Reply To: Prusy Wschodnie leaf – nekrologi – Rok 1 / Odcinek 3 05 05 1950

Dom Forums Prusy Wschodnie leaf – nekrologi Prusy Wschodnie leaf – nekrologi – Rok 1 / Odcinek 3 05 05 1950 Reply To: Prusy Wschodnie leaf – nekrologi – Rok 1 / Odcinek 3 05 05 1950

#17031

Ahnen-Forscher
Administrator
    • Beiträge: 1321
    • ★★★★★

    Strona 32
    Wszyscy znajomi. Zapoznaliśmy znajomych z faktem, że dopiero teraz mamy bolesną pewność co do śmierci mojego drogiego męża, wiernego ojca, handlarza zbożami Franza Zachau Osterode-Ostpr. zmarł w marcu 1945 r. w 58 roku życia na statku pod Gdańskiem.
    Podobnie, po pięciu latach dręczącej niepewności, otrzymaliśmy smutną wiadomość, że mój niezapomniany syn. Brat i szwagier Horst Zachau Porucznik w Pauz.-Einh. w kwitnącym wieku 25 lat w styczniu 1945 r. upadł w pobliżu swojej pruskiej ojczyzny. W milczącej żałobie pani Helene Zachau geb. Wiechert, Pani Christel Lehmann b. Zachau , Dipl.-Ins. AW Lehmann (14a) Wymaz. Hall, Bahnhofstraße 12, dawniej: Osterode-Ostpr., Wilhelmstraße 11

    Z dala od swojej ukochanej ojczyzny udali się do wiecznego domu, mój drogi mąż Otto Beckmann rzeźbiarz z drewna i kamienia * 26, 10, 83, +8. 11. 48 i mój dobry syn Theodor Beckmann rzeźbiarz z drewna i kamienia * 5. 6. 20, + 22. 9. 46 W ciszy żałobnej urodziła się Frida Beckmann . Werthmann, Edith Genius b. Beckmann Fritz Geni e u. Dwoje wnuków, Berlin-Tempelh, urodzona Ida Wegner. Werthmann , Rothenkirchen / Oberfr., 20 kwietnia 1950 r., (Poprzednio: Tilsit-Ostpr.)

    W dniu 6 maja 1950 roku, niespodziewanie, pośród jego niestrudzonych wysiłków dla swoich pacjentów, mojego najukochańszego męża, mojego ukochanego syna i zięcia, naszego życzliwego brata, szwagra i wujka pulmonologa Dr. med. Werner Rothenberger, starszy lekarz w państwowym uzdrowisku Falkenstein / Taunus, dawniej Tilsit-Ostpr., Szpital Stadtheide w wieku 41 lat. W głębokim smutku Irmgard Rothenberger geb. Eckert, Elisabeth Rothenberger b. Bobeth, Dr. Kurt Eckert, Studienrat Heinz Rothenberger (zaginiony) i pani Margarete geb. Pawłowski , Elfrede Januschkewitz b. Rothenberger i Erich Januschkewitz , nauczycielka Eva Kosack . Rothenberger i Walter Kosack , Dipl.-Commerce Teacher, Peter, Ute, Rainer Falkenstein / Taunus, Provincial Medical Center

    1 kwietnia 1950 r. Moja droga i niezapomniana żona Martha Küssner , lat 59, zasnęła po długiej i ciężkiej chorobie. W głębokim smutku: Franz Küssner. Stacja kolejowa Neuenbrook / Holstein, dawniej Wehlau Ostpr ..

    Po długiej niepewności powiedziano nam, że nasza niezapomniana matka, teściowa i babcia urodziły panią Martha Deter . Eggert zmarł 17 kwietnia 1945 roku w wieku 81 lat pod rosyjskim panowaniem terroru w Królewcu. W głębokiej żałobie: Paul Deter i żona, Hamburg-Wandsbeck, Gosslerstraße 34, dr. Kurt Deter i żona z dziećmi Barbara, Regina, Burkhard i Monika , Kassel, Friedenstraße 4, dawniej Waldhof b. Gr.-Lindenau, Ostpr.

    Wszyscy znajomi. Znajomych z domu następnie zwrócić uwagę! W ucieczce drogi Bóg zbawił naszych dobrodusznych, drogich rodziców, teściów i dziadków, naszą drogiej siostry, Marię Till geb. Tiedtke ur. 30. 12. 1863, d. 15. 3. 1945, Friedrich Till Telegr.-Ob.-Leit.-Aufs. i. R. Großhof-Tapiau-Ostpr. b 6. 7. 1863, d. 2. 4. 1945 Wierny Bóg obdarzył mnie łaską, że mogę opiekować się naszymi drogimi rodzicami aż do ich szczęśliwej śmierci. W okolicach Kuggen-Samland sam ją uspokoiłem. Krótko przedtem jej drodzy synowie, nasi dobroduszni, drodzy bracia, oddali życie w najwierniejszym spełnieniu obowiązku: Karl Till Luftwaffe Staff Sergeant. 1. 2. 1908, d. 12. 9. 1944, Otto Til l Landesoberinspektor w Lubece i San.-Staff-Ob. -sg. Sierżant na “Wilh. Gustloff “geb. 22. 9. 1894 zmarł w wyniku zatonięcia okrętu 30 stycznia 1945 r. Twoje życie było miłością, wysiłkiem i pracą! Zostało to ogłoszone w najgłębszym bólu: Frieda Til l, nauczycielka, dawniej Nordenburg, obecnie Vaelserquartier b. Akwizgran I, Eburohenstrasse 1, Luise Breutmann b. Till , u. Rodzina, dawniej Labiau, teraz Itzehoe / Holstein, Karlstr. 11, Fritz Till i rodzina, dawniej Großhof-Tapiau, obecnie Garlitz koło Lübtheen, Kr. Hagenow-Mecklenburg, Charlotte Timm b. Till i rodzina, dawniej kolonia Taplau, obecnie Münchberg-Oberfr., Lindenstraße 9, urodzona Käthi Till. Horwege i syn Günter, Lübeck, Kleiststraße 2-4

    W wieku trzynastu lat mój drogi mąż, nasz oddany ojciec, teść, brat, szwagier, wujek i inni, delikatnie zasnął po niezgłębionej decyzji Boga. Wielki leśniczy wuj. D. Otto Quedna u
    Urodziła się Luise Quednau. Friedrici, Waldtraut Quednau, Ursula Heuer b. Quednau, Ulrich Heuer , Dipl.-Ing.
    Hütten, Kr. Eckernförde, 5 kwietnia 1950 r., Dawniej Königsberg-Metgethen

    4 kwietnia 1950 r. Urodziła się nasza matka, pani Emma Gaehler, w Poczdamie . Jopp dawniej Königsberg / Pr. do wieczności na krótko przed jej 76. urodzinami, po naszym drogim ojcu, audytorce policji. D. Rudolf Gaehler poprzedził ją 26 sierpnia 1945 r. W wieku 78 lat, podobnie jak w Poczdamie. W cichym żałobie: Kurt Gaehler , Landeszentralbankrat, Kilonia, Karolinenweg 9, Paul Gaehler , Główny Inspektor Celny , Hamburg 39, Goldbekufer 8

    Nekrologi! Wola Boża nie wie, dlaczego
    Później wszyscy krewni, przyjaciele i znajomi mieli świadomość, że urodziła się nasza droga matka, dobroduszna babka wdowy po Kaufmann, Elisabeth Jockel. Urodzony w Segadlo . 19. 9. 186’i (dawniej Wehlau / Ostpr.) 10. 10. 1945 po ucieczce w Kahlberg ich życzliwe oczy zamknęły się na zawsze. W wydmowym piasku znalazła miejsce ostatecznego spoczynku. 5 lutego 1946 r. Została śledzona przez moją jedyną siostrę, drogiej szwagierki i dobrą ciocię Elfriede Jockel . 16 maja 1904 Odpoczywa na cmentarzu w Güstrow. W cichej żałobie i wiernej pamięci urodziła się Margarete Metschulat. Jockel , Curt Metschulat, Heinz-Günther, Hellmut, Anneliese, Ernst-Dieter
    Ekkehard Schwanewede, Heide, (20) powiat Bremen (dawniej Johannisburg / Ostpr.)

    12 marca, o godzinie 7 rano, po długim cierpieniu, niesionym z wielką cierpliwością, z dala od ukochanej ojczyzny, moja droga żona, nasza dobra, wierna matka, pani Auguste Barth, urodziła się. Ruttkat w wieku 53 lat W głębokiej żałobie: Karl Barth z dziećmi Margot, Werner i Günter (zaginiony) Gundelfingen / Danube, 12 marca 1950. dawniej Schloßberg / Ostpr .. Freiburger Straße 5