radtke, Sollnicken – * 19. 03. 1869 Wangnick
249. Sługa Christian Krause, Spittehnen – * 05. 01. 1867 Spittehnen
250. Sługa Carl Franz Krause, Ludwigshof – * 14.01. 1867 Hans Hagen

 

Dostęp

001. Sługa Franz Gustaw Feierabend, Hussehnen – * 16. 04. 1867 Wilmsdorf
002. Szewc czeladnik Ludwig Korsch, Pruska Eylau – * 07. 02. 1868 Wystemp okręg Ortelsburg
003. Sługa Franz Grzech, Graventhien – * 02. 12. 1867 r. Rejon Walkowitz Czaraikau Reg. Bez. Bromberg
004. Pracownik Albert Gustav Czerwonatis, Parosken – * 11. 01. 1867 dębów
005. Nauczyciel Otto August Julius Pahlke, Rositten – * 14. 06. 1867 Waldau, dzielnica Königsberg
006. Uczeń Millera Carl Samuel Bieber, Claussen – * 05. 06. 1867 Koło Liebemühla Osterode
007. Sługa Carl Otto Hellwig, Prusacy Eylau – * 10. 12. 1867 Zinten koło Heiligenbeil
008. Pracownik Adalbert Kluk, Graventhien – * 12. 06. 1868 r. Rejon Walkowitz Czarnikau
009. Uczeń szewca Carl Rudolph Rosky, Prussian Eylau * 12. 10. 1868 Prusacki Eylau
010. Nauczyciel Julius Friedrich Weidlich, Schnakeinen – * 28. 09. 1865 Blumstein
011. Sługa Gottfried Carl Krause, Hanshagen – * 28.02. 1869 Hans Hagen

 

W środę 24 lipca tego roku musi wstać

Lista E. (zakończenie)

Urodzony w 1867 roku

251. Syn właściciela Gustav Hermann Lötzke, Abschwangen – * 08. 08. 1867 Schwschwangen
252. Sługa Julius Wilhelm Eisenblätter, Frisching – * 04. 01. 1867 Ackerau Dobrze
253. Szewc czeladnik Franz Robert przeciwnik, Dixen – * 11. 11. 1867 Dixen
254. Sługa Augusta Hermanna Lehmanna, Wittenberg – * 06. 02. 1867 Wittenberg
255. Syn gospodarza Carl Julius Strehl, Eichen – * 07. 02. 1867 dębów
256. Syn gospodarza Gustav Adolf Pohl, Ecihhorn – * 03. 08. 1867 Eichhorn
257. Sługa Friedrich Wilhelm Großmann, Althof – * 05. 06. 1867 Żelazny okrąg niedźwiedzi Friedland
258. Sługa Friedrich Gustaw Mindt, Blumstein – * 22. 08. 1867 Sophienhof
259. Sługa Johann Friedrich Borz, Serpallen – * 29. 08. 1867 Hoofe
260. SługaJohann Gustaw Muschlewski, Sangschnitt – * 17. 09. 1867 Liebnicken
261. Sługa August Carl Görke, Althof – * 06. 05. 1867 bomb okrąża Heiligenbeil
262. Sługa August Hermann Plaumann, Mulhouse – * 26. 02. 1867 Carlshof do Schultitten
263. Sługa Friedrich Wilhelm Braal, Jesau – * 31. 05. 1867 Louisenthal
264. Sługa Carl Gottfried Penkwitz, Liepnicken – * 17. 08. 1867 Wangnick
265. Sługa Gottfried Krause, Powarschen – * 04. 12. 1867 Pillwen
266. Uczeń Müllera Julius Eduard Wolff, Blankenau Gut – * 28. 06. 1867 Kinwangen, okręg Friedland
267. Sługa Friedrich Hermann Gerlach, Glomsien – * 21. 05. 1867 Landsberg
268. Sługa August Julius Radtke, Bönkeim Gut – * 24. 07. 1867 Dobry Bönkeim
269. Muzyk Gustav Georg Wasserberg, Frisching – * 11. 03. 1867 Frisching
270. Czeladnik krawiecki Albert August Franz Feyerabend, Almenhausen – * 26. 12. 1867 Eisenbart koło Friedland
271. Sługa Johann Knorr, Guttenfeld – * 03. 11. 1867 Schönborn koło Heiligenbeil
272.  Stellmacher czeladnikOtto Fuhr, Hoppendorf – * 15. 05. 1867 Hoppendorf
273. Sługa Carl Ferdinand Kohn, Albrechtsdorf – * 27. 02. 1867 Albrechtsdorf
274. Sługa Ernst Julius Weisschnur, Abschwangen – * 18. 04. 1867 Pruscy Eylau
275. Sługa Carl Ludwik Behrendt, Catharinenhof – * 06. 09. 1867 Gertlack okręg Friedland
276. Sługa Friedrich Wilhelm Dröse, Schlauthienen – * 07. 10. 1867 Rositten
277. Sługa August Carl Scheffler, Egdeln – * 29. 05. 1867 Egdeln
278. Sługa Eduard Rudolf Prange, Jesau – * 05. 08. 1867 Lewitten
279. Sługa Carl August Knorr, Groß Krücken – * 22. 08. 1867 kiełkowanie lasu
280. Sługa Friedrich August Hermann Wollmann, Klein Maxkeim – * 27. 11. 1867 Neuendorf
281. Syn gospodarza Albert Hermann Rockel, Rositten – * 01. 12 1867 Rositten
282. Sługa August Friedrich Tiltmann, Thomsdorf – * 04. 09. 1867 Mahnsfeld, dzielnica Königsberg
283. Uczeń Millera Joh. Ferdinand Theodor Hollstein, Albrechtsdorf – * 27. 02. 1867 Geislingen koło Ortelsburg
284. Sługa Carl Meier, Wittenberg – * 13. 08. 1867 Fabiansfelde
285. Scharwerker Franz August Jäckel, Warschkeiten – * 12. 12. 1867 Woymann’s estate
286. Syn gospodarza Hermann Ludwig Pitschner, wieś Kirschitten – * 21. 08. 1867 Kirschitten
287. Sługa Gustaw Wilhelm Freudenberg, Kumkeim – * 09. 01. 1867 Hoofe
288. Ziegler Friedrich Ernst Munk, Groß Waldeck – * 03. 11. 1867 Gross Waldeck
289. Sługa Carl August Schwarz, Tappelkeim – * 26. 09. 1867 Zarodek topoli
290. Praktykant uczący się Gottlieb Weide, Reddenau – * 21. 12. 1867 Weischnuren
291. Syn gospodarza Hermann Maack, Dixen – * 28. 12. 1867 Dixen
292. Sługa Julius Bernhard Morszeck, Garbnicken – * 17. 06. 1867 Woymann’s estate
293. Syn gospodarza Albert Hermann Brandt, Buchhorlz – * 12. 08. 1867 wieś Schönwiese
294. Sługa Carl Friedrich Wenk, Wilmsdorf – * 21. 12. 1867 Wilmsdorf
295. Karczmarz Son August Głowa śmierci Ernsta, Abschwangen – * 29. 09. 1867 Schwschwangen
296. Syn gospodarza Albert Gustav Knäpler, Albrechtsdorf – * 20. 05. 1867 Stolzenberg koło Heiligenbeil
297. Sługa Gottfried Heinrich Damerau, Serpallen – * 24. 11. 1867 Mollwitten
298. Chaussearbeiter Carl Gustav Nitsch, wieś Dollstädt – * 24. 07. 1867 wieś Dollstadt
299. Sługa August Rudolf Decker, Tharau Dorf – * 03. 07. 1867 Packerau
300. Sługa Rudolf Gottfried Eichelbaum, Pompicken – * 14. 03. 1867 Heinrichsbruch
301. Czeladnik krawiecki Friedrich Ludwig Schenk, Serpallen – * 09. 10. 1867 Althof
302. Sługa Gustaw Blank, Schrombehnen – * 12. 08. 1867 Dahlheim powiat Königsberg
303. Syn gospodarza Friedrich Christian Bönke, Wormen – * 05. 12 1867 Rositten
304. Sługa Carl Ludwig Kroll, Canditten – * 03. 06. 1867 Hoppendorf
305. Sługa Johann Friedrich Krause, Lamdt – * 22. 11. 1867 Packerau
306. Sługa Gottfried Heinrich Lemke, Sodehnen – * 09. 03. 1867 Rositten
307. Syn gospodarza Albert Hermann, Grünwalde – * 13. 09. 1867 Grünwalde
308. Sługa Carl Friedrich Kluge, Liebenau – * 18. 04. 1867 Königsberg
309. Sługa Ernst Julius Reimann, Kirschitten village – * 05. 06. 1867 Kirschitten
310. Sługa August Hermann Krause, Creuzburg – * 05. 06. 1867 Wildenhof
311. Hunter Carl Gustav Kieselbach, Dingwalde – * 05. 05. 1867 Wioska Tharau
312. Sługa Augusta Hermanna Wessela, Blumstein – * 20. 12. 1867 dębów
313. Sługa Albert Hermann Krause, Petershagen – * 17. 09. 1867 Hanshagen
314. Sługa Carl Hermann Arnd, Vierzighuben – * 12. 09. 1867 Schultitten
315. Listonosz Carl Ludwig, Petershagen – * 28. 02. 1867 Seeburg koło Rössel
316. Sługa Gustaw Demnick, karty – * 21. 02. 1867 Kapsitten district Fridland

Komentarze są wyłączone.